Jak zwiększyć zasięgi na YouTube?

Jak zwiększyć zasięgi na YouTube?

YouTube jest typową platformą do zamieszczania filmów. W zasadzie to właśnie widea stanowią o potędze tego serwisu społecznościowego. Innym rodzajem przekazu są podcasty, będące dla wielu twórców alternatywą do typowego filmu. Serwis ten to także dobre miejsce na prezentację muzyki. Taka forma przekazu trafia do użytkowników. YouTube od 2004 roku jest własnością Google. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy zarówno YouTube jak i Google maja ułatwione komunikowanie się między swoim kontem czy kanałem, a przeglądarką Google. Ma to duże znaczenie, bo dzięki takiemu rozwiązaniu zdecydowanie łatwiejsze jest prowadzenie np. wszelkich akcji promocyjnych.

Jak zaistnieć na YouTube?

Podstawę stanowi założenie konta oraz uruchomienie kanału do przekazu filmów. O jego popularności świadczy ilość wyświetleń. Aby osiągnąć satysfakcjonujący poziom prezentowanego filmu należy zgromadzić wokół niego odpowiednio dużą społeczność. Mechanizm jest podobny lecz trochę inna droga do niego dojścia niż np. na Instagramie. Wiadomo, że większość osób zamieszczająca filmy na YouTube liczy na to, że znajdą one odpowiednio duża liczbę odbiorców.

Co należy zrobić zanim udostępni się film zamieszczony na swoim nowym kanale? Jest kilka podstawowych operacji nierozerwalnie związanych z publikacjami

1. Trafny tytuł – nic tak dobrze nie działa na odbiorcę jak znalezienie interesującego go przekazu. Do tego miejsca w przypadku YouTube doprowadzić może tytuł publikacji, zawierający słowa lub frazy kluczowe na które zareaguje wyszukiwarka Google.

2. Zachęcający opis – kluczowe w tym są dwa pierwsze zdania które muszą nawiązywać do tego co znajduje się w treści przekazu i posiadać choć jeden bardzo istotny naprowadzacz, dający odbiorcy wyraźny znak, że znajdzie tu to czego szuka.

3. Odpowiednio dobrane tagi – nie tak ważne jak tytuł i opis, ale dzięki ich zastosowaniu łatwiej będzie szukającym w przeglądarkach, trafić na interesujący ich materiał. Mogą to być pojedyncze słowa, frazy czy pytania nawiązujące do publikowanej treści. Dzięki nim przeglądarka internetowa może podsunąć Twój film.

Wyświetlenia, polubienia, komentarze czy subskrypcje – co jest najważniejsze?

Nie ma jednej jasnej odpowiedzi, ponieważ każdy z wymienionych elementów jest ważny i ma swoje istotne miejsce związane z publikacją na YouTube.

Co prawda zasada działania algorytmów podsuwających konkretny film zainteresowanemu odbiorcy jest niezbadana. Niewątpliwie polubienia są ważne, jest to jedna z najprostszych metod do budowania statystyk. Każdy lajk może świadczyć, że przekaz trafił do zainteresowanego.

Wyświetlenia na YouTube i związany z nimi czas oglądania z kolei są twardym dowodem na zainteresowanie. Jeśli natomiast wyświetlenie poparte będzie polubieniem i do tego jeszcze komentarzem to już naprawdę można mówić o sukcesie. Im tego typu połączonych reakcji będzie więcej tym lepiej.

Subskrypcja to już tak jakby stały odbiorca, który dzięki powiadomieniom o nowych filmach czy podcastach, będzie mógł je odtworzyć.

Jak szybciej zwiększyć zasięgi na YouTube?

Na rynku usług internetowych działają firmy zajmujące się wspieraniem prowadzenia kanałów na YouTube. Jedną z nich jest serwis kuplike.pl. Jest to firma oferująca pakiety reakcji do wykorzystania w różnego rodzaju mediach społecznościowych w tym także na YouTube.

Serwis ten może dostarczyć pakiety wyświetleń filmów na YouTube. Oprócz wyświetleń strona dysponuje pakietami polubień czy komentarzy pochodzących od osób działających na YouTube. Dzięki możliwości spersonalizowanego wyboru odpowiednich pakietów reakcji, serwis kuplike.pl może w bardzo prosty sposób przyspieszyć budowanie zasięgów na YouTube.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *