Jak zarobić na blogu po godzinach pracy na etacie? Na początku nie ma lekko! Raport zarobków Marka za rok 2015 na #PracaBezSzefa

ile można zarobić na blogu

Nowy Rok to dobry czas na przemyślenia i postanowienia. Chciałbym Cię zainspirować do blogowania. Za chwilę pokażę Ci, ile można zarobić przez pierwszy rok blogowania na przykładzie strony internetowej #PracaBezSzefa.

Zobaczysz szczegółowy raport, ile zarobiłem na blogu w 2015 roku pracując po godzinach pracy na etacie. Na początku trzeba ciężko pracować i nie oglądać się na dolary 🙂 Pieniądze przyjdą z czasem – to efekt uboczny dawania wartościowej wiedzy za darmo. Im więcej dobrej treści przekażesz odbiorcom Twojego bloga, tym lepiej na tym wyjdziesz.

Wyznaję zasadę, że dobro powraca ze zdwojoną siłą i tak rzeczywiście jest.

Startujemy!

Pierwszy oficjalny wpis na tej stronie został opublikowany 1 stycznia 2015 roku.

Tak się już utarło w polskiej blogosferze, że blogi zarabiają pieniądze. W rzeczywistości blog jest środowiskiem, który umożliwia podłączenie systemów zarabiania. Reklamy Google AdSense, programy partnerskie, współprace z agencjami, czy artykuły sponsorowane… Zatem bloga nazwałbym narzędziem marketingowym, które umożliwia zarabianie pieniędzy przy pomocy różnych systemów budowania dochodu.

Po pierwszym roku blogowania mój przychód na #PracaBezSzefa.pl wyniósł 292 zł. Wiem, nie ma się czym chwalić. Nie uważam tej kwoty za szczyt moich marzeń. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że blog w 2015 liczył zaledwie 17 wpisów – to możesz dojść do wniosku, że to całkiem dobry wynik. Nie ważne jak oceniasz moje wyniki, chciałbym Cię dzisiaj zmotywować do pracy i założenia bloga! 🙂

Dlaczego stworzyłem raport własnych zarobków na blogu?

 • Zapisując wszystkie wydatki na karcie bloga mam kluczowe dane, gdzie zarabiam najwięcej pieniędzy. To pobudza mnie do działania i podsuwa kolejne pomysły na rozwój bloga.
 • Liczby przemawiają do wyobraźni i motywują do pracy. Zarabianie pieniędzy na własnym blogu jest dla mnie dużo piękniejsze niż prowadzenie sklepu internetowego. Mam co prawda mniejszy zasięg i mniejszy ruch, ale większą kontrolę nad całym blogowym biznesem.
 • Chcę, abyś dostał prawdziwego kopa do pracy i założenia bloga. Nie pochodzę z zamożnej rodziny, ale jestem pracowity.
 • Raport ma na celu pokazać sposoby zarabiania na blogu.
 • Wykaz zarobków pozwala analizować liczby i wyciągać wnioski, gdzie popełniłem błędy, a co było kluczem sukcesu.

Konstrukcja raportu

Raport, który zostanie przedstawiony będzie zawierał szczegółowe informacje z każdego miesiąca blogowania. Dzięki temu poznasz dokładniej moje udane i nieudane strategie działania i wyciągniesz wnioski na przyszłość w odniesieniu do własnego bloga.

Styczeń 2015

Od samego początku istnienia bloga nastawiłem się na sprzedaż autorskich kursów wideo o WordPressie i eBiznesie. Początkowo skoncentrowałem swoją uwagę na budowaniu darmowego i przydatnego contentu, który będzie budował ruch na stronie i promował wartość bloga.

01.01.2015 opublikowałem swój pierwszy wpis na blogu #PracaBezSzefa, który jak się okazuje po roku blogowania wygenerował mi największą liczbę wejść na stronie. Wpis o którym mowa to pomysł na biznes w domu przez internet. Ten artykuł jest chętnie komentowany przez ludzi i przyniósł wiele korzyści wizerunkowych.

W styczniu opublikowałem dodatkowo dwa wpisy o blogowaniu na WordPressie, gdzie zrobiłem szczegółową instrukcję darmowego bloga WordPress.

Kolejny wpis pokazywał jak krok po kroku założyć bloga na domenie i serwerze. W tym wpisie zamieściłem wideo pokazujące jak zakupić domenę i serwer.

Przy okazji we wpisie umieściłem link partnerski promujący serwer eHost. Z każdego polecenia otrzymuję od 4 do 11 zł prowizji partnerskiej. Ten wpis oczywiście w styczniu nie wygenerował żadnego przychodu… Musiał odleżeć swoje, aby Google go doceniło. Proces pozycjonowania treści w wyszukiwarce Google wymaga czasu, ale może dawać długotrwałe korzyści za darmo.

Statystyki w styczniu

Poniższe statystyki pokazują, że w blogowaniu przydaje się wiedza jak budować ruch na stronie i tworzyć treść, której szukają ludzie.

ruch na blogu styczeń 2015

Ile zarobiłem w styczniu?

W styczniu nie zarobiłem nawet złotówki. Poświęciłem wiele czasu po godzinach pracy na etacie, aby stworzyć obszerne wpisy i nagrać wspomniane wideo poradniki.

Początki blogowania zawsze bywają trudne, ale trzeba być cierpliwym!

Luty 2015

Na początku opublikowałem tylko jeden wpis na blogu – garść prawdy o szablonach WordPress. Wpis jest skierowany dla początkujących blogerów i pokazuje moje osobiste błędy jakie popełniłem podczas poszukiwań mojego pierwszego szablonu WordPress na bloga #MatFiz24, którego jestem właścicielem.

We wpisie podzieliłem się paczką darmowych i płatnych szablonów WordPress.

Statystyki w lutym

statystyki luty 2015 pracabezszefa.pl

Ile zarobiłem w lutym?

Już po miesiącu od publikacji styczniowych wpisów na blogu #PracaBezSzefa zarobiłem pierwsze 11 zł z PP eHost.

zarobki z pp ehost luty 2015

Każdy 1 pkt to 1 zł zarobku. Warto zaznaczyć, że pierwsze 2 polecenia z 2013 są moje. W tamtych czasach uczyłem się blogowania, testowałem osobiście serwer eHost na własnych stronach i byłem z niego zadowolony. Szybki kontakt, sprawny support i szybkie działanie stron internetowych. Zacząłem polecać ten hosting i zarobiłem pierwsze pieniądze przy pomocy bloga.

Marzec 2015

W marcu kontynuując dział wpisów o tworzeniu szablonów WordPress opublikowałem tutorial – darmowy kurs HTML i CSS dla zielonych i początkujących. Poznanie podstaw HTML/CSS jest warunkiem koniecznym do zbudowania własnego szablonu na platformie WordPress.

Wszystkie filmy do wpisu nagrał mój brat Paweł, który jest głównym administratorem moich stron i pomocną ręką w sprawach technicznych.

Statystyki w marcu

statystyki marzec 2015 pracabezszefa.pl

Ile zarobiłem w marcu?

Wyraźny wzrost ruchu w marcu nie miał przełożenia na wzrost zarobków z #PracaBezSzefa.

zarobki marzec program partnerski eHost

Zarobiłem 4 zł z programu partnerskiego eHost.

Kwiecień 2015

W kwietniu nie opublikowałem żadnego wpisu. Praca na etacie, obowiązki rodzinne, sprawy osobiste i równoczesne rozwijanie innych stron internetowych jest czasochłonne.

Tutaj moja mała uwaga: jeżeli chcesz szybko odnieść sukcesy na blogu i działasz w pojedynkę, to zacznij rozwijać tylko jednego bloga.

Statystyki w kwietniu

statystyki kwiecień 2015

Ile zarobiłem w kwietniu?

zarobki pp ehost kwiecień

Praca wykonana w styczniu zaprocentowała wyraźnym wzrostem zamówień serwera z programu partnerskiego eHost. #PracaBezSzefa odnotowała rekord odwiedzin i wyraźnie zwiększyła swój ruch.  Zarobiłem kolejne 25 zł z programu partnerskiego eHost.

Maj 2015

W maju opublikowałem wpis – tworzenie szablonu WordPress w Responsive Web Design, gdzie napisałem szczegółowy poradnik jak krok po kroku zakodować własną skórkę. Zobaczyłem także jak szybko i całkowicie za darmo może promować się wartościowa treść na Facebooku.

25 udostępnień wpisu i zwiększony zasięg bloga do nowych odbiorców.

Statystyki w maju

statystyki maj 2015 pracabezszefa

Ile zarobiłem w maju?

Zarobiłem 12 zł z programu partnerskiego eHost.

zarobki maj 2015 pracabezszefa

Czerwiec 2015

W czerwcu zgłosił się do mnie Janusz Kamiński z Template Monster z propozycją publikacji wpisu gościnnego. Wspólnie zbudowaliśmy wpis o szablonach z Template Monster. Mój brat Paweł nagrał wideo pokazujące funkcjonalność tych szablonów. Skórka z Template Monster przez jeden dzień funkcjonowała testowo na blogu #PracaBezSzefa.

Postanowiłem uruchomić program partnerski Template Monster na blogu, dzięki któremu otrzymuję prowizję z każdego sprzedanego szablonu. Można zarobić nawet 14$ z każdego polecenia zakończonego zakupem. Powróciłem do wpisu z lutego, gdzie także opublikowałem link partnerski z Template Monster.

Statystyki w czerwcu

statystyki czerwiec pracabezszefa.pl

Ile zarobiłem w czerwcu?

Zarobiłem 8 zł z programu partnerskiego eHost.

zarobki pp ehost czerwiec 2015

Lipiec 2015

W lipcu miałem także niewiele czasu.

Co zrobiłem w lipcu?

Statystyki w lipcu

statystyki lipiec 2015 pracabezszefa.pl

Ile zarobiłem w lipcu 2015?

Zarobiłem 7 zł z programu partnerskiego eHost.

zarobki lipiec 2015 pracabezszefa.pl

Sierpień 2015

W sierpniu napisałem autorski wpis o pracy i zarabianiu przez internet. Zaprezentowałem receptę jak odnieść sukces w biznesie internetowym.

Opublikowałem także wpis pokazujący jak zwiększyłem ruch na własnej stronie #MatFiz24.pl do 5000 odwiedzin? Jak się później okazało wiele wartościowych treści pojawiło się w komentarzach pod tym wpisem, które wzbogaciły bloga. Treść komentarzy jest indeksowana przez Google, zatem wpis na blogu zwiększał swój zasięg całkowicie za darmo.

Statystyki w sierpniu 

statystyki sierpień 2015

Ile zarobiłem w sierpniu?

zarobki pp ehost sierpień 2015

Zarobiłem 22 zł z programu partnerskiego eHost.

Wrzesień 2015

Uruchomiłem zapisy na mailowe szkolenie pokazujące jak krok po kroku zrobić własny szablon WordPress?

Statystyki we wrześniu 

statystyki wrzesień na pracabezszefa.pl

Ile zarobiłem we wrześniu?

zarobki pp wrzesień

Zarobiłem 8 zł z programu partnerskiego eHost.

Październik 2015

Opublikowałem wpis jak promować i reklamować bloga?

Stworzyłem swój pierwszy płatny kurs – jak zrobić bloga i napisałem ofertę do kursu. Cena kursu wynosiła 47 zł. Uruchomiłem płatności przez wtyczkę Fast Micro Pay, której działanie przy okazji testowałem bezpośrednio na żywym organizmie jakim był świeży blog #PracaBezSzefa.

Moim celem na przyszłość była promocja wtyczki i sprzedaż narzędzia na blogu.

Blogowanie potrafi pozytywnie zaskoczyć. Dość niespodziewanie napisał do mnie Sławek Gdaq z blogerską propozycją współpracy. Pełna zawartość maila Sławka została opublikowana we wpisie jak zarabiać na blogu i pomnażać zyski.

Statystyki w październiku 

statystyki październik 2015

Ile zarobiłem w październiku?

Po uruchomieniu kursu #JakZrobićBloga wygenerowałem pierwszą transakcję. Niesamowite uczucie! Zarobiłem pierwsze 47 zł sprzedając własny kurs.

zarobki z kursu jak zrobić bloga

Szybko się przekonałem, że sprzedaż wartościowej wiedzy może dać lepsze efekty niż program partnerski eHost, gdzie zarabiałem symboliczne, ale regularne prowizje.

zarobki pp październik

Zarobiłem 4 zł z programu partnerskiego eHost.

Sławek Gdaq chciał sobie wykupić reklamę testowo na 1 miesiąc na #PracaBezSzefa. Z publikacji reklamy wygenerowałem przychód 50 zł.

Łącznie w październiku zarobiłem 101 zł. Pobiłem pierwszy rekord przekraczając 3 cyfry miesięcznego przychodu!

Listopad 2015

W listopadzie nie opublikowałem żadnego wpisu. Trwały natomiast prace nad rozbudową narzędzia do płatności WordPress – wtyczki Fast Micro Pay.

Statystyki w listopadzie 

statystyki listopad pracabezszefa

Ile zarobiłem w listopadzie?

zarobki pp listopad 2015

Zarobiłem 36 zł z programu partnerskiego eHost.

Niestety nie sprzedałem kursu #JakZrobićBloga.

Sławek też nie przedłużył reklamy, ale nawiązaliśmy dobrą relację. Do dzisiaj korespondujemy mailowo w sprawach czysto biznesowych.

Grudzień 2015

W grudniu została wydana seria poradników dotyczących płatności na WordPress. Pokazałem, jak krok po kroku jak włączyć zautomatyzowaną sprzedaż na blogu.

Powstała dokumentacja wtyczki Fast Micro Pay.

Zostały stworzone wideo tutoriale pokazujące:

Dodatkowo powstał wpis o platformie WhitePress, gdzie blogerzy mogą zarabiać naprawdę duże pieniądze na własnych stronach www. Stworzyłem także artykuł o ciekawych i przydatnych wtyczkach WordPress.

Pod koniec grudnia uruchomiłem sprzedaż wtyczki Fast Micro Pay na #PracaBezSzefa. Cena płatnej licencji wtyczki wynosi 127 zł.

Statystyki w grudniu 

statystyki grudzień 2015 pracabezszefa

Ile zarobiłem w grudniu?

W grudniu sprzedałem jeden kurs #JakZrobićBloga i zarobiłem 47 zł.

sprzedaż kursu jak zrobić bloga

W grudniu zarobiłem 11 zł z programu partnerskiego eHost.

zarobki pp grudzień 2015

Zarobiłem za grudzień łącznie 58 zł.

Wnioski

Na blogu można zarabiać praktycznie już po kilku miesiącach od jego utworzenia.

Najbardziej cieszyły mnie dwa sprzedane kursy #JakZrobićBloga i pozytywne opinie jakie otrzymałem w komentarzach od kursantów. Patrzyłem też pozytywnie w przyszłość na kolejny Nowy Rok 🙂

Na świeżym blogu w 2015 roku wygenerowałem przychód z 3 źródeł:

 • Program partnerski eHost: 148 zł.
 • Kurs wideo – jak zrobić bloga: 94 zł.
 • Reklama Sławka: 50 zł.

17 wpisów opublikowanych na blogu w 2015 roku wygenerowało łączny przychód 292 zł.

Jak widzisz nie trzeba napisać 100 wpisów, aby zacząć zarabiać na blogu. Ważne, aby wygenerować ruch i zbudować pozytywną relację z czytelnikami.

Nie publikowałem regularnie wpisów na blogu, ponieważ byłem zajęty rozbudową wtyczki Fast Micro Pay i rozwijaniem mojej strony http://matfiz24.pl. Z pewnością mógłbym wygenerować większy przychód, gdybym prowadził tylko jednego bloga 🙂

W trakcie blogowania można otrzymać nieoczekiwane propozycje współpracy nawet na świeżych blogach.

Dzięki Januszowi Kamińskiemu uruchomiłem program partnerski #TemplateMonster i rozwinąłem swoje umiejętności w tworzeniu szablonów WordPress.

Słowa podziękowania także dla Sławka Gdaqa, który napisał kilka ciepłych słów na temat mojego bloga i odpłatnie zareklamował się na mojej stronie.

Nie chcę zdradzać sekretów, ale w 2016 roku moje zarobki zostały zwielokrotnione! Motywacja dla Ciebie, abyś walczył do końca i nie pracował tylko dla pieniędzy. Rozwijaj się, twórz wpisy, ucz się marketingu i budowania ruchu na stronie. Dzięki temu zwiększysz swoje umiejętności i wzniesiesz na wyższy poziom nabytą już wiedzę.

Czytaj raport zarobków na #PracaBezSzefa za rok 2016 🙂

Dobry pomysł na biznes przez internet to klucz do sukcesu. Poznaj niezbędne narzędzia do zbudowania bloga w oparciu o dochodową tematykę. Zapraszam na kurs jak zrobić bloga, dzięki któremu odkryłem sposób na powolne, ale systematyczne budowanie dochodu pasywnego w sieci.

kurs jak zrobić bloga wordpress

pozycjonowanie stron w projekt marketing

18 komentarze - Jak zarobić na blogu po godzinach pracy na etacie? Na początku nie ma lekko! Raport zarobków Marka za rok 2015 na #PracaBezSzefa

 1. Krzysiek pisze:

  W artykule w nagłówku jest chyba błąd. Chodziło chyba o podsumowanie 2016 a nie 2015 🙂

  1. Marek pisze:

   Krzysiek dzięki za czujność 🙂 Podsumowanie jest za rok 2015. Pokazuje, ile można zarobić w pierwszym roku blogowania? Niebawem powstanie podsumowanie roku 2016, gdzie pokażę jak gwałtownie mogą wzrosnąć zarobki na blogu w miarę upływu czasu 🙂

 2. Krzysiek pisze:

  Dziękuję Marku za wyjaśnienia. Z niecierpliwością oczekuję kolejnego wpisu – tego o którym piszesz 🙂

  1. Marek pisze:

   Już niedługo opublikuję ten raport. Zacząłem tworzyć wpis, ile można zarobić w drugim roku blogowania na #PracaBezSzefa.pl 🙂

 3. Igor pisze:

  Mnie też ciekawi Twój wynik za 2016 rok, bo może zadziała na mnie motywująco 🙂
  292 / 12 to w zaokrągleniu 25 pln miesięcznie. Wydaje mi się że to dobry wynik, jak na nowy blog w którym nie było żadnych specjalistycznych poradników, a takie lekkie pisanie.
  Powodzenia w 2017 🙂

  1. Marek pisze:

   Igor, tak nie do końca 🙂 Kilka poradników było, a najważniejsze z nich to:

   1) Kurs HTML dla zielonych: https://pracabezszefa.pl/kurs-html-css-dla-poczatkujacych

   2) Poradnik jak krok po kroku tworzyć szablony WordPress: https://pracabezszefa.pl/tworzenie-szablonu-wordpress-rwd

   3) Dokumentacja wtyczki Fast Micro Pay: https://pracabezszefa.pl/dokumentacja-techniczna-wtyczki-fast-micro-pay

   4) Jak uruchomić płatności SMS Premium Dotpay na blogu i zacząć zarabiać: https://pracabezszefa.pl/jak-uruchomic-platnosci-sms-premium-przez-dotpay

   5) Jak uruchomić płatności internetowe przez kody dostępu: https://pracabezszefa.pl/szybki-przelew-bankowy-online-dotpay-czyli-uruchomic-sprzedaz-produktow-blogu

   Także sporo czasu zajęło stworzenie darmowych poradników. Blog nie był regularnie aktualizowany o nowe wpisy, co widać w raporcie.

   Sporo czasu zajmuje rozwijanie #MatFiz24.pl i rozwijanie wtyczki #FastMicroPay.pl

   Pozdrawiam i dziękuje za komentarz 🙂

   1. Rafał pisze:

    Większość to podstawowe poradniki, których dość sporo w internecie może dla tego nie dają dużego ruchu. Również czekam na podsumowanie roku 2016.

    1. Marek pisze:

     Rafał, to żadne uzasadnienie, że cos już jest w sieci 🙂 Każdy może to zrobić na swój unikalny sposób, który trafi do wybranej grupy ludzi. Czasami poradnik typowo niszowy, np.: o płatności SMS Premium i płatności online może przyczynić się do wyraźnego wzrostu przychodu.

     Poradniki typowo niszowe także można sprzedawać. W tej chwili są one darmowe z racji tego, że promuje on wtyczkę Fast Micro Pay.

     Nie mniej warto testować.

     O testach będzie osobny wpis, gdzie pokażę jak jedna i drobna kosmetyczna zmiana na stronie może wygenerować większy przychód o kilka transakcji na + miesiecznie.

     Pozdrawiam.

  2. Roman pisze:

   Witam
   Już od jakiegoś czasu myślę o prowadzeniu bloga. Czytam wszystkie wasze poradniki i informacje które otrzymuje na email . Chciałem też kupić kurs jak założyć bloga, ale dostałem emaila od Pana Marka o zarobku w 2015 r. 292 zł. Miesięcznie wychodzi ok. 25 zł. to znacznie za mało. Teraz mam 25 zł / godz. Jestem rozczarowany. Chyba zrezygnuję. Pozdrawiam

   1. Marek pisze:

    Roman, w blogowaniu nie chodzi tylko o pieniądze same w sobie. Tak się nie da blogować licząc tylko na zysk. Prowadząc własne blogi, rozwijam się, pomagam innym i przy okazji zarabiam.. I daje mi to dużą satysfakcję.

    P.S. Poczekaj na raport zarobków za rok 2016. Zobaczysz, ile można zarobić już po 2 latach blogowania. Już teraz zapewniam Cię, że nie są to zarobki liczone w złotówkach 🙂
    Raport powstanie na pewno do końca styczna, bo dostaję wiele wiadomości, abym stworzył go jak najszybciej 🙂

 4. Krzysiek pisze:

  I oby 2017 był dla Ciebie najlepszy pod każdym możliwym względem 🙂 A więc czekamy na podsumowanie 2016 🙂

  1. Marek pisze:

   Krzysiek, wzajemnie 🙂 Przygotowujemy ciekawą aktualizację wtyczki Fast Micro Pay związaną z abonamentem. Myślę, że pomoże zwiększyć zyski nie tylko na moich stronach 🙂 Będę informował na blogu.

 5. Karol pisze:

  Jak z podsumowaniem zarobków za rok 2017? Nie moge znaleźć na stronie żadnych informacji

  1. Marek pisze:

   Karol, raportu nie robiłem – na wszystko nie starczy czasu 🙂

   Aktualnie się skupiam głównie na rozbudowie Fast Micro Pay (https://fastmicropay.pl/) wtyczki do płatności WordPress.

 6. Pisanie pisze:

  Nawet stosując się do tych zasad można nic nie zarobi – szczególnie, gdy jako zarobek uznajemy jedynie pieniądze po odliczeniu własnych kosztów – w tym i poświęconego czasu – nawet licząc stawkę minimalną.

  1. Marek pisze:

   Zgadza się, dużo zależy od tematyki strony www.

 7. Kryptowaluty pisze:

  Bardzo ciekawy wpis – pokazuje, że liczy się determinacja i konsekwentne realizowanie wyznaczonych celów.

 8. ArFeN pisze:

  Jestem pod wrażeniem. Można spytać o sposoby pozycjonowania i pozyskiwania ruchu na bloga?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *