Bezpieczne, darmowe i płatne szablony WordPress od Template Monster Polska

bezpieczne szablony wordpress od template monster

Czy wiesz, że WordPress jest najpopularniejszą platformą blogową na świecie? W dobie nowo powstających blogów musisz przebić się na tle wzrastającej konkurencji. Przygoda z blogowaniem to przede wszystkim szansa dla Ciebie na stopniowe osiąganie niezależności finansowej małymi krokami.

Racjonalny wybór odpowiedniego szablonu WordPress

1. Jak zbudujesz WordPressa na własnej domenie i serwerze, to musisz zaprojektować wygląd i funkcjonalność Twojego przyszłego bloga. Oczami wyobraźni stwórz projekt bloga na kartce papieru, a następnie zastanów się nad szatą graficzną.

2. Poszukaj darmowych szablonów WordPress w kokpicie bloga z zakładki Wygląd – Motywy. Konkurencja nie śpi, dlatego w niektórych branżach warto zainwestować w płatną skórkę. Chyba, że potrafisz własnoręcznie stworzyć szablon do WordPress?

3. Szukaj skórek WordPress wykonanych w technologii Responsive Web Design, ponieważ stale wzrasta liczba użytkowników wykorzystujących urządzenia mobilne do przeglądania zasobów internetu. Google od 21 kwietnia 2015 zmieniło algorytm dla urządzeń mobilnych. Jeżeli posiadasz bloga / stronę internetową w wersji mobilnej, to możesz pozyskać dodatkowy ruch na bloga.

Uważaj na darmowe szablony w internecie!

Istnieje niebezpieczeństwo, że wykorzystując na własnym blogu darmowe szablony WordPress bez znajomości struktury kodu szablonu zostaniesz ukarany przez Google. Musisz wiedzieć, że wielu twórców darmowych szablonów WordPress umieszcza, na przykład w stopce witryny ukryte spamerskie linki prowadzące do zagranicznych serwisów. Takie linki bardzo prosto ukryć przy pomocy stylów CSS, na przykład przy pomocy regułki:

.hide
{
   text-indent: -6666px;
}

Czy wiesz, że Twój blog może wylecieć na dalekie pozycje w wynikach wyszukiwania lub zostać całkowicie wykluczony z indeksu wyszukiwarki Google? W ten sposób możesz stracić cały ruch na bloga budowany latami. Co więcej.. Taki blog jest narażony na karę ręczną od Google za łamanie wytycznych dla webmasterów. Jedną z przyczyn karania serwisów internetowych przez Google są spamerskie linki prowadzące do bloga w postaci Systemu Wymiany Linków (SWL).

Google od lat walczy ze spamem i ciągle aktualizuje algorytmy wyszukiwania. Niewiedza kosztuje – w internecie przekonałem się o tym wielokrotnie, dlatego dokładnie przemyśl użytkowanie darmowych szablonów WordPress na własnym blogu.

Bezpieczne i darmowe szablony Template Monster Polska

Jan Kamiński – pracownik zespołu Template Monster Polska podesłał mi w pełni bezpieczną próbkę darmowych szablonów WordPress, które są zgodne z wytycznymi dla webmasterów i wykonane w technologii Responsive Web Design.

Szablon WordPress – Restauracja

Właściciel restauracji powinien posiadać stronę internetową, która będzie jej wizytką w sieci. Dlatego, żeby wyróżniać się wśród konkurencji taka strona www powinna być nie tylko informacyjną, ale i kreatywną. Właśnie do tego celu został stworzony szablon „Restauracja” dla WordPress.

Główną cechą szablonu jest połączenie stylu z funkcjonalnością. Na stronie głównej znajduje się zbiór niezbędnych informacji dla Klientów: menu, aktualne akcje, propozycje. Informacje umieszczone w ilustrowanych blokach, umożliwiają bezproblemowe nawigowanie po stronie.

Szablon oparty na Bootstrap i CherryFramework, co rozszerza spektrum możliwości w porównaniu do innych szablonów, poświęconych lokalom.

szablon restauracja template monster

Demo – http://www.templatemonster.com/demo/52056.html

Pobierz – http://www.templatemonster.com/pl/free-templates/szablon-wordpress-restauracija/

Szablon WordPress – Biznesowy

Praktycznie każda firma posiada stronę internetową, dzięki której może walczyć o potencjalnych Klientów. Strona internetowa tworzy wizerunek firmy, więc musi zawierać niezbędne informacje oraz być prosta i zrozumiała dla użytkowników. Ludzie „kupują oczami”, dlatego strona www powinna mieć oryginalny wygląd. To wszystko zmusza właścicieli firm do znalezienia oryginalnych rozwiązań dla swojego biznesu.

Proponowany szablon jest doskonale dostosowany do tworzenia stron internetowych firm finansowych, ubezpieczeniowych, doradztwa, banków, stron, poświęconych inwestycji, IT oraz marketingu. Zaletami szablonu są responsywność, prostota, stylowe kolory, funkcjonalność. Szablon zbudowany na Bootstrap i CherryFramework.

biznesowy szablon wordpress

Demo – http://www.templatemonster.com/demo/52382.html

Pobierz – http://www.templatemonster.com/wordpress-themes/52382.html

Szablon WordPress – Portfolio fotograficzne

Zajmujesz się fotografią? Planowałeś kreatywne portfolio internetowe? Darmowy szablon dla portfolio fotograficznego pozwoli stworzyć profesjonalną stronę internetową. Portfolio przedstawione w Internecie pozwala potencjalnym Klientom zapoznać się z pracami autora i być z nim w kontakcie.

Proponowany szablon dla WordPress CMS jest stylowym rozwiązaniem również dla początkującego i znanego fotografa. Dzięki rozbudowanej galerii Klienci strony będą mogli ocenić dzieło autora. Przewagą szablonu jest spełnianie niezbędnych kryteriów SEO, gdzie branża fotograficzna jest bardzo trudna do pozycjonowania.

Szablon WordPress dla fotografów

Demo – http://www.templatemonster.com/demo/53917.html

Pobierz – http://www.templatemonster.com/pl/free-templates/szablon-wordpress-portfolio-fotograficzne/

Szablon WordPress – New Group

New Group to typowy motyw dla stron biznesowych, którego projekt łączy w sobie prostotę i funkcjonalność. Temat motywu jest związany z prowadzeniem usług doradczych, jednak można go dopasować pod inne cele biznesowe. Do kluczowych cech projektu templatki należą: suwak na całą szerokość ekranu, przewijane menu, akcent na jakościową grafikę i proste animacje.

Podany motyw jest zasilany przez Bootstrap 2.3.1, jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi. Zbudowany na CherryFramework 3.1.5 rozszerza funkcjonalność strony, wbudowując dodatkowe wtyczki i widgety.

Szczegółowa informacja dotycząca motywu:

 • WordPress CMS: 4.2.x
 • Kompatybilny z WordPress: 4.2.x-4.5.x
 • Cherry Framework wersja: 3.1.5
 • Animacja: HTML plus JS
 • Język: Angielski

szablon wordpress template monster

Demo – http://www.templatemonster.com/pl/demo/54599.html

Pobierz – http://www.templatemonster.com/pl/free-templates/szablon-wordpress-uslugi-doradcze/

Szablon WordPress – Catwalk

Przedstawiony motyw przeznaczony dla strony agencji mody. Prosty projekt strony głównej.

Motyw Catwalk zbudowany na CherryFramework 3.1.5 i Bootstrap 2.3.1. Szablon jest responsywny, przyjazny dla SEO i stworzony według standardów W3C.

Szczegółowa informacja dotycząca motywu:

 • WordPress CMS: 4.2.x
 • Kompatybilny z WordPress: 4.2.x-4.5.x
 • Cherry Framework wersja: 3.1.5
 • Animacja: HTML plus JS
 • Język: Angielski

motyw wordpress catwalk

Demo – http://www.templatemonster.com/pl/demo/52801.html

Pobierz – http://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-52801.html

Bezpieczeństwo Twojego bloga = bezpieczeństwo Twojego biznesu.

Poniżej prezentuję krótki film, jak zainstalować i skonfigurować darmowy szablon od Template Monster Polska?

Link do tutorialu na YouTube – instalacja szablonu od Template Monster.

Pełną ofertę szablonów Template Monster Polska znajdziesz tutaj.

Szablony Template Monster

Polecam Ci zainwestować pieniądze w płatny motyw do WordPress, bądź zlecić firmie zajmującej się tworzeniem szablonów.

pobierz pdf wpisu

A może poznałeś podstawy budowania szablonów? Zapraszam Cię na wyższy poziom tworzenia szablonów WordPress 🙂

Teraz czas, aby zaczął tworzyć szablony responsywne przyjazne dla Google:

 • Poznaj strukturę kodu szablonu przyjazną wyszukiwarce
 • Zobacz, jak tworzyć elementy w skórce rekomendowane przez Google
 • Odkryj sens mikroformatów na stronie
 • + inne rekomendacje dotyczące budowania szablonu WordPress

Wypełnij poniższy formularz i odbierz na maila darmowe wideo szkolenie: „Własny szablon WordPress w Responsive Web Design.”

Jeżeli znasz inne luki w bezpieczeństwie darmowych szablonów WordPress, to podziel się komentarzu 🙂

pozycjonowanie stron w projekt marketing

16 komentarze - Bezpieczne, darmowe i płatne szablony WordPress od Template Monster Polska

 1. duchu pisze:

  Takich praktyk używają raczej serwisy udostępniające płatne szablony za darmo. W tych całkowicie darmowych zazwyczaj są dodane linki w stopce ale można je albo wyłączyć albo po prostu usunąć z kodu strony.

  1. Marek pisze:

   Niektóre szablony WordPress są zaprogramowane w taki sposób, że po usunięciu linku ze stopki – szablon przestaje działać. Nie mniej warto spróbować – w końcu nic nie tracimy psując nie działający poprawnie szablon 🙂

  2. Jan Kamiński pisze:

   Powiem tak, że praktycznie wszystkie szablony produkowani przez kogoś mają link lub wspomnienie o autorach. 🙂 I jak by zrobił Pan, gdyby tworzył szablony?

   1. Marek Duda pisze:

    We wpisie chodziło o ukryte linki w stopce, przy pomocy, np. regułki CSS (text-indent), a nie o widoczny link autora szablonu w stopce. Autor szablonu jak najbardziej ma prawo do pozostawienia linku do swojej strony www. Spotkałem się z taką sytuacją podczas testowania darmowego szablonu, że w stopce szablonu znajdowało się 6 ukrytych linków prowadzących do chińskich serwisów.

    Pozdrawiam.

    1. Jan Kamiński pisze:

     A o takich nie ma nawet mowy. Miałem parę wtyczek z ukrytymi linkami i znalazłem te linki dopiero po roku 🙁 Ale to było dawno i jeszcze nie wiedziałem, że może być coś takiego.

 2. Pan Inwestor pisze:

  Teraz coraz więcej szablonów posiada opcję, gdzie możemy dowolnie edytować stopkę włącznie z linkami do autora szablonu etc. Gdyby ktoś chciał sprawdzić co to za szablon to wystarczy zajrzeć do źródła strony i popatrzeć na nazwę szablonu 🙂

  Pan Inwestor

  1. Marek pisze:

   Zgadza się, źródło strony to kopalnia wiedzy na temat szablonu. W przeglądarce Google Chrome wystarczy skrót klawiszy CTRL+U i można dokładniej zbadać szablon, np. pod kątem ukrytych linków, które w źródle strony (w czystym HTML) już prawdopodobnie będą widoczne.

   Pozdrawiam.

 3. Adam pisze:

  Czyli dla ostrożności warto mieć płatne skórki ? 🙂

  1. Marek pisze:

   Dla osób, które nie mają pojęcia w kwestiach technicznych – zdecydowanie polecam skorzystanie z płatnych szablonów z 2 powodów:
   1) Firma u której kupujemy szablon WP, powinna gwarantować kod najwyższej jakości – a więc szablon powinien się dobrze wyświetlać pod każdą przeglądarką (włącznie z najgorszą do zakodowania przeglądarką Internet Explorer). Bezpieczeństwo szablonu jest równie ważne.
   2) Płatne szablony, to najczęściej oryginalne rozwiązania designerskie, a więc na pewno wyróżni się z tłumu innych blogów korzystających z darmowych skórek.

   Jak stworzyć szablon do WordPress? Można to zrobić samemu, co opisałem na blogu: https://pracabezszefa.pl/tworzenie-szablonu-wordpress-rwd

   Pozdrawiam.

  2. Jan Kamiński pisze:

   🙂 Dość dyskusyjne pytanie. Kiedyś dostałem z takim szablonem ukrytą reklamę – linki wychodzące z każdej strony, które miały negatywny wpływ na pozycjonowanie. Z punktu widzenia Penguina od Googla, jest to niebezpieczne 🙂

   1. Prymus pisze:

    Pewnie dlatego, że był to darmowy szablon pod WP, warto zainwestować w płatne rozwiązania.

    1. Zdecydowanie! Chociaż wśród darmowych szablonów jest bardzo dużo dobrych rozwiązań.

 4. Radek pisze:

  Każdy płatny szablon można znaleźć za darmo. W 90% są zainfekowane i jest to ryzykowne. Ale czasami warto spróbować na próbę czy taka skórka się nada, czy łatwo się edytuje i jest funkcjonalna. Wtedy ściągamy oryginał, płacimy i cieszymy się nową stroną.

  1. Jeśli wykorzystujesz darmowe motywy z repozytorium WordPress, to żadne problemy nie pojawią się. 😉

 5. Jerzy pisze:

  Fajne zestawienie szablonów do WordPress-a. Są profesjonalne i eleganckie.

 6. Grzegorz pisze:

  Żeby uniknąć niespodzianek związanych z ukrytymi linkami w stopce wystarczy instalować szablony z oficjalnego repozytorium WP. Co prawda mogą w nich występować linki, jednak nie będą one ukryte, a w dodatku często jest darmowa opcja ich ukrycia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger