Jak wybrać maszynę do lodów, aby zarabiać bez przestojów w sezonie?

maszyna do lodów

Ileż to w upalny, słoneczny dzień widać przechodniów delektujących się smakiem lodów. Choć gama ofertowa lodów jest bardzo szeroka to największą popularnością cieszą się lody z maszyn. A gdyby tak otworzyć lodowy biznes? Tylko, jakie maszyny do lodów wybrać?

Trudne wybory w lodowym biznesie

Jeśli nigdy wcześniej nie miało się styczności z maszynami do lodów, wybór odpowiedniej, może być szalenie trudny. O ile łatwo byłoby wybrać rodzaj maszyny do lodów, bo nie trudno zauważyć, że dobra lodziarnia jest wyposażona w maszyny do lodów świderków czy też maszyny do lodów włoskich, to znacznie trudniejszym wyborem może okazać się wybór producenta maszyn do lodów, by nie popełnić rażącego błędu.

Możliwości wyboru maszyn do lodów www.maszynylody.pl

Zastanawiając się nad niełatwym wyborem maszyny do lodów, warto wiedzieć, że w pewien sposób można tego uniknąć, w zależności od tego, którą z dróg wybierzemy.

Dwie podstawowe drogi, które należy wymienić to:

 • Własny biznes
 • Franczyza

Czy otworzyć własny biznes związany z maszynami do lodów?

Jak wielu ambitnych ludzi marzy o własnym biznesie. Czy to nie cudowne uczucie mieć własną działalność i możliwość decydowania o wszystkim bez względu na innych? We własnym biznesie mamy możliwość sporo zarobić, gdyż nie musimy z nikim dzielić się zyskami, lecz musimy liczyć się też z tym, że nie wszystko musi pójść tak łatwo, jakby się tego chciało.

Ten, kto choć raz borykał się z otworzeniem własnego biznesu, doskonale wie, że nie da się uniknąć trudnych wyborów ani pewnych niejasności przy otwieraniu firmy, gdyż będziemy zdani wyłącznie na siebie. Co prawda, jeżeli nam się uda, to będziemy czerpać z tego przedsięwzięcia większe zyski, lecz jakie są na to szanse? To, że biznes „wypali”, gdy nie ma się w tym doświadczenia, jest jak najbardziej możliwe, lecz niestety mało prawdopodobne.

Wielu doświadczonych przedsiębiorców, którzy prowadzą teraz swoją działalność, początkowo też zmagało się z problemami w otworzeniu własnego biznesu.

Choć mieli oni szerokie pojęcie pozyskane ze wszelkich źródeł jak na przykład:

 • Informacje w Internecie – jest ich sporo, można je wykorzystać, lecz nie są one uniwersalne w każdym biznesie i nie zawsze mogą okazać się trafne.
 • Doświadczeni rówieśnicy – ludzie, którzy próbowali już w przeszłości otworzyć własny biznes lub go otworzyli i prowadzą go do tej pory.
 • Szkolenia biznesowe – podobnie jak w Internecie, można się na nich sporo dowiedzieć. Trzeba jednak wiedzieć, że takie szkolenia to też sposób na dorobienie niektórych przedsiębiorców i nie chodzi tutaj o przekazanie istotnej wiedzy dla odbiorcy, lecz głównie o zarobek dla osoby prowadzącej szkolenie, które uwiarygodnia jej wykształcenie oraz rzekome doświadczenie w branży.
 • Książki – to chyba najbardziej wartościowe źródło przekazywania wiedzy w dziedzinie biznesu.

Finalnie wielu przedsiębiorców mimo posiadanej wiedzy, zdawali sobie sprawę, że własny biznes może ich na początku przerosnąć. Wybór odpowiedniego sprzętu, finansowanie całego biznesu z własnej kieszeni oraz budowanie marki bez wsparcia doświadczonej osoby może ich tylko zniechęcić do samorozwoju. Zdając sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką niesie za sobą otworzenie własnej firmy, rozpoczynali oni swój biznes, korzystając z sieci franczyzowej.

Maszyny do lodów a franczyza

Amator biznesu powinien wziąć pod uwagę sieci franczyzowe, gdyż franczyza to biznes, który jest już sprawdzony. Chcąc uniknąć licznych błędów w prowadzeniu biznesu, skorzystanie z sieci franczyzowej byłoby z pewnością dobrym rozwiązaniem, gdyż ryzyko w porównaniu do własnej działalności jest znacznie mniejsze.

Co zyskujemy, korzystając z sieci franczyzowej?

 • Dobre maszyny do lodów oraz asortyment – ciężki wybór maszyn, składników czy receptur nie stanowi już kłopotu zobacz na www.maszynylody.pl
 • Lokalizacja – bardzo ważny czynnik w lodowym biznesie, sieć franczyzowa pomoże nam w jej wyborze.
 • Kwestie wizualne – mamy je z głowy.
 • Działalność pod szyldem znanej już firmy – dzięki temu nie ma potrzeby budowania zaufania klienta od samego początku.
 • Szkolenia – wykwalifikowani specjaliści pokażą franczyzobiorcy, jak należy działać. W końcu to ich wspólny biznes.
 • Partnerstwo – sprawdzony partner w biznesie to również bardzo istotny czynnik.
 • Finansowanie firmy – nie trzeba dysponować dużą ilością gotówki.

Czy maszyny do lodów to przyszłościowy biznes?

Ludzie cenią sobie szybką obsługę, z możliwością zabrania towaru na wynos. Maszyny do lodów dają właśnie tę możliwość. Co więcej – lody działają orzeźwiająco więc gdy temperatura sięga powyżej 25 kresek, taki lód z maszyny jest jak ukojenie bólu. Wszyscy doskonale wiedzą, że lody bardzo dobrze smakują, a jeszcze lepiej w dobrym towarzystwie.

Zatem sprzyjający upał jest świetnym pretekstem do spotkania na pyszne lody z maszyny do lodów i lepszego zapoznania się z kandydatką bądź kandydatem na partnera. Lody to idealny deser dla dwojga zakochanych, lecz mogą umilić czas także podczas rodzinnego wypadu z dziećmi, które na samą myśl o lodach już się oblizują.

Polskie Maszyny do lodów
www.maszynylody.pl

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *