Jak i gdzie kupić domenę + serwer na stronę internetową?

jak i gdzie kupić domenę i serwer

Zanim zobaczysz, jak krok po kroku zakupić domenę internetową i serwer chciałbym podzielić się z Tobą moją krótką historią z przed kilkunastu dni.

Na początku 2016 roku zaprezentowałem na blogu PracaBezSzefa.pl wtyczkę do płatności Fast Micro Pay, która obsługuje płatny dostęp do treści na stronie w systemie WordPress. Plugin pozwala upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: uruchomić automatyczną sprzedaż przez szybki przelew bankowy lub płatności SMS Premium przez serwis Dotpay.

Idąc za ciosem postanowiłem upiec kolejne dwie pieczenie… 🙂 Postanowiłem zareklamować wtyczkę Fast Micro Pay na domenie PracaBezSzefa.pl i w tym samym celu zarejestrowałem nową domenę internetową Platnosci-WordPress.pl, którą zakupiłem kilkanaście dni temu.

Na przykładzie świeżej strony internetowej pokażę Ci, gdzie warto zarejestrować tanią domenę internetową i kupić dobry serwer.

Co musisz kupić, aby stworzyć własną stronę www:

 1. Serwer.
 2. Domenę internetową.

Jak wybrać dobry serwer na stronę?

Serwer (hosting) – to takie miejsce, gdzie są przechowywane wszystkie pliki strony internetowej wraz obrazkami. To co widzisz na stronie internetowej pod przeglądarką wczytywane jest prosto z serwera.

Trzy cechy charakteryzujące dobry serwer to: niezawodność, szybkość i bezawaryjność.

Szybkość ładowania strony internetowej ma ogromne znaczenie dla algorytmu wyszukiwarki Google. Im szybciej wczytuje się Twoja strona z serwera, tym więcej profitów dla Ciebie. Szybkość ładowania strony ma także wpływ na konwersję sprzedażową i współczynnik odrzuceń – są to istotne czynniki dla rozwoju biznesu przy pomocy własnej strony www.

Zobacz, jak szybko ładuje się Twoja strona internetowa?

W swojej karierze przetestowałem już kilka serwerów.

Polecam trzy firmy, gdzie kupisz dobry serwer:

 1. eHost.pl– tani i niezawodny hosting dla początkujących.
 2. Zenbox.pl – z tego serwera osiągnąłem najszybsze wczytywanie strony internetowej.
 3. Home.pl – stabilny hosting do którego nie miałem żadnych poważnych zastrzeżeń.

Jak zakupić serwer?

W tym celu nagrałem specjalny tutorial, gdzie pokazuję jak kupić tani i niezawodny serwer dla początkujących w firmie eHost.

serwer stron internetowych ehost

Ok, kupiłem już serwer.. Co dalej?

Teraz czas zająć się tematem zakupu nazwy domeny internetowej.

Dlaczego utworzyłem nową domenę internetową Platnosci-WordPress.pl?

Z kilku ważnych powodów:

 • Zbudowanie tematycznej domeny na temat płatności WordPress, gdzie będę reklamował kolejne wtyczki do płatności.
 • Pozycjonowanie frazy „płatności wordpress” i postawienie tezy.. czy fraza kluczowa w nazwie domeny ma znaczenie w 2016 roku?
 • Wzmocnienie przepływu ruchu z PracaBezSzefa.pl do tematycznej domeny Platnosci-WordPress.pl.
 • Pozycjonowanie serwisu na tematyczne frazy kluczowe powiązane z płatnościami w systemie WordPress.
 • Uruchomienie listy adresowej i prezentacje działania pluginów do płatności w praktyce.
 • Sprzedaż wtyczek do płatności WordPress.

Dlaczego warto stworzyć własną stronę internetową?

Odpowiedź jest tylko jedna – For money! 🙂 Taka jest prawda. Każda profesjonalna strona internetowa stworzona jest w celach biznesowych online lub offline.

Jak wybrać domenę internetową?

W pierwszej kolejności zastanów się jaka domena będzie opisywała Twój biznes? Powinna być krótka, łatwa do zapamiętania i warto, aby zawierała frazę kluczową. Żyjemy w Polsce, więc końcówką domeny powinna być PL.

Moja domena Platnosci-WordPress.pl zawiera frazę kluczową „płatności wordpress”. Fraza jest wyszukiwana i wpisywana do wyszukiwarki Google 10 razy miesięcznie. Co prawda liczba nie powala na kolana, ale przynajmniej niesie minimalny potencjał wyszukiwań przez ludzi.

nazwa domeny internetowej - potencjał wyszukiwań frazy kluczowej płatności wordpress

Można powiedzieć, że zostałem właścicielem frazy kluczowej „płatności wordpress”. Zobaczymy, czy w wyszukiwarce Google wejdę do TOP 3 wyników wyszukiwania w najbliższych miesiącach, bo proces pozycjonowania wymaga czasu.

Jak tanio zarejestrować domenę internetową?

Przechodząc do procesu zakupu domeny internetowej na możesz zaoszczędzić wiele pieniędzy. Wszystko zależy od wyboru rejestratora domeny.

Zrobiłem ranking najtańszych rejestratorów domen. W tym zestawieniu zobaczysz, gdzie najlepiej i najtaniej kupić domenę na własność (wydzierżawienie na okres 1 roku lub dłużej).

TOP 5 najtańszych rejestratorów domen PL:

 1. Gnum.pl
 2. Microhost.pl
 3. Seohost.pl
 4. Ovh.pl
 5. Vipower.pl

Tak naprawdę wybierając rejestratora domeny powinieneś kierować się kosztem corocznego przedłużenia domeny, a nie kosztem jednorazowej rejestracji domeny.

Cóż z tego, że zarejestrujesz domenę za 0 zł, gdzie w kolejnych latach będziesz płacił ponad 100 zł za przedłużenia domeny?

Odpowiedź jest tylko jedna.

Będziesz przepłacał grube pieniądze!!!

Rejestracja i zakup domeny krok po kroku?

W tym celu nagrałem specjalny tutorial, gdzie pokazuję jak zarejestrować Platnosci-WordPress.pl w rejestratorze domen OVH. Zobaczysz także jak ustawić serwery DNS.

Co jeśli zakupiłeś domenę u drogiego rejestratora domen?

Wbrew przekonaniom wielu osób nie musisz rejestrować domeny i kupować serwera w jednej firmie. Możesz kupić tani serwer w jednej firmie, np: eHost i możesz zarejestrować tanią domenę internetową, np: w Ovh (koszt corocznego przedłużenia domeny wynosi ponad 40 zł netto).

Możesz spokojnie, bezpiecznie i za darmo przenieść swoją domenę, np: do OVH. W panelu konfiguracji każdej domeny internetowej możesz ustawić serwery DNS wskazujące na aktualny hosting, gdzie leżą pliki Twojej strony internetowej.

Nagrałem osobny wideo tutorial pokazujący jak przenieść domenę do rejestratora OVH? Przenoszenie domeny nie zakłóca działania strony internetowej.

Tworzenie własnej strony www

Po zakupie domeny i serwera możesz stworzyć własną stronę internetową. Serwis możesz stworzyć w czystym kodzie HTML i CSS lub wykorzystać gotowe platformy do zbudowania własnej strony www.

Domenę Platności-Wordpress.pl założę w systemie WordPress, który jest aktualnie najlepszą i najbardziej popularną darmową platformą blogową na świecie.

Początkowo miałem duże problemy z zainstalowaniem bloga. Szczególnie panel zarządzania serwerem może wyglądem postraszyć osoby początkujące.

Myślę, że poniższy film pomoże Ci zainstalować profesjonalnego bloga na WordPress.org, który aktualnie zdominował wszystkie inne platformy blogowe na całym świecie. Tym razem dam Ci coś więcej niż zwykły wideo tutorial.

Po zapisie otrzymasz kompletny przewodnik WordPressa i możliwość zbudowania zarabiającego bloga. Nie spamuję 🙂

Jak i gdzie kupić domenę + serwer na stronę internetową?
3 (60%) 2 votes

14 komentarze - Jak i gdzie kupić domenę + serwer na stronę internetową?

 1. DMati napisał(a):

  Jakiego typu strony na WordPress hostujesz w home.pl? Bo jak się przegląda dyskusje to większość ma negatywne opinie odnośnie shareda i planów z VPS.

  1. Marek napisał(a):

   @DMati – Home – tematyka edukacyjna ok. 5-7tys. sesji / dziennie wg. Google Analytics. Jeszcze nie uruchomiłem cachu 🙂 Odnośnie VPS nie interesuje mnie ta usługa, ponieważ jest w moim przypadku zbyteczna.

   Jeżeli chodzi o mniej pochlebne opinie o Home to fajnie jak byś podzielił się jakimś zaufanym źródłem, aby inni czytelnicy mogli zaczerpnąć tej wiedzy.

   Jeżeli chodzi o szybkość ładowania strony to najlepsze osiągi z przetestowanych dotychczas serwerów wykręciłem w chmurze Zenboxa, co udokumentowałem pod koniec tego wideo: https://www.youtube.com/watch?v=kBq8fuoMI10

 2. Janunsz Kamiński napisał(a):

  Też korzystałem z home.pl i nie miałem narzekań

  1. Marek napisał(a):

   @Janusz – Aktualnie większość moich stron internetowych hostuję w eHost i Zenbox. Wg mnie serwery Home są ok, natomiast przedłużenia domeny w Home są bardzo drogie, dlatego w tym wypadku polecam OVH.

 3. Sebastian napisał(a):

  My stronę naszej Agencji Pracy oparliśmy na az.pl

  1. Marek napisał(a):

   Sebastian,

   W AZ mają drogie odnowienia domeny pl – 89 zł netto do najtańszych nie należy. Z hostingiem nie miałem do czynienia, więc liczę że ktoś jeszcze rozwinie temat serwerów na AZ 🙂

   Pozdrawiam.

   1. jzs napisał(a):

    AZ należy od jakiegoś czasu do Home więc w zasadzie to ta sama stajnia. Prawdopodobnie wydajnościowo będą się ku sobie zbliżać choć moje doświadczenia z AZ nie są złe. Nie miałem u nich większych problemów z hostowanymi stronami. Co do domen, to zgoda do najtańszych nie należą.

 4. Paweł113 napisał(a):

  Ja jeśli chodzi jeszcze o serwery to polecę linuxpl – są w całkiem niezłych cenach 🙂

 5. Rafał Tetzlaff napisał(a):

  Prawda jest taka, że z serwerami bywa różnie. Jednemu będzie Home pasował pomimo, że te serwery do najwydajniejszych nie należą a drugiemu nie. Sam używam Zenboxa, mam tam kilka kont i jest cacy. Ale znajomy ma tam jedno konto i miał już kilka pomniejszych problemów, chyba akurat był jakiś atak na ich serwery i jego konto akurat stoi na tym który został zaatakowany.

  Najlepszym rozwiązaniem jest dwutygodniowa darmowa możliwość przetestowania hostingu, czy nam odpowiada panel, kontakt z obsługą, a przede wszystkim czy stronka chodzi płynnie, choć tu także optymalizacja się kłania.

  1. Marek napisał(a):

   Rafał, kontakt z supportem jak najbardziej warto sprawdzić 🙂 Trzeba też pamiętać, że w ostatnim czasie są coraz częstsze ataki na WordPressy.

   Jeżeli chodzi o awarie i przestoje serwera to ważne, aby działo się to sporadycznie, a nie systematycznie 😉 Serwery, które wymieniłem we wpisie na moich stronach działały i działają bez zarzutu.

 6. Sylwia napisał(a):

  Wg. mnie najlepszy hosting jaki do tej pory miałam do DDR. Nie wiem co to awarie czy przestoje, a często o tym słyszę nawet w dużych markach. Polecam.

  1. adam0009 napisał(a):

   Tylko że nie trzeba mieć domeny wykupionej w tej samej firmie co i hosting. Jeśli chodzi już o podsumowanie to seohost będzie miał tańszy i stabilniejszy hosting. To samo w kwestii SSD. Nie zawsze wyższa cena to wyższa jakość.

 7. Kareta_Informatyczna napisał(a):

  Jest dużo darmowych hostingów – owszem, ale ceną za to jest niski transfer oraz potężna ilość reklam. Można np. na Webd.pl za 4zł brutto wynajmować serwer co miesiąc, to kwota końcowa. To niewielka cena, a daje Wam już pewność gwarancji działania na poziomie firmowym, czyli brak przycięć na transferze i zero reklam bez twojej wiedzy. Poza tym darmowe serwery nie proponują darmowej pomocy przez telefon. Support w takim przypadku zawsze jest słaby lub go w ogóle nie ma. Coś za coś 😛

 8. Kamil napisał(a):

  Każdy kogo zapytamy o serwery w pierwszej kolejności wymienia Home.pl i Nazwa.pl – fakt duzi gracze. Ale dla osób rozpoczynających przygodę z zakładaniem stron www może być problematyczne to, że kontakt z działem technicznym jest dosyć utrudniony a na odpowiedzi mailowe też sporo się czeka.

  Osobiście skorzystałem kiedyś z testu na Niebieski.net – klientem jestem do dziś i właśnie dlatego, że z działem technicznym kontakt jest praktycznie bezproblemowy zarówno drogą telefoniczną jak i mailową.

  Jakby ktoś chciał sprawdzić to niedawno udostępnili kupon rabatowy:
  http://www.niebieski.net/content/article/387/Promocja-Niebieski.net-na-Start

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close