Jak i gdzie kupić domenę + serwer na stronę internetową?

jak i gdzie kupić domenę i serwer

Zanim zobaczysz, jak krok po kroku zakupić domenę internetową i serwer chciałbym podzielić się z Tobą moją krótką historią z przed kilkunastu dni.

Na początku 2016 roku zaprezentowałem na blogu PracaBezSzefa.pl wtyczkę do płatności Fast Micro Pay, która obsługuje płatny dostęp do treści na stronie w systemie WordPress. Plugin pozwala upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: uruchomić automatyczną sprzedaż przez szybki przelew bankowy lub płatności SMS Premium przez serwis Dotpay.

Idąc za ciosem postanowiłem upiec kolejne dwie pieczenie… 🙂 Postanowiłem zareklamować wtyczkę Fast Micro Pay na domenie PracaBezSzefa.pl i w tym samym celu zarejestrowałem nową domenę internetową Platnosci-WordPress.pl, którą zakupiłem kilkanaście dni temu.

Na przykładzie świeżej strony internetowej pokażę Ci, gdzie warto zarejestrować tanią domenę internetową i kupić dobry serwer.

Co musisz kupić, aby stworzyć własną stronę www:

 1. Serwer.
 2. Domenę internetową.

Jak wybrać dobry serwer na stronę?

Serwer (hosting) – to takie miejsce, gdzie są przechowywane wszystkie pliki strony internetowej wraz obrazkami. To co widzisz na stronie internetowej pod przeglądarką wczytywane jest prosto z serwera.

Trzy cechy charakteryzujące dobry serwer to: niezawodność, szybkość i bezawaryjność.

Szybkość ładowania strony internetowej ma ogromne znaczenie dla algorytmu wyszukiwarki Google. Im szybciej wczytuje się Twoja strona z serwera, tym więcej profitów dla Ciebie. Szybkość ładowania strony ma także wpływ na konwersję sprzedażową i współczynnik odrzuceń – są to istotne czynniki dla rozwoju biznesu przy pomocy własnej strony www.

Zobacz, jak szybko ładuje się Twoja strona internetowa?

W swojej karierze przetestowałem już kilka serwerów.

Polecam trzy firmy, gdzie kupisz dobry serwer:

 1. eHost.pl– tani i niezawodny hosting dla początkujących.
 2. Zenbox.pl – z tego serwera osiągnąłem najszybsze wczytywanie strony internetowej.
 3. Home.pl – stabilny hosting do którego nie miałem żadnych poważnych zastrzeżeń.

Jak zakupić serwer?

W tym celu nagrałem specjalny tutorial, gdzie pokazuję jak kupić tani i niezawodny serwer dla początkujących w firmie eHost.

serwer stron internetowych ehost

Ok, kupiłem już serwer.. Co dalej?

Teraz czas zająć się tematem zakupu nazwy domeny internetowej.

Dlaczego utworzyłem nową domenę internetową Platnosci-WordPress.pl?

Z kilku ważnych powodów:

 • Zbudowanie tematycznej domeny na temat płatności WordPress, gdzie będę reklamował kolejne wtyczki do płatności.
 • Pozycjonowanie frazy „płatności wordpress” i postawienie tezy.. czy fraza kluczowa w nazwie domeny ma znaczenie w 2016 roku?
 • Wzmocnienie przepływu ruchu z PracaBezSzefa.pl do tematycznej domeny Platnosci-WordPress.pl.
 • Pozycjonowanie serwisu na tematyczne frazy kluczowe powiązane z płatnościami w systemie WordPress.
 • Uruchomienie listy adresowej i prezentacje działania pluginów do płatności w praktyce.
 • Sprzedaż wtyczek do płatności WordPress.

Dlaczego warto stworzyć własną stronę internetową?

Odpowiedź jest tylko jedna – For money! 🙂 Taka jest prawda. Każda profesjonalna strona internetowa stworzona jest w celach biznesowych online lub offline.

Jak wybrać domenę internetową?

W pierwszej kolejności zastanów się jaka domena będzie opisywała Twój biznes? Powinna być krótka, łatwa do zapamiętania i warto, aby zawierała frazę kluczową. Żyjemy w Polsce, więc końcówką domeny powinna być PL.

Moja domena Platnosci-WordPress.pl zawiera frazę kluczową „płatności wordpress”. Fraza jest wyszukiwana i wpisywana do wyszukiwarki Google 10 razy miesięcznie. Co prawda liczba nie powala na kolana, ale przynajmniej niesie minimalny potencjał wyszukiwań przez ludzi.

nazwa domeny internetowej - potencjał wyszukiwań frazy kluczowej płatności wordpress

Można powiedzieć, że zostałem właścicielem frazy kluczowej „płatności wordpress”. Zobaczymy, czy w wyszukiwarce Google wejdę do TOP 3 wyników wyszukiwania w najbliższych miesiącach, bo proces pozycjonowania wymaga czasu.

Jak tanio zarejestrować domenę internetową?

Przechodząc do procesu zakupu domeny internetowej na możesz zaoszczędzić wiele pieniędzy. Wszystko zależy od wyboru rejestratora domeny.

Zrobiłem ranking najtańszych rejestratorów domen. W tym zestawieniu zobaczysz, gdzie najlepiej i najtaniej kupić domenę na własność (wydzierżawienie na okres 1 roku lub dłużej).

TOP 5 najtańszych rejestratorów domen PL:

 1. Gnum.pl
 2. Microhost.pl
 3. Seohost.pl
 4. Ovh.pl
 5. Vipower.pl

Tak naprawdę wybierając rejestratora domeny powinieneś kierować się kosztem corocznego przedłużenia domeny, a nie kosztem jednorazowej rejestracji domeny.

Cóż z tego, że zarejestrujesz domenę za 0 zł, gdzie w kolejnych latach będziesz płacił ponad 100 zł za przedłużenia domeny?

Odpowiedź jest tylko jedna.

Będziesz przepłacał grube pieniądze!!!

Rejestracja i zakup domeny krok po kroku?

W tym celu nagrałem specjalny tutorial, gdzie pokazuję jak zarejestrować Platnosci-WordPress.pl w rejestratorze domen OVH. Zobaczysz także jak ustawić serwery DNS.

Co jeśli zakupiłeś domenę u drogiego rejestratora domen?

Wbrew przekonaniom wielu osób nie musisz rejestrować domeny i kupować serwera w jednej firmie. Możesz kupić tani serwer w jednej firmie, np: eHost i możesz zarejestrować tanią domenę internetową, np: w Ovh (koszt corocznego przedłużenia domeny wynosi ponad 40 zł netto).

Możesz spokojnie, bezpiecznie i za darmo przenieść swoją domenę, np: do OVH. W panelu konfiguracji każdej domeny internetowej możesz ustawić serwery DNS wskazujące na aktualny hosting, gdzie leżą pliki Twojej strony internetowej.

Nagrałem osobny wideo tutorial pokazujący jak przenieść domenę do rejestratora OVH? Przenoszenie domeny nie zakłóca działania strony internetowej.

Tworzenie własnej strony www

Po zakupie domeny i serwera możesz stworzyć własną stronę internetową. Serwis możesz stworzyć w czystym kodzie HTML i CSS lub wykorzystać gotowe platformy do zbudowania własnej strony www.

Domenę Platności-Wordpress.pl założę w systemie WordPress, który jest aktualnie najlepszą i najbardziej popularną darmową platformą blogową na świecie.

Początkowo miałem duże problemy z zainstalowaniem bloga. Szczególnie panel zarządzania serwerem może wyglądem postraszyć osoby początkujące.

Myślę, że poniższy film pomoże Ci zainstalować profesjonalnego bloga na WordPress.org, który aktualnie zdominował wszystkie inne platformy blogowe na całym świecie. Tym razem dam Ci coś więcej niż zwykły wideo tutorial.

Po zapisie otrzymasz kompletny przewodnik WordPressa i możliwość zbudowania zarabiającego bloga. Nie spamuję 🙂

Jak i gdzie kupić domenę + serwer na stronę internetową?
2.3 (46.67%) 3 votes

pozycjonowanie stron w projekt marketing

27 komentarze - Jak i gdzie kupić domenę + serwer na stronę internetową?

 1. DMati napisał(a):

  Jakiego typu strony na WordPress hostujesz w home.pl? Bo jak się przegląda dyskusje to większość ma negatywne opinie odnośnie shareda i planów z VPS.

  1. Marek napisał(a):

   @DMati – Home – tematyka edukacyjna ok. 5-7tys. sesji / dziennie wg. Google Analytics. Jeszcze nie uruchomiłem cachu 🙂 Odnośnie VPS nie interesuje mnie ta usługa, ponieważ jest w moim przypadku zbyteczna.

   Jeżeli chodzi o mniej pochlebne opinie o Home to fajnie jak byś podzielił się jakimś zaufanym źródłem, aby inni czytelnicy mogli zaczerpnąć tej wiedzy.

   Jeżeli chodzi o szybkość ładowania strony to najlepsze osiągi z przetestowanych dotychczas serwerów wykręciłem w chmurze Zenboxa, co udokumentowałem pod koniec tego wideo: https://www.youtube.com/watch?v=kBq8fuoMI10

 2. Janunsz Kamiński napisał(a):

  Też korzystałem z home.pl i nie miałem narzekań

  1. Marek napisał(a):

   @Janusz – Aktualnie większość moich stron internetowych hostuję w eHost i Zenbox. Wg mnie serwery Home są ok, natomiast przedłużenia domeny w Home są bardzo drogie, dlatego w tym wypadku polecam OVH.

 3. Sebastian napisał(a):

  My stronę naszej Agencji Pracy oparliśmy na az.pl

  1. Marek napisał(a):

   Sebastian,

   W AZ mają drogie odnowienia domeny pl – 89 zł netto do najtańszych nie należy. Z hostingiem nie miałem do czynienia, więc liczę że ktoś jeszcze rozwinie temat serwerów na AZ 🙂

   Pozdrawiam.

   1. jzs napisał(a):

    AZ należy od jakiegoś czasu do Home więc w zasadzie to ta sama stajnia. Prawdopodobnie wydajnościowo będą się ku sobie zbliżać choć moje doświadczenia z AZ nie są złe. Nie miałem u nich większych problemów z hostowanymi stronami. Co do domen, to zgoda do najtańszych nie należą.

 4. Paweł113 napisał(a):

  Ja jeśli chodzi jeszcze o serwery to polecę linuxpl – są w całkiem niezłych cenach 🙂

 5. Rafał Tetzlaff napisał(a):

  Prawda jest taka, że z serwerami bywa różnie. Jednemu będzie Home pasował pomimo, że te serwery do najwydajniejszych nie należą a drugiemu nie. Sam używam Zenboxa, mam tam kilka kont i jest cacy. Ale znajomy ma tam jedno konto i miał już kilka pomniejszych problemów, chyba akurat był jakiś atak na ich serwery i jego konto akurat stoi na tym który został zaatakowany.

  Najlepszym rozwiązaniem jest dwutygodniowa darmowa możliwość przetestowania hostingu, czy nam odpowiada panel, kontakt z obsługą, a przede wszystkim czy stronka chodzi płynnie, choć tu także optymalizacja się kłania.

  1. Marek napisał(a):

   Rafał, kontakt z supportem jak najbardziej warto sprawdzić 🙂 Trzeba też pamiętać, że w ostatnim czasie są coraz częstsze ataki na WordPressy.

   Jeżeli chodzi o awarie i przestoje serwera to ważne, aby działo się to sporadycznie, a nie systematycznie 😉 Serwery, które wymieniłem we wpisie na moich stronach działały i działają bez zarzutu.

 6. Sylwia napisał(a):

  Wg. mnie najlepszy hosting jaki do tej pory miałam do DDR. Nie wiem co to awarie czy przestoje, a często o tym słyszę nawet w dużych markach. Polecam.

  1. adam0009 napisał(a):

   Tylko że nie trzeba mieć domeny wykupionej w tej samej firmie co i hosting. Jeśli chodzi już o podsumowanie to seohost będzie miał tańszy i stabilniejszy hosting. To samo w kwestii SSD. Nie zawsze wyższa cena to wyższa jakość.

 7. Kareta_Informatyczna napisał(a):

  Jest dużo darmowych hostingów – owszem, ale ceną za to jest niski transfer oraz potężna ilość reklam. Można np. na Webd.pl za 4zł brutto wynajmować serwer co miesiąc, to kwota końcowa. To niewielka cena, a daje Wam już pewność gwarancji działania na poziomie firmowym, czyli brak przycięć na transferze i zero reklam bez twojej wiedzy. Poza tym darmowe serwery nie proponują darmowej pomocy przez telefon. Support w takim przypadku zawsze jest słaby lub go w ogóle nie ma. Coś za coś 😛

 8. Kamil napisał(a):

  Każdy kogo zapytamy o serwery w pierwszej kolejności wymienia Home.pl i Nazwa.pl – fakt duzi gracze. Ale dla osób rozpoczynających przygodę z zakładaniem stron www może być problematyczne to, że kontakt z działem technicznym jest dosyć utrudniony a na odpowiedzi mailowe też sporo się czeka.

  Osobiście skorzystałem kiedyś z testu na Niebieski.net – klientem jestem do dziś i właśnie dlatego, że z działem technicznym kontakt jest praktycznie bezproblemowy zarówno drogą telefoniczną jak i mailową.

  Jakby ktoś chciał sprawdzić to niedawno udostępnili kupon rabatowy:
  http://www.niebieski.net/content/article/387/Promocja-Niebieski.net-na-Start

 9. Paweł M. napisał(a):

  Bardzo fajny i merytoryczny artykuł. Chciałbym zapytać jaka jest Pana opinia o hostingu w OVH? Zdziwiło mnie, że mimo wyszczególnienia OVH w liście najtańszych rejestratorów domen zabrakło jej na liście hostingodawców. Pozdrawiam!

 10. Korba napisał(a):

  Home.pl ostatnio zdecydowanie poprawiło hosting dla wordpressa, jest nawet dedykowana usługa. Negatywne opinie z przeszłości miały pewne sensowne podstawy ale aktualnie znacznie dopracowali tą usługę. Można ją przetestować za darmo na beta.home.pl

 11. Łukasz napisał(a):

  Osobiście polecam AttHost. Ja przeszedłem, bo mają dużo niższe ceny za przedłużanie i w pakiecie podstawowym więcej niż home.

  1. Korba napisał(a):

   Każdy ma wolny wybór. Akurat nigdy nie zetknąłem się z usługami atthost, nie wiem jakie mają oferty oraz nie znam opinii na ich temat.
   Ceny w home.pl nie są może najniższe, ale są dostosowane do jakości usług, jakie firma oferuje. W przypadku oferty za 0 zł możesz porównywać tylko i wyłącznie jakość współpracy, a aktualnie wiele usług na start masz w home za 0 zł.

 12. Bartek napisał(a):

  Ja przy wyborze domeny lub hostingu korzystam z usług firmy, która robiła mi stronę internetową. Uważam, że lepiej mieć wszystko – zarówno hosting, domenę w firmie, która robiła stronę – przy jakichkolwiek problemach wiem do kogo się zgłosić z prośbą o pomoc.

  1. Hektor85 napisał(a):

   Też miałem nadzieję, że wrzucenie wszystkiego do firmy robiącej moją stronę będzie dobrym rozwiązaniem. Niestety trochę się na tym przejechałem w zeszłym roku i dlatego zmieniłem usługodawcę na home.pl Faktycznie przedłużenie usług trochę mnie kosztowało ale wiem, że cena jest adekwatna do jakości obsługi. Kiedyś musiałem korzystać z pomocy informatyków a teraz dzięki merytorycznej pomocy jestem w stanie wiele wykonać samodzielnie. Informacje na blog.home.pl są bardzo cenne i przydatne do tego co robię.

   1. Marek napisał(a):

    Witam,

    Z tą jakością obsługi to różnie bywa. Podam prosty przykład.

    Przywrócenie kopii zapasowej strony w Home kosztuje 50 zł, a niektórzy dostawcy usług hostingowych zrobią to całkowicie bezpłatnie.

    Oznacza, to – że przy automatycznej bądź przypadkowej aktualizacji oprogramowania coś może się wysypać i będziesz musiał za to zapłacić.

    Ostatnio miałem ten sam problem i niestety musiałem samodzielnie to zrobić.

    Piszę to po to, aby uświadomić innych właścicieli stron, że są znacznie lepsze i tańsze hostingi od mocno promowanych i reklamowanych w Internecie.

    1. Hektor85 napisał(a):

     Dziękuję Marku za informację. Jakiś czas temu miałem problem z aktualizacją i backup był przywrócony bez kosztów. Nie wiem czy mi coś umknęło czy nie ale wysłałem zapytanie do home.pl bo bardzo mnie to zaciekawiło. Jak tylko otrzymam informację zwrotną – zrobię update.

     1. Marek napisał(a):

      Opisany przez mnie problem wystąpił kilka dni temu. Daj znać 🙂

      1. Hektor85 napisał(a):

       Marku,

       Otrzymałem odpowiedź od supportu, że backup można utworzyć i przywrócić samodzielnie nie ponosząc przy tym żadnych opłat. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest OK. Szczegóły: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-samodzielnie-przywrocic-kopie-bezpieczenstwa-mojego-serwera

       1. Marek napisał(a):

        Hektor,

        Dążę do tego, że inne firmy hostingowe zrobią to za Ciebie całkowicie bezpłatnie 🙂 Niektóre poradniki i tak będą niewystarczające dla początkujących i wtedy może być problem… I będzie trzeba zapłacić.

        1. Hektor85 napisał(a):

         Marku,

         Zapewne masz rację ale jak to się mówi każdy przypadek jest inny. Nie będę bronić konkretnego rozwiązania nie znając przyczyn Twojego problemu. Dla mnie jako dla laika, który zaczynał swoją przygodę z tym rodzajem prowadzenia biznesu wsparcie merytoryczne pracowników Home dało bardzo wiele. Nauka nie poszła w las i dzięki temu rozwinąłem swoje kompetencje do tego stopnia, że jestem w stanie (oczywiście na chwilę obecną) przywrócić backup samodzielnie 🙂

 13. kapitańskii napisał(a):

  Łoł, podziwiam ludzi, którzy poza robieniem biznesu w ogóle zajmują się jeszcze robieniem wszystkiego na około, jak samodzielne robienie sobie www pod ten biznes. Dla mnie to wyłącznie dla profesjonalistów, żeby sobie głowy tym nie zawracać. Tak czy inaczej to trzeba do tego kompetentnej osoby – słaba strona słaba wiarygodność. A już najgorzej olać sprawę całkiem.. Często jest to trywializowane albo pomijane ze względu na brak czasu. Sam zresztą na początku tak myślałem, na szczęście mnie nakłoniono do założenia stronki. Niedawno wpadłem na wpis „dlaczego powinieneś mieć stronę internetową” na blogu netgrafu i jestem przekonany, że dużo ludzi własnie takie jak tam są zawarte argumenty wysuwa przeciw jej posiadaniu, nie mają nikogo wokół kto by ich popchnął do działania i niestety, ale tracą przez swoje decyzje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontakt przez Facebook Messenger