O nas

marek duda - pracabezszefa.plCześć – jestem Marek. Jestem tatą wspaniałej córki, mężem, licencjonowanym informatykiem, matematykiem i zwykłym gościem poszukującym pomysłów na biznes online i offline. Nie pochodzę z zamożnej rodziny i znam smak ciężko zarobionych pieniędzy w pocie fizycznej pracy. 1 września 2015 założyłem własną firmę – MatFiz24.pl Marek Duda.

Brak pieniędzy zmusił mnie do poszukiwania alternatywnych źródeł budowania dochodu. Moim wielkim zboczeniem jest to, że każdego dnia myślę o nowych pomysłach na biznes. Najlepsze jest to, że wszystkie pomysły chciałbym przetestować i powstrzymuje mnie tylko fakt, że doba ma tylko 24 godziny 🙂

Drewniane pomysły biznesowe

Jednym z moich pomysłów na biznes było tworzenie drewnianych domków na węgły. W upalne wakacje 2011 roku wraz z wujkiem, tatą, bratem i teściem postawiliśmy kilka takich domków i garaż, który do dziś stoi przed moim domem.

Ten garaż przypomina mi do dnia dzisiejszego, że pieniądze można zarabiać w pocie fizycznej pracy lub pasywnie, wykonując jednorazową pracę przynoszącą zyski przez długie lata.

domek na węgły

Po wakacjach każdy z nas musiał wrócić do pracy na etacie, a ja wciąż poszukiwałem nowych pomysłów na prawdziwy biznes.

Kąsek soczystej wiedzy prosto z sieci

Los chciał, że w internecie znalazłem cenną informację, która kiełkowała w mojej głowie przez kilka miesięcy. Dowiedziałem się, że w internecie można zarabiać na własnej stronie internetowej, oferując ludziom przydatne treści, które budują markę i relację z potencjalnym Klientem.

Jedyne co mogłem w tamtym czasie zaoferować ludziom była wiedza matematyczna, dlatego postanowiłem zrobić własnego bloga.

Więcej o moim pomyśle na biznes możesz przeczytać tutaj.

Pierwszy eBiznes na MatFiz24

szablon matfiz24.pl w 2015 roku

Już na początku 2012 roku zbudowałem razem z moim bratem Pawłem pierwszego bloga matematycznego MatFiz24.pl, który pokazał nam dobitnie jak własna niewiedza potrafi spowolnić, a nawet zburzyć pracę budowaną na blogu przez miesiące.

Cierpliwość i łaknienie wiedzy doprowadziły do tego, że poznałem najważniejsze narzędzia pozwalające zbudować własny biznes internetowy. Zanim zarobiłem pierwszą złotówkę w sieci nie obyło się bez rozwiązywania problemów.

Nauczyłem się:

 1. Tworzyć profesjonalnego bloga od zera.
 2. Budować szablony WordPress.
 3. Analizować narzędzia Google.
 4. Pisać wpisy, które przyniosą ruch na stronie.
 5. Optymalizować i pozycjonować bloga.
 6. Obsługiwać media społecznościowe.
 7. Nagrywać wideo w Camtasia Studio.
 8. Optymalizować wideo i zarabiać na YouTube.
 9. Podłączyć Google AdSense i zarabiać z reklam na blogu.
 10. Zbudować własną listę adresową.
 11. Zarabiać przez programy partnerskie.
 12. Tworzyć strony przechwytujące.
 13. Budować ofertę do autorskich kursów wideo.
 14. Uruchomić automatyczną sprzedaż kursów przez SMS Premium i płatności online.

Praca na własnym blogu uczy prawdziwej pokory.

Dlaczego tutaj jesteś?

Epizod powstania i rozwoju MatFiz24 był na tyle interesujący dla nas samych, że z perspektywy czasu uznaliśmy konieczność podzielenia się tą historią również z Tobą. Sens powstania tej strony i poznanie wszystkich problemów jakie napotkaliśmy, powinna być przede wszystkim motywacją dla Ciebie, że ciężką pracą można osiągnąć największy sukces bez względu na przeciwności losu.

Moim hasłem na blogu jest:

Pokazanie każdemu człowiekowi niezależnie od wykształcenia, że rozwijanie swoich pasji można połączyć z internetowym zarabianiem, wykorzystując najnowsze narzędzia i technologie.

pozycjonowanie stron w projekt marketing