Wyposażenie magazynów – jak je dobrać i gdzie zamówić?

Wyposażenie magazynów – jak je dobrać i gdzie zamówić?

Właściwie wyposażony magazyn to większa efektywność oraz bezpieczeństwo przechowywania towarów. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze regałów oraz innych artykułów magazynowych? Gdzie można je zamówić?

Co składa się na wyposażenie magazynu?

Magazyn jest miejscem, w którym przechowuje się różne rodzaje przedmiotów – na paletach, w opakowaniach czy luzem. Odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni magazynowej oraz dobór właściwego wyposażenia pozwala na stworzenie sprawnie funkcjonującego zaplecza.

Wyposażenie magazynowe obejmuje różnorodne produkty umożliwiające prowadzenie działań jak transport bliski, przechowywanie, kompletowanie i pakowanie towarów. W tym obszarze kluczowe znaczenie ma indywidualny dobór artykułów, które umożliwiają wydajne prowadzenie gospodarki magazynowej.

Do wyposażenia magazynu zaliczane są między innymi:

  • Regały magazynowe, w tym regały paletowe,
  • Urządzenia dźwigowe jak wózki widłowe, paletowe, stoły podnośne,
  • Wózki transportowe,
  • Pojemniki do przechowywania,
  • Stoły robocze,
  • Podesty magazynowe.

Jak wybrać odpowiednie regały do magazynu?

Podstawowe wyposażenie magazynu to regały magazynowe – służą one do przechowywania towarów umieszczanych na paletach oraz w opakowaniach.

Dobór właściwych regałów przeznaczonych do magazynu wymaga uwzględnienia szeregu czynników, między innymi wielkości magazynu, rodzaju towarów i wymagań związanych z ich przechowywaniem.

Regały HHL – firmy specjalizującej się w dostawie wyposażenia magazynowego – występują w wielu wariantach, a dzięki swojej modułowej budowie pozwalają na przechowywanie towarów o zróżnicowanej budowie.

Oferowane przez firmę HHL regały magazynowe dostępne są w różnych wysokościach, długościach i wariantach udźwigu, a dzięki możliwości dodawania do nich dodatkowych elementów (ramy, belki nośne, odbojniki, wsporniki, półki, siatki zabezpieczające, ograniczniki) mogą być dopasowane specjalnie do potrzeb. Firma dostarcza regały częściowo złożone, dlatego ich rozstawienie w magazynie jest jeszcze łatwiejsze.

W sprzedaży dostępne są także regały magazynowe dedykowane do konkretnych typów towarów. Na szczególną uwagę zasługują regały HHL przeznaczone na opony, regały wspornikowe na towary dłużycowe oraz regały z pojemnikami przeznaczone do magazynowania drobnych przedmiotów.

Jak wspierać transport bliski w magazynie?

Równie istotne jak przechowywanie ładunków jest ich sprawne przemieszczanie. W magazynach wykorzystuje się wyposażenie transportowe pozwalające na sprawne transportowanie towarów o różnych ciężarach i gabarytach.

Oprócz wózków widłowych wykorzystuje się również szeroką gamę sprzętu transportowego obsługiwanego ręcznie. Zaliczają się do niego wózki platformowe, wózki na palety, wózki stołowe wyposażone w praktyczne blaty czy wózki z plastikowymi organizerami.

W przypadku towarów o znacznym ciężarze stosowane są wózki paletowe, wózki nożycowe do palet, stoły podnośne elektryczne i ręczne, które umożliwiają podnoszenie towarów o ciężarze wynoszącym nawet kilka ton.

W ofercie HHL można znaleźć pełną gamę wózków transportowych i podnośników, które pozwalają na sprawne transportowanie towarów w magazynie. Firma dostarcza również wózki z pojemnikami, które pozwalają na łatwe przenoszenie towarów i korzystanie z nich przy stanowiskach pracy.

Zamów wyposażenie magazynu przez internet
Niezbędne wyposażenie magazynowe można obecnie zamówić za pośrednictwem internetu, co znacznie ułatwia zaopatrzenie firmy w regały, pojemniki czy wózki transportowe.

Modułowe regały HHL oraz inne wyposażenie magazynu od HHL również oferowane jest przez internet. Dostawa jest możliwa na terenie całego kraju, a przy zamówieniu powyżej 10 000 złotych netto jest bezpłatna.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *