Kurs – Zarabiający YouTuber

[FMP]

Witaj na kursie – Zarabiający YouTuber. Już za chwilę pokażę Ci jak rozpocząć zarabianie na YouTube.

Zobaczysz jak podejść taktycznie do zarabiania na filmach z YouTube i wykorzystać autorskie filmy do spieniężania ruchu na kilka ciekawych sposobów.

Musisz wiedzieć, że tworzenie wartościowych filmów to także wielka przygoda. Jeżeli stworzysz wartościowe nagrania wideo otrzymasz setki pozytywnych komentarzy, a nim się obejrzysz będzie ich tysiące.

To właśnie komentarze są głównym motorem napędowym do dalszej produkcji filmów, dlatego zbuduj profesjonalny kanał i zacznij zarabiać.

Jak zarobiłem 10 000 zł na YouTube i na blogu?

Poznaj mój matematyczny kanał YouTube: Marek Duda.

Aktualna liczba subskrybentów: 10 000 +.

Aktualna liczba wyświetleń wideo: 4 000 000 + setki pozytywnych komentarzy do filmów.

Przy tak okrągłych liczbach postanowiłem zalogować się do mojego panelu Google Adsense, gdzie znajdują się statystyki kliknięć w reklamy i wykaz zarobków. Sprawdziłem zarobki wygenerowane na YouTube i na mojej stronie matematycznej – MatFiz24.pl począwszy od 15 marca 2013 roku i okazało się, że zarobiłem już ponad 10 000 zł.

Ty możesz zarabiać jeszcze więcej, ponieważ tematyka edukacyjna nie jest branżą w której można zarobić najwięcej na YouTube. Tak naprawdę tylko Google wie, gdzie można zarobić najwięcej.

Zanim przejdziesz do kursu wideo, to koniecznie zobacz mój darmowy tutorial: Jak zarabiać na YouTube? Jeżeli już przerobiłeś ten wpis, to zapraszam Cię do obejrzenia wszystkich filmów krok po kroku.

Uwaga: Ważne jest, abyś wszystkie filmy obejrzał po kolei od początku do końca.

Dlaczego warto założyć kanał YT?

Zakładanie konta Gmail

Cała przygoda rozpoczyna się od założenia darmowego konta pocztowego Gmail. Konto otworzy Ci drogę do biznesowych i darmowych narzędzi Google. W filmie poniżej pokazuję Ci jak założyć adres e-mail na stronie Gmail.com

Zakładanie konta na YT

Jak zweryfikować konto YT?

Google Planner Keyword

Poznaj darmowe narzędzie Google Planner Keyword, dzięki któremu zobaczysz ile osób wpisuje konkretną frazę kluczową w wyszukiwarce Google w danym miesiącu. Jak zapewne wiesz, także filmy YouTube pojawiają się w wyszukiwarce Google.

Google Planner Keyword to narzędzie przydatne zarówno dla blogerów, pozycjonerów stron internetowych, a także dla zarabiających YouTuberów.

Wykorzystując frazy kluczowe możesz zobaczyć konkurencję, a także stawki CPC (poglądowy współczynnik kliknięcia w reklamę). Z punktu zarabiania na YouTube bardzo istotne są stawki za kliknięcie. Narzędzie umożliwia podejrzenie stawki kliknięcia w reklamę dla krajów takich jak Polska, Anglia, czy USA.

Stawki kliknięcia reklamy w tych krajach są dużo wyższe niż Polsce (jeżeli znasz język angielski możesz nagrywać filmy właśnie w tym języku).

Podsumowując: Narzędzie poprzez frazy kluczowe pozwala zweryfikować Twój pomysł na biznes: zarówno Twój pomysł na bloga, pomysł na kanał YouTube, a także pomysł na zarabiający film.

Więcej darmowych i płatnych narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych wraz z wideo instrukcjami – https://projektmarketing.pl/narzedzia-do-wyszukiwania-slow-kluczowych/

Jak założyć konto Google AdSense?

Konto Google AdSense jest miejscem, gdzie możesz uruchomić i monitorować kliknięcia reklam Google AdSense zarówno na własnej stronie internetowej jak również na autorskich filmach YouTube (nie łamiących regulaminu).

W programie Google AdSense nie musisz posiadać własnej strony internetowej.

Panel Google AdSense zmienia się dynamicznie, ale najważniejsza funkcjonalność pozostaje niezmienna.

Wejdź na stronę Adsense.com i utworz konto.

Jak zainstalować reklamy Google AdSense na blogu?

Zgodnie z regulaminem Google AdSense na jednej podstronie serwisu możesz umieścić maksymalnie 3 jednostki reklamowe. Testuj kolory i formaty reklam, które mogą zwiększyć liczbę kliknięć.

Nie klikaj swoich reklam, bo Twoje konto Google AdSense zostanie zbanowane dożywotnio.

Chciałbym Ci teraz pokazać jak uruchomić reklamy Google AdSense na blogu WordPress dla domeny LubieFizyke.pl.

Jak rozpocząć zarabianie z reklam Google AdSense na YouTube?

Zanim pokażę Ci jak uruchomić reklamy na YouTube zobacz szczegółowy przewodnik po koncie YouTube.

Jak zarabiać na autorskich filmach?

  • Sprzedaż kursów wideo na blogu przy pomocy płatności online lub mikropłatności SMS Premium. Na blogu PracaBezSzefa.pl powstała wtyczka do płatności Fast Micro Pay, dzięki której zablokujesz wybrane treści.
  • Sprzedaż kursów wideo na platformach edukacyjnych, np: Interkursy.pl, eKademia.pl, Kuvi.pl

Serwis YouTube poprzez materiały wideo umożliwia pozyskanie Klientów na wiele sposobów.

 

Optymalizacja kanału YouTube

Pozycjonowanie wideo na YT

Dodatek do tego nagrania:

[/FMP]

pozycjonowanie stron w projekt marketing