Jak zaoszczędzić na ślubie i weselu?

sala-weselna-wynajem

Organizacja ślubu i wesela to poważne przedsięwzięcie, wymagające dużych nakładów finansowych. Trzeba stworzyć dobry biznesplan, w którym uwzględnione zostaną koszty, źródła finansowania i który będzie zawierał harmonogram wydatków.

Wynajem sali na wesele

Na szczęście wesele organizuje się z dużym wyprzedzeniem, co pozwala na rozłożenie wydatków w czasie. Kwota bazowa to koszt wynajmu sali wraz z menu. Aby można było ją skalkulować trzeba sporządzić listę gości. Na tym etapie nie wiadomo, ilu konkretnie gości potwierdzi przybycie, ale wstępnych obliczeń dokonujemy zakładając maksymalną liczbę.

To właśnie pierwszy moment na dokonanie pewnych oszczędności. Zaproście tych gości, na których faktycznie Wam zależy. Najbliżsi przyjaciele, rodzina to Ci, z którymi będziecie utrzymywać stały kontakt. Zaproszenie według takiego klucza z pewnością zmniejszy koszt przyjęcia, a wam stworzy przynajmniej możliwość porozmawiania z każdym uczestnikiem wesela.
Szukaj dobrych i ciekawych sal na wesela na stronie – http://www.salenawesela.pl/miejsca/

Dzień wesela

Kolejnym sposobem na znaczącą oszczędność jest zrezygnowanie ze ślubu w sobotę. w każdy inny dzień tygodnia organizacja przyjęcia będzie zdecydowanie tańsza, a równie dobrym terminem jest piątek. W wierze katolickiej to wprawdzie dzień postny, ale w takim przypadku proboszcz zapewne udzieli odpustu parze młodej i jej gościom. Warto też w kalendarzu poszukać długich weekendów. Jeśli dzień wolny wypada w poniedziałek, wesele można zorganizować w niedzielę.

Szukasz dobrego obiektu na swoje przyjęcie weselne? Na stronie http://www.salenawesela.pl znajdziesz oferty wielu lokali, hoteli, sal weselnych.

Zakupy i inne usługi dodatkowe

Planowanie z wyprzedzeniem pozwoli Ci na zakup alkoholu na przełomie roku. Sprzedawcy chcą wówczas uniknąć opłacenia kolejnej akcyzy i sprzedają zapasy z poprzedniego roku w korzystnych cenach. Nie będzie to duża różnica, ale nawet niewielka wpłynie na obniżenie kosztów.

Podobnie drobne pieniążki zaoszczędzisz, jeśli zdecydujesz się sam zaprojektować i wydrukować zaproszenia. Z pewnością bardziej zapadną gościom w pamięć… Sporą oszczędnością może być skorzystanie z usług DJ zamiast zespołu. Zwykle im liczniejszy zespół, tym droższy. Każdy muzyk liczy na określone honorarium. DJ, który jednoosobowo obsłuży przyjęcie, będzie zdecydowanie tańszy. Nie narazicie się także na słuchanie dziwnych i niekoniecznie atrakcyjnych przeróbek autorskich znanych utworów.

O organizacje wielu elementów przyjęcia można poprosić znajomych: dekoracje kwiatowe stołów czy auta może wykonać przyjaciółka, a do ślubu zawieźć Was szczęśliwy posiadacz ciekawego auta.
Trzeba także pamiętać o negocjowaniu wszystkich cen. To normalna praktyka w przypadku zakupów hurtowych. Zwłaszcza, że równie normalne jest wykorzystywanie przez sprzedawców i usługodawców cen wszystkiego, co ze ślubem związane.

Bardzo częstą praktyką jest inna cena wiązanki ślubnej czy makijażu ślubnego, gdy tymczasem niewiele lub wcale nie różnią się od zwykłych usług. Zamawiając usługi warto ograniczyć się do używania określeń przyjęcie, spotkanie rodzinne, nie nadużywając pojęć ślub i wesele. Znacząco ułatwi to negocjacje cenowe.

Udanego przyjęcia weselnego.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger