5 tricków Google Search Console, które wspomagają skuteczne pozycjonowanie stron. [WIDEO PORADNIK]

przewodnik google search console

Jak zwiększyć ruch na stronie, który konwertuje? Skąd pozyskać nowych klientów, gdy ciągle słyszymy o nowych kanałach dotarcia do klienta. Wiesz, jakie źródło ruchu wciąż najlepiej się sprawdza? Zapewne domyślasz się, ale przypomnę – wyszukiwarka Google w większości przypadków jest najlepszym kanałem dotarcia do ludzi. Zatem wokół tego źródła ruchu powinieneś poznać najważniejsze narzędzia Google, które pomogą zbudować ruch organiczny, który będzie przenosił klientów z wyszukiwarki na Twoją stronę. Przechodząc do sedna.

Czy słyszałeś o narzędziu z tajemniczym skrótem GSC? Każdy właściciel strony bądź sklepu powinien doskonale znać to narzędzie. Rzeczywistość weryfikuje, że wciąż wielu przedsiębiorców nie poznało potencjału Google Search Console, który pomaga zwiększyć ilość odwiedzin na stronie z wyszukiwarki Google. W dzisiejszym artykule zaprezentuję ciekawy i przydatny poradnik, który demonstruje 5 najważniejszych tricków narzędzia Google Search Console w kontekście budowania ruchu na stronie. Dlaczego koniecznie powinieneś zainstalować GSC na stronie? Co stracisz, jeżeli tego nie zrobisz? Zapraszam do lektury.

Definiując, czym jest Google Search Console?

Google Search Console (dawniej Google Webmaster Tools) – darmowe narzędzie Google, które umożliwia monitorowanie stanu witryny w czasie rzeczywistym. Narzędzie jest pomocne do tworzenia audytów SEO i optymalizacji stron, która jest niezbędnym krokiem prowadzącym do skutecznego i efektywnego pozycjonowania. W analityce narzędzia Google Search Console znajdziesz najważniejsze parametry widoczności strony, odkryjesz darmową sprawdzarkę 999 słów kluczowych dla swojej strony oraz wykryjesz wszelkie błędy i problemy związane ze swoją stroną. Możliwości funkcjonalnych GSC jest znacznie więcej, a teraz zaprezentuję najważniejsze z nich.

Instalacja Google Search Console

Przygotowałem przewodnik, który pokazuje proces instalacji narzędzia. Krok po kroku… Klik za klikiem.

Zobacz poradnik.

[youtube id=”XUKfGl2vVZ4″]

Trick 1 – Analityka wyszukiwania Google Search Console

Jeżeli poszukujesz informacji, z jakich słów kluczowych trafiają ludzie z wyszukiwarki Google na Twoją stronę, to koniecznie zajrzyj do analityki wyszukiwania Google Search Console. Znajdziesz tam wykaz maksymalnie 999 unikalnych słów kluczowych, z jakich użytkownicy wyszukiwarki Google wchodzą na Twoją stronę.

Zobacz poradnik.

[youtube id=”s19P9LEpCyc”]

Trick 2 – Linki do Twojej witryny

Współpracujesz z agencją pozycjonerską i zastanawiasz się, czy pozyskują mocne linki do Twojej strony? A może konkurencja próbuje zniszczyć Twój biznes, linkując do strony SPAMEM. Koniecznie zajrzyj do modułu – Linki do Twojej witryny. Znajdziesz tam wykaz przykładowych linków przychodzących do strony www.

Zobacz poradnik.

[youtube id=”h-dgCS62Kmw”]

Trick 3 – Ręczne działania

Narzekasz na brak ruchu na stronie? A może Twoja strona otrzymała filtr? Karę od Google może uzyskać strona za sztuczne, mylące i manipulacyjne linki przychodzące do strony, za treści niskiej jakości, a także w przypadku włamu hakerskiego. Jeżeli Twoja strona otrzymała filtr, to w pierwszej kolejności należy ściągnąć karę i w następnym kroku walczyć z konkurencją o pierwsze miejsca w Google.

Zobacz poradnik.

[youtube id=”IcNVXg3KA8E”]

Trick 4 – Błędy indeksowania

Usuwasz produkty w swoim sklepie? Czy może usuwasz oferty na stronie firmowej? Czy wiesz, że kasowanie podstron w serwisie powoduje powstawanie niedziałających stron z kodem błędu 404. Efektem jest utrata jakościowego ruchu z tych adresów URL, utrata widoczności słów kluczowych na tych adresach i wiele innych negatywnych konsekwencji. Koniecznie zobacz błędy indeksowania w Google Search Console.

Zobacz poradnik.

[youtube id=”1w7KFfHVDho”]

Trick 5 – Pobierz jako Google

Chcesz w kilkanaście sekund zindeksować nową stronę w wynikach wyszukiwania Google? Funkcja – Pobierz jako Google – umożliwia także szybkie przeindeksowanie zmian na stronie, np: tytułu i meta description wybranej podstrony.

Zobacz poradnik.

[youtube id=”sPIvina4xyk”]

Pełny przewodnik Google Search Console w postaci materiałów wideo znajdziesz na blogu Agencji Projekt Marketing: https://projektmarketing.pl/google-search-console-wideo-poradnik-z-instrukcja-obslugi/

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *