Zakup gotowych spółek – kilka przydatnych wskazówek

Zakup gotowych spółek

Z usług firm oferujących zarejestrowane, prawne formy działalności przedsiębiorstw korzysta wiele osób. Gotowe spółki stanowią bowiem wygodne i oszczędne rozwiązanie. Sprzedawany produkt powinien jednak posiadać odpowiednie wpisy, konto bankowe i inne niezbędne elementy.

Czysta jednostka

Przed zakupem gotowej spółki, należy upewnić się, czy nie prowadziła ona żadnej działalności. Jednostka nie powinna mieć długów wobec kontrahentów oraz zobowiązań US czy ZUS. Warto pamiętać, że istnieją różnorodne formy gotowych spółek, dzięki czemu każdy klient może wybrać rozwiązanie dostosowane do własnych potrzeb i preferencji. Dostępne są więc m.in. formy z długą historią. Czyste spółki nie stanowią jednak tego typu jednostek. Przed podpisaniem umowy należy poprosić firmę o uzyskanie dostępu do dokumentu, potwierdzającego brak obciążenia w podatkach z Urzędu Skarbowego. Duże znaczenie ma również roczne sprawozdanie finansowe spółki. Stan zadłużenia jednostki można sprawdzić w KRD, BIK oraz BIG. W umowie powinny również znaleźć się postanowienia potwierdzające, iż spółka nie posiada żadnych zobowiązań. Optymalne rozwiązanie stanowi zakup jednostki od profesjonalnej i doświadczonej firmy. Tego typu przedsiębiorstwo nie złoży bowiem fałszywych oświadczeń, mogących zakłócić prestiż brandu.

Pierwszy właściciel

Przed zakupem gotowej spółki, warto udać się do sądu rejestrowego w celu uzyskania odpisu z KRS. Dokument ten zweryfikuje bowiem to, czy firma sprzedająca jednostkę jest jej pierwszym właścicielem. Zdarza się, że przedsiębiorstwa odkupują spółki na rynku za niewielkie pieniądze i sprzedają je potem swoim klientom. W tego typu przypadkach nie można jednak liczyć na to, iż jednostka nie posiada żadnych zobowiązań. Pierwotny właściciel może bowiem utajnić informacje na temat finansowych obciążeń.

Gotowa spółka stanowi świetny sposób na pomnożenie posiadanego kapitału. Zakup tego typu jednostki ma wiele korzyści. Warto więc skorzystać z oferty profesjonalnej firmy, zajmującej się sprzedażą zarejestrowanych spółek.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *