Zakup samochodu na kredyt – poznaj podstawowe pojęcia

zakup samochodu na kredyt

Zakup samochodu na kredyt dla nikogo nie jest łatwy. Zaciągamy przecież zobowiązanie finansowe na dłuższy czas, co będzie rzutowało na naszą sytuację finansową. Do tego dochodzi poszukiwanie najkorzystniejszej oferty i negocjacje z bankiem. W tych ostatnich pomoże ci znajomość najważniejszych pojęć związanych z finansowaniem auta kredytem.

Auto, a kredyt – podstawowe pojęcia

Bez względu na to, czy szukasz klasycznego finansowania czy nowoczesnych kredytów z niskimi ratami (na przykład z oferty Volkswagen Financial Services), w rozmowach z przedstawicielami banków pomoże ci zamieszczony poniżej słowniczek, dzięki któremu zakup samochodu na kredyt stanie się dla ciebie bardziej zrozumiały!

Dowiedz się więcej o kredytach samochodowych: https://www.vwbank.pl/dla-mnie/kredyty/kredyt-na-samochod-nowy.html

Najważniejsze pojęcia związane z kredytem

Cesja praw z polisy AC

To przeniesienie praw do ubezpieczenia AC na bank, w którym wzięty został kredyt. W przypadku wystąpienia szkody, ubezpieczyciel zwraca się do banku, na rzecz którego ustanowiona jest cesja, z prośbą o wyrażenie zgody na wypłatę odszkodowania.

Kredyt samochodowy

Rodzaj kredytu, z którego pozyskane środki mogą być przeznaczone jedynie na zakup konkretnego egzemplarza samochodu.

Marża

Kwota, którą zarobi bank na udzielonym kredycie.

Prowizja

Jednorazowy koszt kredytu doliczany do raty kredytu.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)

Stopa oprocentowania, która pozwala klientowi na łatwiejsze porównanie ofert banków, ponieważ oprócz oprocentowania uwzględnia ona także pozostałe koszty kredytu (np. prowizje, odsetki i ubezpieczenia).

Zdolność kredytowa

Oceniana przez bank zdolność kredytobiorcy do spłaty kredytu w pełnej wysokości (łącznie z odsetkami) w określonym terminie. W każdym przypadku jest ona ustalana indywidualnie na podstawie m.in. wysokości i rodzaju dochodów (np. wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, umów zlecenia czy o dzieło, emerytura lub renta), stałych wydatków itp.

Zakup samochodu na kredyt

Nabycie auta od jego sprzedawcy przy użyciu środków finansowych pochodzących z kredytu.

Zakup samochodu na kredyt – co jeszcze warto wiedzieć?

Jest jeszcze jedna, niezwykle istotna kwestia związana z zakupem samochodu na kredyt. Otóż kupujący nigdy nie powinien wstydzić się swojej niewiedzy, a więc śmiało pytać przedstawiciela banku o wszystko, co wzbudza jego wątpliwość. Zakup samochodu na kredyt nie jest bowiem czynnością, którą wykonujemy codziennie. Mamy więc prawo (a dla naszego dobra – nawet obowiązek!) szukać informacji i wyciągać z nich własne wnioski. Przedstawiciele banków są po to, żeby wyjaśnić nam wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. To ich zawodowy obowiązek, z którego chętnie się wywiążą, jeśli jasno zwrócimy się do nich z naszymi wątpliwościami.

Drugą ważną kwestią jest fakt, że nie musimy podejmować decyzji o zakupie samochodu na kredyt od razu. Korzystna oferta na pewno na nas poczeka. Możemy więc przespać się z naszymi rozterkami i na chłodno przemyśleć warunki zaproponowanego nam kredytu.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Zakup samochodu na kredyt – poznaj podstawowe pojęcia

  1. Maria pisze:

    Rady dość proste, ale wszystko fajnie zebrane 😉 Przyda się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger