Jak zwiększyć ruch na stronie do 5000 odwiedzin dziennie?

jak zwiększyć ruch na blogu

Droga do zarabiającego bloga jest nadzwyczaj kręta i wyboista, ponieważ musisz rozwiązywać nowe problemy. Duży znak zapytania jest ukryty pod pojęciem SEO, czyli promowania i zbudowania wartościowego ruchu na stronie internetowej z wyszukiwarki Google! Wartościowy ruch na blogu to większa konwersja: począwszy od kliknięć w reklamy, linki partnerskie, aż po sprzedaż autorskich szkoleń.

Ruch na stronie internetowej fizycznie można porównać do restauracji znajdującej się przy ruchliwej ulicy. Im większy ruch, tym większe prawdopodobieństwo pozyskania nowych Klientów.

Efekt jest taki sam – większa sprzedaż!

Sprawdź ofertę na usługi SEO – https://projektmarketing.pl/oferta/pozycjonowanie-stron-www/

pozycjonowanie stron

Nowe blogi i konkurencja

Nie przejmuj się, że w internecie każdego dnia powstaje cała masa nowych blogów. Nie rozczulaj się, że w internecie rośnie konkurencja! Jeżeli masz wiedzę, jak stworzyć ruch na swoim blogu – konkurencja tylko pomoże Ci wytyczać nowe cele i odkrywać nowe kierunki rozwoju bloga.

Moja matematyczna strona – MatFiz24.pl osiągnęła prawdziwe eldorado pod względem ilości ruchu dopiero po dwóch latach rozwijania strony, kiedy znacząco uzupełniłem braki mojej wiedzy z zakresu SEO.

Dowiedziałem się, jak pozyskiwać ruch na bloga z darmowego narzędzia – wyszukiwarki Google.

Skąd pozyskać darmowy ruch na bloga?

Rozpoczęcie przygody z budowaniem ruchu na blogu wymaga wiedzy, skąd ten ruch pozyskać?

Zobacz, z jakich darmowych źródeł pozyskuję ruch na MatFiz24.pl, według narzędzia Google Analytics?

skąd pozyskać ruch na stronę - google analytics

Organic Search – zauważ, że ponad 69% ruchu na mojej stronie pochodzi z wyników organicznych, a więc z wyszukiwarki Google. Największą zaletą ruchu z wyszukiwarki jest fakt, że pozyskany ruch jest całkowicie za darmo.

Direct – ponad 14% ruchu pochodzi z bezpośredniego wpisania adresu http://matfiz24.pl w przeglądarce. Im więcej bezpośrednich wejść na moją stronę, tym większa rozpoznawalność marki w internecie.

Referral – ponad 2,5% wejść pochodzi z innych stron, for i blogów, które umieściły link do mojej strony. Mocne linki prowadzące do mojej strony, mają także istotny wpływ na pozycjonowanie treści w wyszukiwarce Google.

Social – ponad 2% wejść na moją stronę pochodzi z mediów społecznościowych: Facebook, Google+, Twitter, YouTube… Zauważ, że 2% wejść w przypadku mojej strony jest równe 9 666 sesji użytkowników. Czy to mało?

Podsumowując: Aktualnie karty do gry rozdaje wyszukiwarka Google, dlatego poznanie zasad działania algorytmu wyszukiwarki powinno być dla Ciebie priorytetem. Chociaż algorytm wyszukiwarki Google jest pilnie strzeżony, to jednak istnieją pewne czynniki, które mają kluczowy wpływ do skutecznej walki o pierwsze miejsca w Google.

Poznaj wytyczne wyszukiwarki Google

Misją wyszukiwarki Google jest promowanie użytecznych informacji, które mogą być powszechnie dostępne.

W lipcu 2014 roku zainstalowałem bloga WordPress od zera i poczyniłem odpowiednie kroki SEO, aby uzyskać ruch na poziomie około 5 000 odwiedzin dziennie.

Ruch na MatFiz24.pl po wdrożeniu prostych technik SEO na stronie, według narzędzia Google Analytics.

jak zwiększyłem ruch na blogu - MatFiz24.pl

Cztery główne czynniki, dzięki którym osiągnąłem w niecały rok, ruch na poziomie 5 000 sesji dziennie:

 1. Przyjazna struktura strony, zgodna ze wskazówkami dla webmasterów.
 2. Wygoda użytkowania strony pod każdą rozdzielczością ekranu, z uwzględnieniem technologii mobilnych. Brat stworzył własny szablon WordPress w Responsive Web Design, który ma status:
  „Przyjazny na komórki”.
 3. Optymalizacja strony pod frazy kluczowe z dużym potencjałem.
 4. Pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania.

Wartość na stronie i wygoda użytkownika to priorytet wyszukiwarki, który nigdy nie ulegnie zmianie.

Warto zaznaczyć, że zbudowanie tak dużego ruchu, w tak krótkim czasie bez wysokich budżetów jest możliwe do zrealizowania tylko przy niskiej konkurencji, połączonej z ciężką pracą i wiedzą z zakresu SEO.

P.S.1 Jeżeli poszukujesz profesjonalnej agencji SEO, to polecam Ci skorzystanie z usług mojej firmy Projekt Marketing. Agencja specjalizuje się w pozycjonowaniu stron lokalnych i sklepów internetowych.

P.S.2 Zgłębienie wiedzy z zakresu SEO, optymalizacji i pozycjonowania fraz kluczowych w wyszukiwarce Google to absolutna podstawa do zbudowania wartościowego ruchu.

Zapraszam na autorski kurs wideo: Skuteczne techniki SEO – Zbuduj wartościowy ruch na stronie.

kurs skuteczne techniki SEO - zbuduj wartościowy ruch na stronie

Więcej o pozycjonowaniu bloga: https://www.zuzkapisze.pl/2019/12/jak-pozycjonowac-blog.html

pozycjonowanie stron w projekt marketing

59 komentarze - Jak zwiększyć ruch na stronie do 5000 odwiedzin dziennie?

 1. DMati pisze:

  Aktualnie karty do gry rozdaje wyszukiwarka Google, dlatego poznanie zasad działania algorytmu wyszukiwarki powinno być dla Ciebie priorytetem.

  Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Zależy od strony i tego jak sobie radzisz.

  Jak zyskasz optymalne grono obserwujących w social media to social media mogą generować największy ruch. Na jednej mojej stronie pozyskanie odwiedzających mam z wyszukiwarek i social media albo prawie na równi albo wygrywają social media.

  Także dbasz o dobre pozycje w wyszukiwarkach (nie tylko Google) i działasz równie intensywnie w social media. A nie skupiasz się tylko na Google Search. No chyba, że z jakiś przyczyn w social media nie masz szans.

  PS Obadaj sobie stronę bo wedle menedżera zadań zakładka z tym wpisem zjada 44% procka i przeszło 400MB pamięci. A to nie wpis typu Mashable, gdzie nawalone multimedii.

  1. Marek pisze:

   DMati, dzięki za wyczerpujący komentarz. W dużej części się z Tobą zgodzę: nie wszystkie tematyki na stronę będą czerpały główny ruch z wyszukiwarki Google, np: „strony z śmiesznymi memami”, ponieważ brakuje contentu i nie wiadomo, na co się pozycjonować? Wtedy najlepsza promocja dla takich stron jest możliwa, np: w Social Media.

   Takie strony jednak należą do rzadkości i muszą sobie radzić bez wyszukiwarki Google.

   Jeżeli chodzi o blogi, które koncentrują się na sprzedaż i zarabianie – głównym źródłem jest wyszukiwarka Google i tutaj ciężko będzie mnie przekonać do zmiany zdania 🙂

   Dzięki za uwagę odnośnie prędkości mojego bloga – powinien działać szybciej.

  2. Jeśli chodzi o sprawdzanie jak często dana fraza jest wyszukiwana polecam to narzędzie: http://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

 2. duchu pisze:

  Kolejny nic nie dodający do tematu wpis, który powstał tylko po to, by zaistnieć w morzu nic nie wartego contentu.

  1. Marek pisze:

   Kolego Duchu, Twoja ocena wpisu 🙂

   PS: Polecam zwrócić uwagę na punkt 3 tego wpisu i zastosować go na własnej stronie.

   Pozdrawiam.

 3. Jan Kamiński pisze:

  Według mego doświadczenia bardzo konkurencyjne słowa można pchać tylko za pomocą szarych metodyk SEO. Ale macie niezły ruch.

 4. Paweł pisze:

  Ciekawi mnie przyrost stałego ruchu na MatFiz24.pl po uruchomieniu newslettera na stronie. Wczoraj został uruchomiony, a na efekty jak to w internecie – przyjdzie poczekać 🙂

  1. Marek pisze:

   Pożyjemy, zobaczymy – póki co wakacje dobiegają końca, także zaczyna się prawdziwy sezon 🙂

 5. Tomek pisze:

  Masz bardzo dobry wynik, jeżeli chodzi o wyniki organiczne (czyli w sumie z Googla) – Twoja strona musi być pewnie dobrze pozycjonowana, zgadza się?

  1. Marek pisze:

   Pozycjonowanie jest efektem spełnienia kilku ważnych czynników, o których wspomniałem we wpisie. Do tego dochodzi umiejętność pisania pod frazy z tzw: „długiego ogona”, optymalizacja wpisu pod frazy kluczowe z dużym potencjałem + mocne linki 🙂 Tomek, jak widzisz na screenie budowanie naprawdę dużego ruchu na stronie zajęło mi blisko 3 lata. Bez właściwej wiedzy z SEO można przez kilka lat nie wykorzystać wielkiego potencjału na stronie, czy blogu.

   We wrześniu na blogu PracaBezSzefa wydaję osobny kurs: „Skuteczne techniki SEO – zbuduj wartościowy ruch na stronie”, gdzie sam będziesz mógł wypozycjonować swoją stronę internetową minimalnym kosztem.

   Pozdrawiam.

 6. Marcin pisze:

  Czy to będzie video kurs czy raczej klasyczne ebook?

  1. Marek pisze:

   Marcin – to będzie oczywiście kurs wideo.

 7. Optymalizacja i wdrożenie wskazówek dla webmasterów to podstawy, które zawsze powinny poprzedzać proces pozycjonowania strony. To oczywiście pomaga, ale czy aż w takim stopniu jak pokazuje screen?

  Idąc tym tokiem rozumowania, można wysnuć wniosek że przed nagłym wzrostem odwiedzin /koniec 2014/ strona nie była zoptymalizowana. A tak chyba nie było?

  Według mnie głównym czynnikiem który spowodował eksplozję ruchu /wynikającą ze wzrostu pozycji/ było rozpoczęcie systematycznego zdobywania linków z dobrych źródeł.
  Marku czy takie działania były poczynione? Może zainwestowałeś we własne zaplecze?

  Reasumując. Optymalizacja pomaga, ale robotę robi linkowanie z wartościowych domen.

  W każdym razie wynik imponujący, gratuluję!

  1. Marek Duda pisze:

   Witaj Grzegorz,

   Oczywiście – moja strona przed 2014 była zoptymalizowana, ale nie pod najlepsze frazy kluczowe. Nie koncentrowałem się na tym, dlatego musiałem nadrabiać braki z pozycjonowania 🙂 Ponadto musiałem zmienić strukturę strony, dzięki czemu zdobyłem grubo ponad sto dodatkowych adresów URL do pozycjonowania.

   Już samą optymalizacją i wdrożeniem wskazówek dla webmasterów przebiłem się na wiele interesujących fraz do TOP 10 wyników wyszukiwania Google w niespełna 6 miesięcy. Oczywiście znacząca część z tych fraz, to słowa z tzw.”długiego ogona”. W tematyce matematycznej, jak i edukacyjnej jest niska konkurencja, dlatego można się przebić w wynikach wyszukiwania nawet przy niewielkiej liczbie linków.

   Tak jak pisałem w punkcie 4 wpisu zająłem się już typowym pozycjonowaniem, czyli tak jak piszesz: pozyskiwanie mocniejszych linków, które zwiększą Trust Flow (zaufanie) do strony. W Majesticu dokładnie możesz to sprawdzić 🙂 W 2015 roku linki nadal są głównym czynnikiem w procesie pozycjonowania, jednak większość mojego czasu po godzinach pracy na etacie stawiam na content – dzięki czemu po trzech latach rozwijania strony ludzie sami zaczynają do mnie linkować, a w efekcie nie muszę nic płacić za linki.

   PS: Nie korzystałem z zaplecza – moim zapleczem są ludzie, którzy sami zaczynają linkować do mojej strony, czy nawet kanału na YouTube. Monitoruje na bieżąco linki przychodzące do moich stron – na potwierdzenie tego co piszę, podsyłam link prowadzący do kanału YouTube (edudamarek), którego wykryłem kilka dni temu przy pomocy Google Analytics: http://www.apynews.pl/aktualnosci/youtube-bawi-youtube-uczy/

 8. Zdradzisz jakiego narzędzia użyłeś do wyszukania fraz kluczowych?

  1. Jacek pisze:

   Polecam Market Samurai i narzędzie Google AdWords.

  2. Marek pisze:

   Grzegorz, polecam narzędzia Jacka, a sam korzystam głównie z Google Planner Keyword i Google Search Console do analizy fraz kluczowych i ręcznie wyłuskuję podpowiedzi fraz z wyszukiwarki. Są też płatne narzędzia, analizujące frazy konkurencji i dające gotowe rozwiązania 🙂

   Pozdrawiam.

 9. Dominik pisze:

  Też korzystałem z tych narzędzi i zgodzę się, że znacznie zwiększają odwiedziny strony. Osobiście trochę rozszerzyłem atrakcyjność mojej domeny zamieszczając krótkie rankingi i ankiety. To fajnie angażuje odwiedzających i tworzy pozytywne skojarzenia. Pozdrawiam

 10. kalambury pisze:

  Faktycznie są to przydatne narzędzia.

 11. Super wynik. Ja niestety jeszcze muszę się dużo nauczyć. Też używam w/w narzędzi i chyba każdy już teraz z tego korzysta. Pozdrawiam

 12. poziomka pisze:

  Bardzo dobry tekst i to jest pro SEO. Dodatkowo dla wersji soft SEO polecam jeszcze platformy reklamowe typu revhshare. Wiem ze nie zawsze traffic targetowany jest super skuteczny, ale dłuższe czasy wyświetlania strony zmniejszają bounce rate, a także generują gigantyczne ilości wizyt. A co najważniejsze, że każde wydane pieniądze na reklamę zwracają się.

  1. Marek pisze:

   Ja preferuję SEO, Facebooka i AdWordsa 🙂 Przyszłościowy wydaje się być także Instagram.

 13. SEOWP pisze:

  Czasem więcej można się dowiedzieć z komentarzy niż artykułu, tak czy inaczej materiał na plus. Pozdrawiam

  1. Marek pisze:

   I tutaj szczere podziękowania dla wszystkich komentujących ten wpis i całego bloga #PracaBezSzefa 🙂

 14. Jacek pisze:

  Dzięki za kilka ciekawych wskazówek.

  1. Marek pisze:

   Proszę 🙂

 15. Największe efekty daje dzisiaj połączenie Adwords z SEO. W ten sposób szybko jesteśmy na pierwszym miejscu na frazy, które chcemy, a dodatkowo naturalna pozycja zaczyna wzrastać. Nie polecam natomiast używać automatów, itd.

  1. Marek pisze:

   Dominik, popieram Twoją myśl.

   SEO potrafi długofalowo czynić cuda nawet z niewielkim blogiem jak ten 🙂 AdWords się przydaje szczególnie jak ktoś świeżo wchodzi na rynek i natychmiast potrzebuje widoczności, Klientów no i zysków 🙂

   1. Bart pisze:

    Pytanie też czym są mocne linki. Wiadomo, że lepiej żeby miały wysoki TF, ale jakie to źródła? Artykuły sponsorowane? One często nie są tanie. Trochę więcej szczegółów by się przydało.
    Pozdrawiam

    1. Marek pisze:

     Bart,

     Przeanalizowałem Twoją domenę oraz sklep. U Ciebie w pierwszej kolejności trzeba się zająć innymi sprawami. Jak chcesz poznać szczegóły, skorzystaj z zakładki kontakt 🙂

     1. Bart pisze:

      Tak wiem, optymalizacja. Jest w trakcie. Alty, Sitemaps, description i kilka innych. W międzyczasie już potrzebuje mocnych linków, a te ciężko znaleźć w rozsądnej cenie.

      1. Marek pisze:

       W takiej branży jak pozycjonowanie niestety, ale trzeba mieć pieniądze. To jest inwestycja długofalowa. SEO nie jest tanie, podobnie jak linki, utrzymanie zaplecza, pisanie tekstów. To wszystko kosztuje (nie liczę kosztów specjalisty SEO).

       W końcu to ruch z naturalnych wyników organicznych. Konkurencja też nie śpi. Szkoda, że Klienci tego nie rozumieją. Niestety epoka Allegro zrobiła swoje, kiedy kilka linków za 50 zł dawało TOP10 w serpach. Dobre, naturalne linki znajdziesz także w dobrej cenie – jednak udostępnianie takich baz publicznie nie ma większego sensu (skoro wszyscy zaczną korzystać z tych samych źródeł).

       Kto wie, może Google z czasem ograniczy wyniki do TOP5 na jednej stronie. Reszta to będzie AdWords i będzie pozamiatane 🙂

       P.S. Znam dobrze branżę z odbojnicami, audytowałem już kilka podobnych sklepów 🙂

       1. Bart pisze:

        To nie chodzi o to, żeby nie wydawać. Albo pozyskać link za 5zł. Chodzi o to, że ceny niektórych artykułów sponsorowanych są przesadzone 🙂 Ok dzięki za info.

        1. Marek pisze:

         Na dobrym portalu linki zaczynają się od 70 zł lub wyżej. Na przykład gazeta Dziennik Wschodni – link z takiego serwisu kosztuje około 400 zł (bardzo dobry link). Artykuły sponsorowane to jedno, dobre źródło pozyskania linka to drugie. Są jeszcze inne tańsze źródła, tj. fora, blogi, czy zakup reklamy banerowej. Grunt, to wiedza jak znaleźć dobre domeny do podlinkowania 😉

         Prawda jest jednak taka, że linki coraz bardziej tracą na znaczeniu (ale jeszcze wiele znaczą). Trzeba postawić w pierwszej kolejności na dobrą strukturę, odpowiednie słowa, dobre linkowanie wewnętrzne, optymalizację i dopiero linki 🙂

         Jak nie masz zepsutej domeny i zrobisz to dobrze, przekonasz się, że sklep może się dobrze pozycjonować także bez większej ilości linków.

         Powodzenia Bart! 🙂

         1. Wspomniany przez Ciebie Dziennik Wschodni kasuje artykuły i linki po 12 miesiącach, albo wykupujesz ponownie na rok więc oferta kiepska.

 16. WiolaD pisze:

  Dobry kontent, dodałam twój blog do ulubionych 🙂

  1. Marek pisze:

   Dzięki Wiola 🙂

 17. Marcin pisze:

  Opowiem Ci moją historię ze stroną o tematyce edukacyjnej. Założyłem ją tuż po maturze, gdyż zauważyłem że w internecie brakuje treści o danej tematyce, a wiedziałem że będą one popularne. Po stworzeniu strony zostało mi jeszcze 2 tygodnie wakacji na jej pozycjonowanie, a później zaczęły się studia i nie było na nic czasu. Strona żyła swoim własnym życiem, i w ciągu roku uzyskała 3 tysiące użytkowników dziennie. Jednak przychody z niej były dość małe, gdyż nie znałem się na umieszczaniu reklam. Po dwóch latach zainteresowałem się bardziej tym tematem, zmieniłem szablon i układ reklam. Dochody z reklam wzrosły 10 krotnie. Twój wykres prezentujący wzrost ruchu na stronie wygląda identycznie jak mój zarobków z AdSense 🙂 Przez długi czas nic, a po uzyskaniu odpowiedniej wiedzy i podjęciu działań – natychmiastowy skok w górę 🙂 Jak się odezwiesz na maila to mogę go podesłać 😉

  Pozdrawiam

  1. Marek pisze:

   Odezwałem się na maila 🙂

 18. ArFeN pisze:

  fachowe porady eksperta od marketingu internetowego, dziękuję

  1. Marek pisze:

   Nie ma za co 🙂

 19. hauer mateusz pisze:

  udzielanie się na branżowych blogach, budowanie sociali, blog to tak w skrócie 😉

 20. pass pisze:

  interesujące nic tylko zastosować w praktyce a z tym bywa gorzej

 21. Dobrze znane sposoby zwiększenia ruchu ale fajnie było je sobie odświeżyć 🙂 Ciekawy blog. Pozdrawiamy

 22. Karol pisze:

  Po wpisaniu jak zwiększyć ruch na blogu Twoja strona wyskakuje w top 5. Gratuluje. Widać w swoim wpisie wiesz o czym piszesz skoro sam masz wysoko bloga. Będę musiał popracować na paroma punktami.

 23. Irek pisze:

  Pozycjonowanie musi być poparte wiedzą wykorzystana w całym procesie zwiększenia ruchu na stronie. Jak widać autor radzi sobie z tym dobrze, bo dotarłem tutaj szukając w google porad dotyczących zwiększenia oglądalności strony. Dziękuję za wyczerpujący materiał

 24. Mateusz pisze:

  Zasady, choć z 2015 roku to nadal jak najbardziej aktualne. Warto byłoby coś dodać po takim czasie 🙂 .

 25. Pogoda pisze:

  Wszystko fajnie tylko jak przebić się na wyższe pozycje w Google?

  1. Marek pisze:

   Tu mogę polecić blog z praktycznymi filmami instruktażowymi o pozycjonowaniu stron – https://projektmarketing.pl/blog/

 26. Dawid pisze:

  Bardzo pomocny artykuł. Mam nadzieję, że pomoże mi to zdobyć większą ilość klientów.
  Pozdrawiam
  Dawid

 27. Karol pisze:

  Pracuje nad tym by zwiększyć ruch na swojej stronie. Oprócz dbania o treść strony czytam pomocne wpisy jak ten tutaj oraz zostawiam swój kometarz.

 28. Roman1 pisze:

  Artykuł bardzo dobry i ja od razu zabrałem się za szukanie firmy, która oferuje ruch na stronę.

 29. Dawid Mitoraj pisze:

  Dzięki za informacje, przydadzą się.

 30. TaniaBrytania pisze:

  Dziękuję za cenne porady – na pewno wdrożę nowe rozwiązania na swoich stronach. P.S. Dobra robota z mat-fiz.

 31. Ciesiółka pisze:

  Dziękuję bardzo za wyczerpującą informacje na temat. Myślę że poprawia wartość twojej strony.

 32. czas pisze:

  Czasami potrzebujemy na gwałt ruchu na stronę, a wtedy (oczywiście po ogarnięciu podstaw SEO) możemy po prostu kupić ruch od polskich użytkowników…. Np. na Zwieksz Ruch jest opcja do 5000 odwiedzin dziennie…

 33. infomiasto.eu pisze:

  Na jednej stronie mam ruch z wyszukiwarki 70 a na innej z social sięgający nawet 80%. Jeśli strona publikuje takie treści lekkie i łatwe do przełknięcia a zarazem mogące tworzyć wiral na socjalach to to może być dominującym źródłem odwiedzin.

 34. Lukasz Wasik pisze:

  Wartościowy i ciekawy artykuł. Znalazłem dla siebie wiele interesujących treści, które mam nadzieje pomogą mi zwiększyć ruch na mojej stronie. Pozdrawiam

 35. shikatemeku pisze:

  Z pewnością nie jest łatwo zwiększyć ruch biorąc pod uwagę że konkurencja coraz większa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *