Co wziąć pod uwagę przy wyborze regału magazynowego?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze regału magazynowego?

Wybór regałów magazynowych powinien odbywać się z wykorzystaniem wielu kryteriów. Kluczowa jest oczywiście między innymi pojemność samego magazynu, ale także typ i ciężar przechowywanych produktów. Szczególnie uważnie należy wybierać regały do dużych obciążeń. To, na jaki model rozwiązania zdecyduje się klient, może mieć dla niego znaczenie w przyszłości. Źle dobrane wyposażenie to bowiem znaczenie większe ryzyko kłopotów i nieprzewidzianych kosztów.

Co ma znaleźć się na regale?

Rodzaj składowanych produktów i ich waga to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru półek magazynowych. Ważny jest udźwig zarówno poszczególnych półek, jak i całych regałów.  Półki z Log-System dedykowanych do dużych obciążeń mają z reguły nośność między 200 a 250 kilogramów. Istotnym elementem jest nie tylko sama technologia wykonania (która oczywiście również ma znaczenie dla stabilności całej konstrukcji) lecz także jakość materiałów, z których wykonany został konkretny model. Liczy się przede wszystkim wytrzymałość danego materiału. Do wyboru są regały zaczepowe, jak i te skręcane na śruby. Niezależnie od tego, czy wybiera się łatwiejszy czy bardziej wymagający sposób montażu, warto upewnić się co do gwarancji wytrzymałości całej konstrukcji ze strony producenta. Bardzo ważnym elementem budowy całego regału, szczególnie w kontekście utrzymywania na nim dużych obciążeń, jest słup nośny. Im grubsza blacha (najczęściej między 1,5 do 3 mm), tym lepiej. Im grubsze nogi regału, tym lepsza stabilność. Plusem są także specjalnie wykonane krawędzie półek oraz elementy wspomagające usztywnienie całej konstrukcji.

Rodzaj półki ma znaczenie

Dobrze dobrany regał to nie tylko taki, który jest wytrzymały, lecz również taki, którego półki dopasowane są do typu przechowywanych produktów. Do wyboru są właściwie dwie możliwości. Jedna to półki w całości wykonane z blachy stalowej, druga – półki, których wypełnienie stanowi płyta wiórowa. Pierwsza możliwość z pewnością cechuje się wysoką estetyką. Regały wykonane w ten sposób można stawiać nie tylko w magazynie, lecz także biurze. Dzięki gładkiej powierzchni półek utrzymanie czystości jest łatwiejsze. Półki te nie sprawdzają się jednak w przypadku przechowywania ostrych przedmiotów, które mogą uszkodzić powłokę lakierniczą. Półki z płyty wiórowej sprawdzają się w przypadku ostrych i ciężkich przedmiotów. Mają dużą nośność. Ich zaletą jest również niższa cena. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one odporne na działanie wilgoci.

Autorem artykułu jest serwis skuteczni.pl

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *