Jak kupić domenę i serwer?

Kto jeszcze chce zrobić własnego bloga i rozpocząć swój własny biznes po godzinach
pracy na etacie?

Marek DudaW 2012 roku rozpocząłem swój pierwszy internetowy biznes na blogu matematycznym. Droga do zbudowania bloga z prawdziwego zdarzenia była niezwykle kręta i wyboista, ponieważ byłem początkujący. W wyniku własnej niewiedzy musiałem płacić wielką cenę.. Traciłem pieniądze i jeszcze cenniejszy czas po godzinach pracy na etacie.
Marek Duda

Przestań marzyć i zacznij zarabiać pieniądze

Początkowo miałem wiele problemów ze zbudowaniem profesjonalnego bloga. Byłem początkujący, a moja uwaga była skoncentrowana wyłącznie na darmowych platformach blogowych.

Marzyłem, aby w przyszłości zarabiać z pracy na blogu. Testując darmowe blogi doszedłem do wniosku, że kluczowe funkcje darmowego bloga w rzeczywistości są tak naprawdę płatne.

Dało mi to wiele do myślenia i dostałem od życia jedną dobrą lekcję – w życiu nie ma nic za darmo.

blog wordpressZyskałem cenne doświadczenie testując narzędzia Google, serwery na bloga, narzędzia do mikropłatności i szablony do WordPressa. Zainstalowałem bloga na platformie WordPress.org i to był strzał w 10! Poznałem od zera kokpit WordPressa, wykonując niezbędne ustawienia przyjazne Google. Teraz już wiem, jak zbudować i spieniężyć ruch na własnym blogu. Postanowiłem podzielić się tą wiedzą razem z Tobą, dlatego nagrałem to szkolenie wideo.

Jak zaczynając od zera stworzyć zarabiające imperium na blogu?

Stworzenie bloga to dosyć ambitny pomysł na własny biznes wymagający czasu. Tym bardziej, jeżeli jesteś początkujący w sprawach technicznych i chcesz pracować na blogu dorywczo, np: po godzinach pracy na etacie. Pamiętaj, że popełnienie kardynalnych błędów w tym całym blogowaniu może okazać się jednym WIELKIM niewypałem.

Dam Ci wędkę, dzięki której wyłowisz dochodową tematykę na bloga, przeprowadzę Cię przez proces instalacji bloga na własnej domenie i serwerze, wykonasz niezbędne ustawienia i poznasz krok po kroku funkcjonalność bloga.

Tematyka bloga kluczem do wysokich zarobków

Pokażę Ci na własnym przykładzie, czy tematyka edukacyjna może być dochodowa?

dochodowy blog matfiz24

Co więcej..

Poznasz trzy super pomysły na zarabiającego bloga z różnych dziedzin życia, które w polskim internecie nie mają dużej konkurencji. Gdzie są pieniądze i nie ma konkurencji, tam można najlepiej zarobić.

Jeżeli w trakcie szkolenia nie wstrzeliłem się w Twoją branżę tematyczną, to zobaczysz szczegółową analizę narzędzia, które całą robotę zrobi za Ciebie. Wystarczy kilka kliknięć myszki i problem wyboru dochodowej tematyki rozwiązany. Wybierzesz tak naprawdę to, w czym jesteś naprawdę dobry.

Najlepsze jest jednak to, że systematycznie pracując na blogu można poznać wielu interesujących ludzi i wypracować dochód na długie lata. I nie są to pieniądze wypracowane w pocie fizycznej pracy, ale z czystej przyjemności.

Chcesz pracować na blogu tylko z przyjemności? Czy może chcesz tworzyć wartościowe treści i zarabiać na blogu w przyszłości? Ja wybrałem przyjemne z pożytecznym, czyli z zarabianiem 🙂 Jeżeli też tak chcesz, postępuj według poniższych wskazówek.

Wybierz własną domenę i własny serwer na bloga

Załóż własnego bloga w oparciu o najlepsze dostępne narzędzia marketingowe. Powinieneś założyć bloga na własnej domenie (np: TwojaDomena.pl) i własnym serwerze (miejsce, gdzie przechowywane są pliki bloga). Jest to kolejny ważny krok do zbudowania profesjonalnego bloga i lepszego wizerunku w
„oczach Google”.

W trakcie szkolenia dokładnie poznasz zasady wybierania nazwy domeny na bloga i pokażę Ci bezawaryjny, polski serwer, który osobiście przetestowałem na własnych stronach internetowych. Unikając awarii na serwerze, Twój blog będzie pracował na Ciebie bez przerwy przez okrągłe 365 dni.

Podczas nagrania wideo przeprowadzę Cię przez proces zakupu domeny i serwera, gdzie wykonasz niezbędne ustawienia prowadzące do instalacji bloga.

Zainstaluj bloga, którego
pokocha Google

Najprostsze rozwiązania często okazują się najlepsze. Tak jest w przypadku systemu WordPress, który jest najbardziej popularną platformą blogową na świecie.

15 powodów, dlaczego warto zainstalować bloga na WordPress:

 • Nieograniczony dostęp do wszystkich funkcji i zasobów bloga.
 • Bezpieczeństwo i regularne aktualizacje systemu WordPress.
 • Prosta obsługa bloga.
 • Tysiące darmowych wtyczek WordPress pozwalające rozwinąć każdy blog w sposób nieograniczony funkcjonalnie.
 • Edycja plików źródłowych bloga z panelu zarządzania kokpitem.
 • Bogactwo darmowych i płatnych szablonów graficznych.
 • Przyjazne adresy URL.
 • Szybka promocja bloga.
 • Szczegółowa optymalizacja bloga pod wyszukiwarkę Google.
 • Serwisy pingujące, które szybciej powiadomią Google o nowych treściach na blogu.
 • Błyskawiczne podłączenie reklam na blogu i zarabianie przy pomocy Google AdSense.
 • Uruchomienie własnych kursów i szkoleń, wykorzystując płatności przelewem internetowym i SMS premium.
 • Podłączenie cachu, w celu przyspieszenia działania bloga.
 • Automatyczna optymalizacja grafik.
 • Podłączenie wideo responsywnego, czyli filmów na blogu poprawnie wyświetlanych na telefonach komórkowych.

Jak widzisz cała przemyślana strategia budowania bloga w oparciu o najlepsze narzędzia marketingowe otwiera Ci drogę w świat biznesu internetowego. Bez żadnych niespodzianek przejdziesz pomyślnie przez proces instalacji bloga. Przy pomocy kilku kliknięć pokażę Ci, jak zainstalować bloga WordPress. Trzeba tylko wiedzieć gdzie, co i jak? 🙂

Nie będziesz musiał instalować dziesiątek blogów od zera i tracić masę cennego czasu. Stworzysz jednego bloga, który będzie napędzał Twój biznes dla Ciebie.

Poznaj kokpit bloga WordPress wykonując kluczowe ustawienia

Instalacja bloga to dopiero początek prawdziwej przygody z blogowaniem. Musisz dokładnie poznać kokpit bloga WordPress i wykonać wszystkie najważniejsze ustawienia, które będą przyjazne dla Google. W trakcie tego szkolenia otrzymasz ode mnie 176 serwisów pingujących, które umożliwią szybkie powiadomienie wyszukiwarki o nowej treści na blogu.

Zobaczysz, jak budować przyjazne adresy URL. Poznasz cenną wskazówkę dotyczącą komentarzy na blogu, gdzie wykonasz niezbędne ustawienia, unikając niechcianego SPAMU i niespodziewanego spadku ruchu na blogu. Na tym etapie pracy z blogiem ważny jest każdy najmniejszy detal i każde ustawienie, dlatego wszystkie instrukcje z filmu szkoleniowego, powinieneś wdrażać krok po kroku na własnym blogu.

Zadbaj o profesjonalny
szablon na bloga

Cały sekret tkwi w tym, abyś zaczął używać profesjonalnego szablonu na własnym blogu. Możesz wykorzystywać darmowe lub płatne szablony. Pokażę Ci, gdzie ich szukać i jak zainstalować motyw na własnym blogu?

W dobie technologii mobilnych musisz zwrócić szczególną uwagę, aby Twój blog wyświetlał się poprawnie pod każdą rozdzielczością ekranu. W ten sposób zyskujesz dodatkowy ruch na blogu z urządzeń mobilnych i dostajesz wielkiego PLUSA od Google.

Po uruchomieniu w szablonie wersji mobilnej, ruch z technologii mobilnych wzrósł na moim blogu do 34%. Oznacza to w praktyce fakt, że co trzeci użytkownik wchodzący na bloga korzysta z urządzenia mobilnego. W niektórych tematykach blogowych ruch z urządzeń mobilnych jest jeszcze większy.

ponad 30% ruchu z urządzeń mobilnych

Szablonowy prezent

Jako próbkę wartościowej wiedzy na temat szablonów otrzymasz ode mnie w prezencie szablon WordPress, który aktualnie wykorzystuję na blogu PracaBezSzefa.pl.

jak zwiększyć ruch na stronie

Pokażę Ci trzy kluczowe narzędzia do przeprowadzenia testów szablonu pod względem:

 • Poprawności kodu HTML.
 • Mobile Friendly, czy szablon obsługuje urządzenia mobilne.
 • Danych strukturalnych Google, czy szablon obsługuje mikroformaty rekomendowane przez Google.

Jestem przekonany, że wykorzystując powyższe narzędzia do testowania szablonów Twój blog będzie jeszcze lepiej postrzegany przez Google i zwiększysz ruch z urządzeń mobilnych.

W trakcie osobnego nagrania wideo pokażę Ci jak skonfigurować szablon, wstawić własne logo, czy grafikę autora. Przy okazji zobaczysz jak połączyć się z serwerem bloga przy pomocy darmowego programu WinSCP.

Szablon pracabezszefa, który zostanie udostępniony w trakcie tego szkolenia możesz pobrać za darmo i użytkować na własnym blogu bez żadnych ograniczeń.

Jak zrobić bloga w 48h lub zwrot pieniędzy

Blue Shield Icon Satisfaction Icon Badge
Jestem przekonany do wartości tego kursu wideo, dlatego otrzymujesz gwarancję pozbawioną ryzyka. Wszystkie filmy szkoleniowe zawierają wartość techniczną i omówione są bez żadnych skoków myślowych. Jeśli tylko stwierdzisz, że kurs „Jak zrobić bloga” nie jest dla Ciebie wystarczy jeden email do mnie. Jednym przelewem bankowym zwracam Ci wszystkie pieniądze.

Z moich porad i wskazówek na temat WordPress korzystają czytelnicy bloga PracaBezSzefa.pl. W związku z dużym zainteresowaniem tematyką zarabiania na blogach postanowiłem nagrać autorskie filmy instruktażowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą rozpocząć swój mały biznes po godzinach pracy na etacie.

Jak przebiega szkolenie?

W trakcie szkolenia pokażę Ci krok po kroku jak zrobić bloga, który będzie miał potencjał do zarabiania w przyszłości. Szkolenie składa się z dziewięciu kroków: począwszy od wyboru tematyki, aż do zbudowania profesjonalnego bloga w systemie WordPress.

Krok 1 – Poczta Gmail
Podczas nagrania wideo zobaczysz jak założyć konto Gmail, które umożliwia darmowy dostęp do wielu narzędzi marketingowych Google.

Krok 2 – Analiza dochodowej tematyki
W tym kroku poznasz  specjalne narzędzie Google, które pozwoli Ci wybrać dochodową tematykę na bazie fraz kluczowych. Narzędzie pokazuje między innymi: średnią miesięczną liczbę wyszukań danej frazy, wielkość konkurencji, a także stawkę kliknięcia w reklamy. Pokażę Ci analizę tematyki edukacyjnej i co najmniej trzy super pomysły na bloga. Po obejrzeniu filmu instruktażowego będziesz potrafił wybrać dochodową tematykę na bloga.

Krok 3 – Zakup domeny i serwera na bloga
Dowiesz się jak prawidłowo wybrać nazwę domeny. Pokażę Ci dobry i bezawaryjny serwer na bloga. Klik za klikiem przeprowadzę Cię przez zakup domeny i serwera, gdzie wykonasz niezbędne ustawienia w celu instalacji przyszłego bloga.

Krok 4 – Instalacja bloga WordPress
Pokażę Ci jak zainstalować bloga na platformie WordPress.org w CPanelu serwera. Poznasz kilka istotnych wskazówek odnośnie bezpieczeństwa bloga, które celowo łamię w trakcie szkolenia.

Krok 5 – Instrukcja kokpitu WordPress
Podczas nagrania wideo poznasz dokładnie kokpit całego WordPressa, począwszy od najważniejszych ustawień. Otrzymasz 176 serwisów pingujących i dowiesz się co z nimi zrobić. Pokażę Ci jak tworzyć adresy URL przyjazne Google. Nauczysz się moderować komentarze na blogu. Zobaczysz jak działają wtyczki na WordPress? W praktyce poznasz pojęcia widgetu, szablonu, biblioteki mediów, strony, wpisu, kategorii, czy tagu.

Krok 6 – Instalacja szablonu na blogu
Pokażę Ci, gdzie znaleźć darmowe szablony WordPress. Dowiesz się jak wgrać szablon na bloga bezpośrednio z dysku komputera. Poznasz trzy narzędzia do testowania profesjonalnego szablonu. W trakcie szkolenia udostępniam szablon, który jest szatą graficzną na blogu PracaBezSzefa.pl. Możesz go pobrać za darmo i wykorzystać bez żadnych ograniczeń.

Krok 7 – Edycja szablonu pracabezszefa
W tym kroku zobaczysz jak zedytować szablon na własny użytek. Dowiesz się, jak wgrać własne logo oraz ikonę autora do katalogu szablonu. Dzięki temu nagraniu będziesz potrafił poprawić szablon według własnych upodobań.

Krok 8 – Tworzenie stron i menu
Pokażę Ci jak tworzyć strony i budować menu poziome w kokpicie bloga. Zobaczysz w jaki sposób przebiega szybka edycja strony, np: w celu wyłączenia komentarzy na wybranej stronie. Dowiesz się jak tworzyć własne odnośniki i przypisywać je do menu poziomego. Poznasz wtyczkę do tworzenia formularzy kontaktowych na blogu, którą uruchomisz na stronie kontaktowej.

Krok 9 – Tworzenie wpisów i kategorii
Dzięki temu nagraniu dowiesz się jak dodawać, edytować, usuwać wpisy i kategorie na blogu. W edytorze wpisów pokażę Ci jak pracować w edytorze wizualnym i edytorze HTML, dodawać treści, tworzyć akapity, publikować nagłówki, formatować teksty, dodawać i usuwać linki, wstawiać wideo, np: YouTube, umieszczać grafiki dostosowane do szerokości szablonu i zoptymalizowane pod wyszukiwarkę, ustawić ikonę wpisu, przyporządkować wpis do kategorii, wstawić tag czytaj dalej, robić podgląd wpisu, publikować wpisy.

Właśnie się dowiedziałeś, co zawiera szkolenie i jakie odniesiesz korzyści. Masz też moją gwarancję, że jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań zwrócę Ci koszt całego szkolenia. Decyzja należy do Ciebie. Cena szkolenia wynosi 47 zł.

Dostęp do kursu - Jak założyć bloga?

50.00 PLN Sposób zapłaty: Przelew Dotpay

Podaj swój email, aby zakupić dostęp do wszystkich treści

Kup Teraz

Dokonując zamówienia potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem serwisu PracaBezSzefa.pl.

Jak zrobić bloga – Oferta
4.9 (97.5%) 8 votes

Kontakt przez Facebook Messenger