Zdalny dostęp do dokumentów – ułatwienie dla przedsiębiorców i biur rachunkowych

Zdalny dostęp do dokumentów - ułatwienie dla przedsiębiorców i biur rachunkowych

Informatyzacja na dobre weszła również do świata księgowości, a tym samym do codziennego funkcjonowania biur rachunkowych, oferujących swoje usługi dla przedsiębiorców. Grono tych biur wciąż używa desktopowych rozwiązań, nie pozwalających klientowi na wgląd w dokumenty, jednak coraz większa grupa posiłkuje się rozwiązaniami ułatwiającymi zdalny dostęp do dokumentów.

Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że zdalny dostęp do dokumentów nie jest im potrzebny. Sami nie wiedzą jednak, jak wiele przynosi to dla nich korzyści do momentu, w którym nie skorzystają z takiej możliwości po raz pierwszy.

Zdalny dostęp do dokumentów – dlaczego jest potrzebny przedsiębiorcom?

Operatywne zarządzanie firmą wymaga stałego dostępu do firmowych dokumentów, analiz i zestawień. Firmy, które korzystają z pomocy biur rachunkowych, często na własne życzenie odcinają się od dostępu do niezbędnej dokumentacji księgowej, uniemożliwiając sobie wgląd w wysokość faktur kosztowych czy strukturę przychodów. Remedium na ten problem jest zdalny dostęp do dokumentów, który przedsiębiorcy uzyskują za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych aplikacji.

Co daje stały dostęp do firmowej dokumentacji? To nie tylko wgląd we wszystkie faktury firmowe, ale również możliwość wystawiania faktur przychodowych bezpośrednio w aplikacji, bez konieczności używania innych, często płatnych narzędzi, a także okazja do wymiany dokumentów z pracownikami biura w pełni online. Obecnie polskie prawo nie wymaga prowadzenia dokumentacji księgowej w formie papierowej, a dopuszcza gromadzenie jej w sposób elektroniczny, co znacznie ułatwia pracę zarówno księgowych, jak i samych przedsiębiorców.

Jak wybrać skrojone na miarę usługi księgowe dla firm?

Dobry księgowy to już nie tylko osoba, która perfekcyjnie zna przepisy podatkowe i schematy księgowe, ale również specjalista, wykorzystujący w swojej pracy nowoczesne technologie. Jak wybrać usługi księgowe dla firm, które spełnią wszystkie wymagania przedsiębiorcy? Analizując strony internetowe poszczególnych biur. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko cenę usług, ale głównie ich funkcjonalność, a więc możliwość zdalnego dostępu do dokumentów, korzystania z dedykowanych dla klientów aplikacji czy doradztwa online. Nowoczesne biuro rachunkowe nadąża za zmieniającymi się potrzebami przedsiębiorców i dostosowuje się do nich, świadcząc już nie tylko usługi księgowe, ale również udostępniając funkcjonalne rozwiązania, pomagające w automatyzacji procesów firmowych.

Materiał zewnętrzny

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *