Praca i zarabianie przez internet na blogu

praca i zarabianie przez internet

Chcesz dowiedzieć się, jak szybko zarobić pieniądze na blogu przez internet? Muszę Cię rozczarować, ponieważ w internecie nie zarobisz szybkich pieniędzy z pracy na blogu. Jest to spowodowane procesami i mechanizmami, jakie muszą nastąpić zanim Twój biznes internetowy zacznie generować stale powiększający się dochód pasywny. Chyba, że dysponujesz kwotami pięciocyfrowymi na inwestycje w Twój własny ebiznes? Nie pochodzę z zamożnej rodziny, dlatego w sieci musiałem ostatecznie poszukać pomysłów na biznes z niewielkim kapitałem początkowym na start. Tak rozpoczęła się moja praca z blogami, YouTube i zarabianiem w internecie.

Wzór na odniesienie sukcesu w internecie

Zanim rozpocząłem swoją przygodę i pracę z budowaniem mojego pierwszego biznesu przez internet na MatFiz24.pl i kanale YouTube liczyłem, że szybko zarobię pieniądze z pracy na blogu i YouTube. Rzeczywistość zweryfikowała, że praktycznie każdy biznes online na początku działalności ma prawie zawsze pod górkę – tym bardziej, jeżeli jesteś osobą początkującą. Kluczowym elementem biznesowej układanki jest wiedza, od czego rozpocząć swój własny biznes na blogu? W moim przypadku, aby regularnie zarabiać pasywnie na blogach napisałem własną historię zarabiającego bloga, która przebiega w konkretnych etapach:

 1. Inspiracja biznesowa.
 2. Trafiony pomysł na biznes.
 3. Cel.
 4. Pasja.
 5. Wiara.
 6. Wiedza.
 7. Ciężka praca.
 8. Sposoby zarabiania w internecie.
 9. Czas.

=Sukces=

1. Inspiracja biznesowa

W obecnych czasach w Polsce żyje się nie najlepiej, a chaos jaki panuje w naszym kraju widać gołym okiem. W roku 2015 średnia krajowa na rękę wyniosła około 3 000 zł. Tylko ile zarabia przeciętny zjadacz chleba? Pochodzę z małego miasteczka, z rodziny, która z trudem wiązała zarobki od pierwszego do trzydziestego dnia miesiąca. Mogę być wdzięczny moim rodzicom, że nie posiadali żadnych nałogów, a ostatnie pieniądze jakie mieli – zainwestowali w moje studia. W trakcie studiów matematycznych poznałem smak ciężko zarobionych pieniędzy, pracując w masarni i sklepie mięsnym razem z moją mamą. Pamiętam czasy wakacyjne, gdzie moi rówieśnicy wyjeżdżali na wakacje, a ja z rodziną zarabiałem na studia w pracach sezonowych przy zbieraniu jagód, wiśni, porzeczek.. Poznałem smak ciężkiej pracy fizycznej, ale nigdy się nie poddawałem i razem z bratem szukaliśmy wielu pomysłów na biznes.

Początkowo w ogóle nie były to pomysły biznesowe związane z działalnością przez internet. Jednym z pierwszych moich pomysłów na biznes były domki z bali na węgły.

domek na węgły

Zrobiliśmy z pomocą naszego mistrza – wujka Karolka kilka takich domków i garaż w wakacje. Był to okresowy biznes wakacyjny z dużym wkładem kapitału na start w postaci zakupu suchego drewna. Na szczęście narzędzia ciesielskie, takie jak piły, grubościówki i dłuta udostępnił nam wujek za darmo.

pomysł na domek z węgłami

Po wakacjach musieliśmy z bratem wrócić do pracy na etatach. Moja obecna sytuacja materialna zmuszała mnie do dalszych poszukiwań pomysłów na biznes, które mógłbym realizować po godzinach pracy na etacie. Tym razem szukałem pomysłów na biznes internetowy z mniejszym kapitałem początkowym na start, między czasie czytając wiele książek i artykułów o motywacji do pracy, inspiracji do działania i wiary w sukces.

Przeczytałem kilka książek, które zmieniło moje nastawienie do pracy, podejścia do życia i biznesu:

Między czasie bardzo zaciekawiło mnie pojęcie dochodu pasywnego, czyli takiej pracy, która przynosi regularny dochód na autopilocie. Postanowiłem, że zacznę robić to co lubię, a przy okazji zarabiać w internecie. W myślach miałem już plan stworzenia matematycznej strony internetowej i kanału YouTube.

2. Trafiony pomysł na biznes

Trafiony pomysł na biznes, to już połowa sukcesu. W moim przypadku szukałem pomysłu na biznes internetowy z wykorzystaniem własnego bloga, ponieważ mój biznes mógł być realizowany po godzinach pracy na etacie, bez wytyczonych norm czasowych. I to mi się bardzo spodobało..

Pomysły na zbudowanie matematycznego bloga i kanału YouTube okazały się bardzo dobrym sposobem na własny, mały biznes po godzinach pracy na etacie. Z czasem małymi krokami, ten biznes zaczął robić się coraz większy.. Tak zbudowałem sieć relacji między uczniami, a także rodzicami zainteresowanymi edukacją dzieci z przedmiotów ścisłych. Tak systematycznie zacząłem powiększać internetowy dochód pasywny.

Rozwiązuj problemy ludzi za darmo, a będziesz bogaty

Pomysł na bloga jest bardzo dobrym pomysłem na biznes. Jeżeli znasz odpowiedzi na problemy ludzkie z konkretnej dziedziny – prawdopodobnie Twój pomysł na bloga ma duży potencjał na zbudowanie dużego dochodu pasywnego.

Analiza konkurencji

Nie wszystkie pomysły na biznes zostaną przyniosą Ci wymarzony dochód pasywny. Niektóre tematyki na bloga są już silnie zagospodarowane przez duże korporacje, dlatego Twój blog nie ma szans przebicia na tle wielkich firm, które dysponują pięciocyfrowymi budżetami przeznaczonymi na marketing internetowy. W branżach o wysokiej konkurencji nie zbudujesz szybko ruchu na blogu, który będziesz mógł spieniężyć.

Tematyki na bloga z bardzo dużą konkurencją:

 • Rachunkowość, finanse i kredyty.
 • Motoryzacja.
 • Giełda.

Na szczęście istnieją odpowiednie darmowe narzędzia Google, które pozwalają zweryfikować konkurencję i wybrać odpowiednią tematykę na bloga. Z płatnych narzędzi mogę polecić na przykład – http://www.searchmetrics.com.

Dobry pomysł na bloga jednak najczęściej związany jest z wysoką konkurencją. Gdzie jest wysoka konkurencja, tam też można zarobić pieniądze przez internet. Stąd kluczowym czynnikiem na odniesienie sukcesu jest wiedza na temat wyszukiwarek internetowych i czynności, jakie należy podjąć w celu uzyskania wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania.

To nic innego jak SEO (Search Engine Optimization).

Przy doborze tematyki wpisz w wyszukiwarce Google frazy związane z tematyką Twojego przyszłego bloga. Jeżeli w wynikach wyszukiwania wyświetla się wiele reklam pochodzących z Google AdWords możesz być pewny, że w tej tematyce można zarobić w internecie.

analiza konkurencji - zarabianie na blogach

Od siebie mogę Ci powiedzieć, że w branży edukacyjnej nadal jest niska konkurencja, ale stawki za kliknięcie w reklamy również są bardzo małe. Pytanie, czy w Twojej potencjalnej branży na bloga istnieją osoby, które mogłyby obejrzeć Twoje filmy instruktażowe na YouTube, zapłacić za Twoje autorskie kursy / szkolenia? Jeżeli tak, możesz założyć bloga i budować dochód pasywny.

Matematyczny kanał YouTube – eDudaMarek

Pomysł na matematyczny kanał YouTube okazał się strzałem w dziesiątkę! Warto tworzyć wideo wysokiej jakości z wyraźnym dźwiękiem. Podobnie jak wartościowe treści, tak również i filmy z YouTube pojawiają się w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo możesz czerpać dodatkowy ruch na bloga, a tym samym potencjalnych Klientów.

Jeżeli masz dzieci, to zapraszam przy okazji na mój matematyczny kanał YouTube – eDudaMarek.

Od 2012 roku do lipca 2015 roku opublikowałem na YouTube 1451 filmów z bazą wyświetleń wideo ponad 2,5 miliona i 7 tysięcy subskrybentów. Udostępniając darmowe wideo dla moich uczniów przy okazji zarabiam na YouTube z reklam publikowanych przy filmach z programu Google AdSense. Tak jak napisałem wcześniej: daj ludziom wartość za darmo, a będziesz bogaty. Jak widzisz w niespełna trzy lata można zbudować własny kanał YouTube cieszący się dużą popularnością.

Jeżeli masz wiedzę i wiesz jak pomagać ludziom, nagrywaj filmy i wrzucaj na YouTube.

Pięć najważniejszych zalet tematycznego kanału YouTube:

 1. Zbudowanie ruchu z wideo na bloga.
 2. Zbudowanie marki i rozpoznawalności w internecie.
 3. Zbudowanie bazy subksrybentów – widzów Twojego kanału, z możliwością szybkiego kontaktu.
 4. Reklama szkoleń / kursów / usług.
 5. Możliwość zarabiania na filmach ze 100% prawem autorskim.

Podobnie, jak z blogami, tak samo z kanałem YouTube – musisz nauczyć się optymalizować i pozycjonować kanał i filmy w taki sposób, aby być wysoko w wynikach wyszukiwania. Im więcej wyświetleń filmów na YouTube, tym więcej zarabiasz. Kluczowym jest, aby Twoje filmy były poprawnie zoptymalizowane i zdobywały pierwsze miejsca w Google.

wideo youtube w wynikach wyszukiwania i budowanie marki

Poznaj dokładniej mój pomysł na biznes po godzinach pracy na etacie.

3. Cel

Cele – Zwycięska Umiejętność – Brian Tracy

Człowiek zakładając biznes musi mieć jasno sprecyzowany cel i konsekwentnie go realizować. Zanim zaczniesz zarabiać na blogu, będziesz musiał realizować konkretne cele i rozwiązywać problemy.

Lubię prawdziwe historyjki Briana Tracy dotyczące celów w życiu i biznesie. Będę parafrazował jego główną myśl dotyczącą celu.

Twoim celem nie są pieniądze. Chcesz mieć co jeść, ubrać się, wybudować dom dla rodziny i godnie żyć. Może marzysz o rozrywkach i zbytkach, ale nie o kasie samej w sobie. Pod pojęciem pieniędzy zawsze coś się kryje, jakaś niezaspokojona potrzeba. Powtarzając za Tracym przypomnę, że na kilku już renomowanych uczelniach przeprowadzano badanie.

Na ostatnim roku studiów pytano studentów: czy mają cel w życiu? Około 80% nie miało żadnego celu, 15% miało ten cel w głowie, a około 5% miało ten cel spisany na kartce. Po 20-30 latach jeszcze raz zbadano tych samych ludzi i okazało się, że Ci z pośród 5%, którzy mieli spisany cel mają 10 razy więcej kasy, niż łącznie pozostałe 95% ludzi bez spisanego celu. Zastanawiające co?

Osobiście do 30 roku życia marnowałem mój czas i życie. W wieku 30 lat zmieniłem etat na inny i zauważyłem, że do pracy ludzie przyjeżdżają bogatymi autami. Nie uważam się za mniej zdolniejszego od nich, a jednak coś robiłem nie tak. Moje życie było dryfowaniem po rzece. Zacząłem dużo czytać w internecie i zrozumiałem, że muszę wyznaczyć jasny cel do którego bedę dążyć nawet kilka lat.

Warto ustawić się w kolejce po swój cel, po swój sukces. Ja wiem do czego mam dążyć, a Ty?

4. Pasja

Pracujesz na etacie i nienawidzisz tego co robisz? Jeszcze nie zacząłeś pracy, a już wyczekujesz końca zmiany? Prawdopodobnie mało zarabiasz z pracy na etacie lub nienawidzisz tej pracy. W zależności od Twojej sytuacji finansowej prędzej, czy później rzucisz wykonywany zawód, ponieważ będziesz potrzebował zmian. Praca na blogu po godzinach pracy to możliwość samokształcenia, rozwijania swojej pasji, która z czasem może stać się dochodowym biznesem internetowym.

Można pracować dla pieniędzy, a można pracować z pasją zarabiając pieniądze w internecie. Nie pracuj dla pieniędzy, to one mają pracować na Ciebie.

Jeżeli będziesz blogował, a jednocześnie powielał schematy konkurencji – to niczym nie wyróżnisz się na tle nowo powstających blogów. Potrzeba Ci pasji do pracy na blogu, która będzie widoczna w Twoich wpisach / kursach / usługach.

5. Wiara

Możesz mieć różne wymówki…  Może kiedyś zarobię na blogu… gdybym miał fajną dziewczynę… chciałbym wygrać 6 w lotka… marzę o czerwonym Ferrari… Większość ludzi żyje marzeniami, ale nie podejmuje wyzwań i nie wierzy w sukces. Wyzwania to także porażki i problemy do rozwiązania. Moją porażką na MatFiz24.pl był fakt, że zmieniałem koncepcję odnośnie wyglądu i funkcjonalności mojej strony internetowej. Nie wiedziałem, jak pozycjonować moją stronę w wynikach wyszukiwania.. Jak podłączyć mikropłatności.. Przez dwa lata blogowania nie potrafiłem zbudować wartościowego ruchu na stronie internetowej, ale wierzyłem i ciężko pracowałem, aby uzupełnić braki, które znacząco ograniczały rozwój mojego pierwszego ebiznesu.

Młody człowiek zadał pytanie Thomasowi Watsonowi, który po wyrzuceniu z firmy National Cash Register założył nową firmę, stając się założycielem IBM.

Pytanie brzmiało: Jak mogę szybko zacząć osiągać większe sukcesy?

Watson odpowiedział człowiekowi: Jeśli chcesz więcej sukcesów, zwiększ dwukrotnie liczbę porażek.

Sukces jest odwrotną stroną porażki. Im szybciej upadniesz, tym szybciej nauczysz się tego, co jest potrzebne do sukcesu.

Wiara, że się uda jest podstawą sukcesu! Jeżeli masz swój własny pomysł na biznes z pasją musisz uwierzyć, że zarobisz na blogu! Wiara i nadzieja popycha człowieka do działania, do pracy, rozwiązywania problemów i realizacji wytyczonych celów.

Paradoksalnym zdaniem jest stwierdzenie, że im większa ilość porażek, tym większy sukces.

Wie­rzyć w biznes internetowy – to znaczy na­wet nie py­tać, jak długo jeszcze mamy pracować, aby zarobić pierwszą złotówkę na blogu..

6. Wiedza

Zarabianie w internecie to gra o wielką stawkę, dlatego trzeba dokładniej poznać reguły budowania dochodu pasywnego. Internet, technologie i algorytmy wyszukiwarki Google zmieniają się dynamicznie. Narzędzia, które dziś są najlepsze – jutro mogą być co najwyżej dobre. Potrzeba matką wynalazków, a przy tak szybko zachodzących zmianach w sieci należy szukać możliwie najlepszych rozwiązań.

Dokładnie pamiętam budowanie mojego pierwszego biznesu internetowego, jakim było stworzenie pierwszej, matematycznej strony internetowej i kanału YouTube. Biznes ten w początkowej fazie kosztował mnie więcej pieniędzy i czasu, niż przypuszczałem. Dlaczego? Dlatego, że nie miałem specjalistycznej wiedzy kluczowej do zarabiania na blogach.

Dlaczego mój blog zaczął tak późno zarabiać? 

Czas na szczery rachunek sumienia w którym pokaże Ci, dlaczego tak późno zacząłem zarabiać w internecie?

Z kilku powodów, a głównie z niewiedzy:

 • Wybór technologii na bloga – początkowo moja przygoda związana była z darmowymi blogami, jednak szybko przekonałem się, że niewiele zarobię na darmowych technologiach.
 • Nie zaplanowałem struktury strony – początkowo mój serwis był blogiem na WordPress.org, a później przebudowałem go na typową stronę internetową z posortowaną wiedzą.
 • Testowałem zbyt wiele szablonów graficznych, zamiast skupić się na budowaniu wartościowych treści matematycznych. Na dodatek kupiłem paczkę płatnych szablonów WordPress od ThemeForest, które ostatecznie nie spełniły moich oczekiwań. Wydałem grubo ponad 500 zł.
 • Od 2012 roku do 2014 roku co najmniej kilka razy instalowałem bloga WordPress od zera. Moje plany odnośnie działania strony – zmieniały się z miesiąca na miesiąc.
 • Brakowało mi wiedzy z SEO: optymalizacji i pozycjonowania moich wpisów w wyszukiwarce Google.
 • Nie monitorowałem najważniejszych narzędzi Google, które pozwoliły by rozwinąć serwis pod frazy kluczowe z dużym potencjałem i zwiększyć ruch na bloga.
 • Nie udzielałem się w mediach społecznościowych i na forach dyskusyjnych – nie zbudowałem zbyt wielu relacji z ludźmi w social media.
 • Nagrywałem filmy matematyczne, nastawiając się tylko na zarobki z reklam Google AdSense. Nie licząc wyjątków, biznes oparty na reklamach jest nierentowny.
 • Przez dwa lata blogowania nie stworzyłem ani jednego kursu / szkolenia wideo – chociaż na moim kanale YouTube regularnie publikowałem nowe filmy matematyczne.
 • Przez dwa lata blogowania nie zbudowałem listy adresowej, ponieważ nie stworzyłem żadnego poradnika, który mógłbym promować.
 • Nie tworzyłem szkoleń wideo premium, ponieważ nie wiedziałem, jak uruchomić mikropłatności SMS, czy przelewem?
 • Brakowało mi wiedzy w programach partnerskich, a czasami zwyczajnie brakowało mi czasu.

Uczyłem się na własnych błędach, dlatego powstał blog PracaBezSzefa.pl, aby pokazać Ci moją niewiedzę oraz problemy, które Ty musisz rozwiązać, aby zacząć zarabiać w internecie. Moje problemy zostały rozwiązane, ponieważ uzupełniłem moje braki wiedzy.

PS6: Człowiek całe życie się uczy, a i tak umrze będąc głupcem 🙂

7. Ciężka praca

Zanim zaczniesz zarabiać w internecie, czeka Cię ogrom pracy i problemów do rozwiązania, dlatego pasja pomaga pchnąć człowieka do działania, szczególnie w momentach kryzysowych. Wszystkiego możesz nauczyć się sam, ale siła tkwi w zgranej ekipie. Jeżeli zostaniesz specjalistą w każdej dziedzinie związanej z blogiem, zajmie Ci to dużo czasu.. a przez ten czas możesz się zniechęcić. To właśnie dlatego z badań wynika, że około 5 na 100 blogerów osiąga jakiekolwiek zyski finansowe z pracy w internecie. Podziwiam ludzi, którzy w pojedynkę zarabiają na blogach. Ci ludzie włożyli tytaniczną pracę, o której przeciętny czytelnik bloga nawet nie ma pojęcia.

Po dwóch latach pracy i nauki po godzinach pracy na etacie razem z bratem potrafiłem już:

 • Zbudować dedykowane blogi na WordPress.org z wykorzystaniem technologii Responsive Web Design (przyjaznej urządzeniom mobilnym).
 • Planować strukturę serwisu przyjazną wyszukiwarkom.
 • Testować szablony WordPress w narzędziach rekomendowanych przez Google i zdobywać wyższe pozycje w wyszukiwarce.
 • Pisać wpisy na blogu z dużym potencjałem ruchu na stronie.
 • Instalować blogi i przenosić na inny serwer.
 • Optymalizować i pozycjonować strony internetowe, które w rok czasu osiągną 5000 unikalnych użytkowników dziennie.
 • Poznałem najważniejsze narzędzia do monitorowania bloga i słów kluczowych, jak Google Search Console, Google Analytics, Seachmetrics, Semstorm, Majestic, Ahrefs itp.
 • Poznałem wartościowe fora dyskusyjne, gdzie mógłbym zostawić linka i zbudować relację z innymi ludźmi.
 • Potrafiłem zoptymalizować i prowadzić własne media społecznościowe: Facebook, Google+, YouTube i Twitter.
 • Nauczyłem się tworzyć profesjonalne filmy i zoptymalizować pod wyszukiwarkę.
 • Uparcie nagrywałem filmy matematyczne i zarabiam z reklam Google AdSense.
 • Stworzyłem wiele darmowych kursów i szkoleń online dla moich uczniów
 • Zbudowałem wartościową listę adresową
 • Stworzyłem szkolenia premium i wiem, jak podłączyć mikropłatności SMS lub przelewem.
 • Poznałem strategię zarabiania na programach partnerskich.
 • Nauczyłem się współpracować z ludźmi.

Problemów do rozwiązania jest dużo więcej, dlatego musisz ciężko pracować, zanim zarobisz pierwsze pieniądze w sieci.

Co wybierzesz? Blogowanie z pasją, czy pracę dla pieniędzy z ryzykiem wypalenia?

8. Sposoby zarabiania w internecie

Pracując systematycznie na blogu i budując swoją markę powinieneś poznać sposoby zarabiania w sieci. Możliwości zarobkowych w internecie jest cała masa do wyboru, w zależności od tematyki bloga. Poniżej przedstawiam przykładowe źródła dochodu internetowego generowanego na moich blogach / stronach internetowych.

Reklamy Google AdSense – większość początkujących blogerów nastawia się w pierwszej kolejności na zarobki z reklam na blogu i YouTube. Na początku swojej przygody z blogami słyszałem, że z reklam Google AdSense można zarabiać, dlatego w pierwszej kolejności skupiłem się na nagrywaniu filmów i wrzucaniu ich na YouTube. W trakcie rozwijania serwisu matematycznego także nastawiałem się na zarobki z reklam na blogu. W praktyce zarabianie przez internet na reklamach to bardzo ciężki kawałek chleba.

Dodatkowo zauważyłem na YouTube, że „głupota” bardzo dobrze się sprzedaje, jednak nie należę do tego typu osób, które chcą zrobić z siebie publiczne pośmiewisko.

Przekonałem się osobiście, że zbudowanie dużego ruchu na blogu i popularnego kanału YouTube wymaga wiedzy i ciężkiej pracy. Z upływem czasu zarobki rosną, wraz z popularnością bloga i kanału YouTube. Fragment zarobków z reklam Google AdSense za maj 2015 roku.

zarabianie w internecie na reklamach Google Adsense

Programy Partnerskie – polecanie usług / kursów / szkoleń poprzez link partnerski. Tak wygląda mój link partnerski do narzędzia marketingowego GVO – http://gvopolska.com/?id=pracabezszefa

Zobacz ciekawostkę i potencjał zarabiania przy pomocy programów partnerskich z jednego wpisu na blogu z 2015 roku.

Jak widzisz z dziesięciu wpisów na blogu jesteś w stanie zarobić już około 800zł z samych tylko programów partnerskich.

zarobki w programie partnerskim

Sprzedaż autorskich kursów na dedykowanych platformach internetowych – w polskim internecie jest kilka serwisów, gdzie można promować autorskie kursy, szkolenia, ebooki. Przykładem takiego serwisu są Interkursy, czy Ekademia. Schemat zarabiania w tego typu serwisach jest bardzo prosty:

 • Partner – polecasz czyjeś kursy, wykorzystując program partnerski
 • Autor – wgrywasz szkolenia na platformę, piszesz ofertę sprzedażową, ustalasz cenę kursu i publikujesz w sieci.

zarabianie w internecie na interkursach

W ten sposób wykonujesz jednorazową pracę w internecie, która przynosi zyski na długie lata.

Jeżeli jesteś specjalistą od tematyki bankowej, kredytowej lub finansowej możesz z powodzeniem próbować swoich sił w programach partnerskich. Wystarczą dwa polecenia, aby zarobić 80zł. Jest wiele ludzi w Polsce, którzy przez jeden dzień pracy na etacie nie zarobią tej kwoty.

bankowe programy partnerskie

Sprzedaż autorskich kursów na blogu – schemat uruchomienia sprzedaży kursów i poradników na blogu przebiega w sposób następujący. Tworzę szkolenie, nagrywam filmy, piszę ofertę sprzedażową, ustalam cenę. Najtrudniejszym etapem jest uruchomienie mikropłatności na blogu wykorzystując usługę SMS Premium lub płatności internetowe. Dużą wadą mikropłatności SMS są bardzo duże prowizje pobierane przez operatorów.

Usługa SMS Premium jest aktualnie najszybszą usługą realizowania płatności, dlatego jest najchętniej wybierana przez ludzi. Zdaję sobie sprawę, że osoba początkująca może mieć duże problemy z uruchomieniem mikropłatności na własnym blogu. Już niebawem na blogu PracaBezSzefa.pl będzie dostępna wtyczka do mikropłatności SMS Premium i płatności online, której funkcjonalność z powodzeniem będziesz mógł przetestować na własnym blogu. Przykład działania usługi SMS Premium możesz zobaczyć tutaj. Wielkości uzyskiwanych zarobków przy pomocy mikropłatności zostaną moją słodką tajemnicą 🙂

Mam nadzieję, że z powyższych sposobów zarabiania na blogu widzisz potencjał dochodowy, jaki możesz zbudować na własnym blogu. Bazując na wiedzy i uruchamiając wiele źródeł budowania dochodu pasywnego na blogach możesz zarabiać przez długie lata, a w niektórych branżach nawet do końca życia.

Pamiętaj, że internet zmienia się dynamicznie, dlatego wpis który teraz czytasz, już za rok może być nieaktualny. Uruchom wiele źródeł budowania dochodu pasywnego. Jeżeli z jednego źródła przestaniesz zarabiać w internecie, Twoje rezerwowe źródła zmotywują Cię do dalszej pracy i nowych pomysłów na biznes.

9. Czas

Czas to pieniądz. Pracując na blogu, musisz dać sobie co najmniej rok ciężkiej pracy, dając wartość na blogu, inwestując we własny rozwój. Z czasem pojawią się nowi reklamodawcy, pierwsze propozycje wpisów sponsorowanych i pierwsze pieniądze zarobione w internecie.. Z upływem czasu pieniądze same przyjdą do Ciebie..

Dobry pomysł na biznes przez internet to klucz do sukcesu. Poznaj niezbędne narzędzia do zbudowania bloga w oparciu o dochodową tematykę. Zapraszam na kurs jak zrobić bloga, dzięki któremu odkryłem sposób na powolne, ale systematyczne budowanie dochodu pasywnego w sieci.

kurs jak zrobić bloga wordpress

A Ty znasz jakieś ciekawe sposoby, jak zarabiać przez internet? Fajnie, jak podzielisz się w komentarzu 🙂

pozycjonowanie stron w projekt marketing

20 komentarze - Praca i zarabianie przez internet na blogu

 1. Jan Kamiński pisze:

  Dobrze, gdy pasja staje się zarobkiem. Według mnie, to bardzo trudna zmiana swojego stylu życia.

  1. Marek pisze:

   To nie musi być trudna zmiana stylu życia.. Do wszystkiego można dojść małymi kroczkami, ale wymaga to więcej czasu..

 2. Marcin Mniej pisze:

  Fantastyczny wpis! Nic dodać, nic ująć.

  Przeglądam wpisy o zarabianiu w internecie, i jakieś 75% to wszelkiego typu gimnazjaliści, którzy obklejają strony z 3 użytkownikami na krzyż reklamami i liczą na miliony w tydzień.

  Lepiej by na tym wyszli, gdyby zdobyli jakąś konkretną umiejętność i po prostu podnosili kwalifikacje…

  Najpierw jest pomysł, wytrwałość, trafienie z pomysłem w potrzeby odbiorców, ciężka praca a dopiero na końcu zarobek na tym. Przykład? Michał Szafrański.

  1. Marek pisze:

   Marcin, dokładnie tak.. W internecie obowiązuje najczęściej metoda „małych kroczków”.

 3. Bartek pisze:

  Na blogu najważniejsza jest treść jaką na nim umieścimy. Nie liczą się fajerwerki, a to jak ciekawe oraz pomocne informacje się na nim znajdują. Tylko tak będziemy w stanie przyciągnąć do niego stałych czytelników.
  Wymaga to w dużej mierze inwencji twórczej, ale i naszej własnej ciężkiej pracy, którą powinniśmy w to włożyć.

  1. Marek pisze:

   Dokładnie Bartek.. Oryginalność treści to podstawa, aby przebić się na tle konkurencji, która z dnia na dzień staje się coraz większa.

 4. Agnieszka pisze:

  Ile dziennie musiałabym spędzać czasu na blogu, aby po roku było widać znaczne efekty?

  1. Marek pisze:

   Agnieszka, tutaj ciężko wytyczyć konkretne daty prowadzące do zarabiającego bloga. W zależności od tematyki bloga i konkurencji już samo pozycjonowanie treści w wynikach wyszukiwania wymaga więcej lub mniej czasu. W rok na pewno można stworzyć wiele wartościowych treści i poradników, ale trzeba mieć odpowiednią wiedzę, także techniczną.

   Znaczne efekty, to znaczy jakie? 😉

 5. Michał pisze:

  Zarabianie w internecie to dobry pomysł, aby sobie dorobić w wolnej chwili. Wiele osób zaczyna funkcjonować w ten sposób. Wystarczy zdobyć trochę wiedzy, a reszta to już własne doświadczenie, które z czasem będzie rosło. Bardzo ciekawy blog 🙂

  1. Marek pisze:

   Dokładnie Michał, wszystko zaczyna się od pierwszej złotówki zarobionej w internecie. Później to naprawdę wciąga i z dorabiania taki biznes może się przerodzić w pracę na etacie we własnym domu 🙂

 6. eWyszkow pisze:

  nie każdemu się udaje, ale warto próbować

  1. Marek pisze:

   Biznes nie może czekać, inaczej pieniądze powędrują bezpowrotnie do kogoś innego 🙂

 7. Sebastian pisze:

  Bardzo ciekawy wpis. Sam jestem początkującym i walczę właśnie z pozycjonowaniem strony:) Pozdrawiam i oby więcej takiej treści.

  1. Marek pisze:

   Tak trzymaj 🙂

 8. Paul Spades pisze:

  Witaj Marek,

  gratuluję bloga, jestem przekonany że szybko zyskasz duże grono czytelników, ponieważ dostarczasz bardzo wartościową wiedzę. Będę tu chętnie wracał 🙂 A gdybyś napisał jak wdrożyć płatności PayPal na stronie, to walę jak w dym 🙂

  Też zarabiam online, stworzyłem własny biznes, w którym nie muszę nic sprzedawać, budować struktury a zarabiam kilka tysięcy zł co miesiąc, systematycznie. Nie jest to też Adsense ani inna sieć reklamowa.

  I zrobiłem bezpłatny kurs video, w którym krok po kroku pokazuję jak osiągnąć podobne efekty. Jakie? Powiedzmy, więcej niż 5000 zł, każdego miesiąca.

  W krótkim video pokazuję dowód zarobków i zapraszam do uczestnictwa w bezpłatnym kursie ebiznesu.

  Jeśli zainteresowałem, wejdź na http://kursebiznesu.com/go i sam zobacz.

  1. Marek pisze:

   Dzięki Paul,

   Dobry pomysł na wpis lub stworzenie wtyczki WordPress do płatności PayPal.

   Tutaj prośba do pozostałych czytelników bloga, aby dali znać w poniższym komentarzu chęć stworzenia takiej wtyczki, która byłaby alternatywą dla naszego pluginu Fast Micro Pay do płatności online i SMS Premium z wykorzystaniem serwisu Dotpay .

   1. Paul Spades pisze:

    Daję znać 🙂 Jeśli mogę Ci coś zasugerować Marek, rozważ proszę dwie wtyczki: Easy PayPal Buy Now Button i Easy Digital Downloads. Ta druga wtyczka jest również po polsku.

    Przy okazji, wysłałem Ci dzisiaj @ z pewną propozycją. Czy byłeś uprzejmy przeczytać?

    1. Marek pisze:

     Jasne, właśnie odpisałem Ci maila 🙂

 9. Sporo ciekawych informacji 🙂
  Sam sprawdzam różne metody zarabiania w internecie, od klikania reklam do inwestycji. Ostatnio większą uwagę przykładam właśnie do programów partnerskich. Z jakich konkretnie korzystasz na tę chwilę i z którego z nich osiągasz największe zarobki?

 10. grysia pisze:

  Jakiś czas temu próbowałam z pisaniem bloga ale nie szło mi, koleżanka poleciła wypełnianie ankiet na epanel.pl i jest to bardzo ciekawe zajęcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *