Fenomen szorowarki do podłóg – podstawowe wyposażenie dla firm

szorowarka do podłóg

Stanowią bezapelacyjnie najlepszy sprzęt do utrzymywania czystości w miejscach, które charakteryzują się dużą częstotliwością ruchu. Idealnie sprawdzają się w galeriach handlowych, marketach, sklepach, szkołach, szpitalach i wielu innych placówkach. Szorowarka do podłóg to optymalne urządzenie, które umożliwia zapewnienie wysokiej jakości czystości posadzki, a praca wykonywana jest w sposób łatwy i szybki. Sprawdźmy czym są i dlaczego warto mieć je w każdej firmie.

Budowa szorowarki

Szorowarki do podłóg widział na pewno każdy, chociażby przechadzając się galerią handlową czy korytarzem wielkiego marketu. Najważniejszym elementem konstrukcyjnym urządzenia są specjalne szczotki. Do ich produkcji wykorzystuje się wyjątkowo odporne na ścieranie włosie. Zapewnia to zarówno wysoką skuteczność w usuwaniu brudu, jak i zwiększoną wytrzymałość akcesoriów i zmniejszenie konieczności ich konserwacji.

W zależności od budowy i rodzaju szorowarki, może występować jedna lub kilka szczotek na tarczy. Oczywiście, im więcej ich jest, tym wyższa sprawność czyszczenia. Istotny jest fakt, że urządzenia te bazują tylko na jednej tarczy, do której montowane są szczotki. Drugi ważny element urządzenia to zbiornik na wodę, do którego wlewa się także detergent.

To, co wyróżnia szorowarki, to bardzo duża pojemność zbiornika. Przede wszystkim bowiem są to urządzenia przeznaczone do sprzątania na wielkich powierzchniach. Ważne zatem, żeby praca nie musiała być często przerywana z powodu konieczności uzupełniania zbiornika. Urządzenia wyposażone są także w regulowaną dyszę, która umożliwia wykonywanie pracy na stojąco, bez konieczności pochylania się i nadwyrężania kręgosłupa.

Jest to zatem technologia, która zapewnia duży komfort pracy. Warto jeszcze wspomnieć o możliwych sposobach zasilania. Istnieją maszyny do mycia podłóg, które wymagają podłączenia do sieci za pomocą przewodu. Są one raczej przeznaczone do pracy w mniejszych pomieszczeniach, ze względu na ograniczone możliwości przestrzenne, co wynika z długości kabla. Można także spotkać urządzenia bardziej zaawansowane, które idealnie sprawdzą się w dużych halach. Zasilane są one specjalnymi akumulatorami, co nie wprowadza ograniczeń zasięgu pracy.

Dobre jakościowo szorowarki dostępne w katalogu Multimatic:

Jak pracują szorowarki do podłóg?

Szorowarki do podłóg wykorzystują ruch obrotowy szczotki lub szczotek, które zamontowane są do tarczy do urządzenia. Ruch ten cechuje bardzo duża ilość obrotów. Działa tu zasada: „im szybsze obroty, tym wyższa skuteczność czyszczenia”. Urządzenie przesuwane jest przez operatora. Nie jest to jednak czynność wymagająca jakiejś specjalnej siły. Nawigowanie maszyną jest łatwe, choć przy pierwszym doświadczeniu, wymaga krótkotrwałego treningu, który zaznajomi z siłą szczotek i pomoże wypracować odpowiedni ruch i nacisk.

szorowarka w sali szkolnej

Poznanie charakteru pracy urządzenia następuje już po kilku minutach, po których praca staje się łatwa i swobodna. Szorowarki myją na mokro, co oznacza, że pozostawiają wilgotne ślady na czyszczonej posadzce. Operator powinien zatem ciągnąć maszynę za sobą, a nie prowadzić ją przed sobą.

Chodzi o to, by nie stąpać po świeżych i mokrych plamach. Uruchomienie szczotek następuje przez przesunięcie gryfu w dół, a następnie wykonanie ruchu w odwrotnym kierunku. Średnica szczotki stanowi szerokość czyszczonej powierzchni. Im większa zatem ona będzie, tym więcej podłogi umyjemy za jednym pchnięciem, a tym samym, będziemy potrzebowali mniej czasu na ukończenie pracy.

szorowarka w szpitalu

Czy warto kupić szorowarkę?

Szorowarki do podłóg stanowią najbardziej popularną formę wyposażenia wielu firm, jeżeli weźmiemy pod uwagę akcesoria przeznaczone do utrzymywania czystości. Zdecydowanie warto postawić na zakup takiej maszyny, dobierając jej rodzaj według swojego zapotrzebowania.

Oczywiście, największą zaletą takiego urządzenia jest bardzo wysoka skuteczność czyszczenia. Szorowarki bez trudu usuwają nawet bardzo trudne plamy. Zapewnia to utrzymanie podłogi w estetycznym i atrakcyjnym stanie. To jednak przede wszystkim bezpieczeństwo dla gości poruszających się po pomieszczeniach.

Duży ruch generuje osadzanie się olbrzymich ilości kurzu, błota i innych zanieczyszczeń. Sytuacja taka sprzyja traceniu przez posadzkę czy parkiet swoich właściwości przyczepnych, co może skończyć się w wielu przypadkach upadkiem i kontuzją. Duża ilość przechodzących osób to także siedlisko bakterii, drobnoustrojów i alergenów.

szorowarka w zakładzie przemysłowym

Szorowarki do podłóg i posadzek usuwają je w bardzo wysokim stopniu.

Druga zaleta to fakt, że praca wykonywana jest bardzo szybko. Idealnie więc urządzenia te pasują do zastosowania w miejscach, gdzie przebywa duża ilość ludzi, a sprzątanie musi odbyć się jak najszybciej, by nie blokowało przejścia.

Szorowarki to nie tylko szybka praca, ale także czynność bardzo komfortowa. Regulowany gryf umożliwia dostosowanie wysokości rączki do wzrostu operatora, pozwalając na wykonywanie pracy przy zachowaniu optymalnej sylwetki. Samo przesuwanie urządzenia jest również bardzo łatwe.

szorowarka w supermarkecie

Stosowanie szorowarek to także oszczędność. Korzystanie z tradycyjnych metod wymaga częstej wymiany wody, co przekłada się na duże straty. Pojemny zbiornik szorowarki napełnia się raz i każda kropla wody wykorzystywana jest do bieżącego sprzątania.

Podsumowanie

Szorowarki do podłóg to idealne urządzenia do czyszczenia podłogi i posadzki firmowej oraz użytkowej. Świetnie sprawdzają się w miejscach, które cechują się dużym natężeniem ruchu i wymagają, by praca została wykonana jak szybciej.

Urządzenia zapewniają bardzo wysoką skuteczność czyszczenia i poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Operowanie nimi jest łatwe i komfortowe.

Sprawdź bazę polskich firm sprzedających i wynajmujących szorowarki: https://czyszczacamaszyna.pl/k/szorowarki/

pozycjonowanie stron w projekt marketing

2 komentarze - Fenomen szorowarki do podłóg – podstawowe wyposażenie dla firm

  1. Mariusz pisze:

    Szorowarki to dobre maszyny jakościowo. Do hal sportowych i supermarketów sprawdzają się idealnie. Niestety, ale tylko ceny odstraszają i wielu przedsiębiorców jeszcze nie dojrzało do tego, że jest to optymalizacja czasu i optymalizacja pracy pracowników.

  2. Robert pisze:

    Do większych zakładów przemysłowych, gdzie mamy dużo przestrzeni do wyczyszczenia zbawienne mogą się okazać maszyny czyszczące samojezdne.

    Także urządzenia bateryjne są godne rozważenia w przypadku, np hipermarketów czy średniej wielkości magazynów.

    Pełna oferta z bardzo dobrymi rabatami na 2020 dostępna jest tutaj – https://doporzadku.pl/k/maszyny-czyszczace/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *