Zlecenia graficzne online – nowy sposób na zarabianie w sieci

zlecenia graficzne

Masz dryg do projektowania graficznego i chcesz na tym zarabiać? Jeśli tak, to ten wpis może Ci się przydać. Są różne sposoby na łapanie zleceń graficznych w sieci, jednak ostatnio powstało miejsce, które daje jeszcze więcej możliwości. Czym jest Marketplace i jak zarabiać na swoich umiejętnościach?

Jak łapać zlecenia graficzne?

Freelance miewa słodki smak, ojjjj mieeewa. Bo przecież podczas pracy możesz siedzieć w ulubionej knajpce, domowych pieleszach lub wygrzewać się na słonecznym tarasie. Nie musisz oglądać nadąsanego szefa, marszu białych koszul czy utrudzonych sług mordoru. Tylko Ty, projekt i flow. Aby złapać zlecenia graficzne online, wystarczy Ci laptop, świeże pomysły i podstawowe programy graficzne. No i oczywiście narzędzie, które umożliwi Ci realizowanie dobrych zleceń, ale o tym za chwilę. No dobrze, ale żeby nie było zbyt landrynkowo, przejdźmy do konkretów – o co chodzi, czego oni ode mnie chcą i co właściwie mogę zyskać?

Colour.me, czyli zarabianie na kreatywności

Może już słyszałeś o Colour.me – jeśli nie to warto to nadrobić. To platforma, która oferuje projekty, wydruki i inspiracje (poli)graficzne online. Jest to dość świeży start-up, jego cel jest prosty: ułatwić życie zarówno projektantom, jak i klientom w sieci. Platforma łączy grafików i klientów, tworząc inspirującą przestrzeń do kreacji. Efekt? Klienci mogą nawiązać owocną współpracę, a projektanci, łapać ciekawe zlecenia (i zarabiać na tym, co lubią i potrafią robić). Wszystko bez wychodzenia z domu i we własnym rytmie  co ważne, na własnych zasadach i bez długoterminowych zobowiązań. O co w tym chodzi?

Zobacz karty graficzne w sklepie on-line
Baza grafików – miejsce, gdzie znajdziesz klientów

Na Colour.me można przede wszystkim wydrukować materiały reklamowe (i to w jednej z największych drukarni w kraju). Jednak to nie wszystko, bo platforma zaprasza do współpracy grafików, polecając ich usługi swoim klientom. Aby ułatwić nawiązanie współpracy, na stronie powstała rozbudowana baza grafików. Tutaj każdy twórca może dodać swoje portfolio, określić zakres wykonywanych prac – by potem przyjmować zlecenia od klientów drukarni. Do dyspozycji otrzymuje nie tylko własną przestrzeń w sieci, ale także intuicyjne narzędzia do kontaktu z klientem. Tak było do tej pory, a teraz jest jeszcze lepiej!

Marketplace, czyli zarabiaj po swojemu

Do tej pory projektanci mogli zarabiać, nawiązując bezpośrednią współpracę z klientem. Teraz doszła kolejna możliwość zarabiania, gdzie jeden projekt może dać długoterminowy zysk. Jak to działa? To proste. Graficy mogą dodawać do Marketplace własne szablony produktów – np. wizytówek, ulotek lub plakatów. Jeśli projekt spodoba się klientom i zamówią oni produkty właśnie z tego szablonu, projektant otrzyma 10% wartości netto całego zamówienia. Raz dodany szablon może stale zarabiać, wystarczy, że wpadnie w oko klientom. Oczywiście im więcej szablonów, tym większa szansa na zysk, ale o ilości i częstotliwości dodawania projektów decyduje sam grafik.

Jak zarabiać jako grafik?

Podsumowując, wiadomo, że aby zbierać, trzeba zasiać. Jeśli szukasz przestrzeni, w której może kiełkować Twój talent, dając Ci konkretne plony, warto szukać różnych zleceń graficznych w internecie. Coraz więcej klientów właśnie w sieci szuka projektantów graficznych. Jeśli nie chcesz, by ominęły Cię ciekawe zlecenia, warto poznać każdą możliwość. O tym, które zlecenia przyjmiesz, zdecydujesz samodzielnie –  w końcu to Ty jesteś tutaj szefem, prawda?:)

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *