Czy wypełnianie płatnych ankiet to dobry sposób na zarabianie?

płatne ankiety

Sposobów na zarabianie w internecie jest całe mnóstwo. Jedne wymagają konkretnych umiejętności, inne mało lub nawet wcale. Jednym z takich właśnie sposób, które nie wymagają szczególnych umiejętności jest wypełnianie ankiet przez internet. Czy to się w ogóle opłaca i ile można na tym zarobić?

Dla kogo wypełnianie ankiet przez internet?

Wypełnianie ankiet jest świetnym sposobem na zdobycie dodatkowej gotówki praktycznie dla każdego. W wielu panelach ankietowych zarabiać można już po skończeniu 13 lat, więc nie jest to jakaś mocno wygórowana granica. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu, trochę wolnego czasu i już można zarabiać. Dodatkowo, na telefonie skorzystać możemy z dedykowanych aplikacji, aby wypełnianie ankiet szło jeszcze sprawniej.

Od czego zacząć zarabianie na ankietach?

Pierwszym, podstawowym krokiem, aby otrzymywać płatne ankiety jest rejestracja w wybranym panelu. Dobrym posunięciem jest rejestracja w kilku z nich, aby zwiększyć ilość dostępnych ankiet, co z kolei przełoży się na zdecydowanie wyższe zarobki. Ilość paneli płacących za wypełnianie ankiet przez internet jest całkiem spora, więc jest w czym wybierać.

Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet?

Jest to bardzo ciekawy i jeden z popularniejszych sposobów na zarabianie w internecie, choć niekoniecznie najbardziej dochodowy. Przeważnie za jedną kilkunasto-minutową ankietę zarobimy kilka złotych. W przeliczeniu na godziny ciągłego wypełniania ankiet stawka byłaby całkiem przyzwoita, ale niestety ich dostępność jest mocno ograniczona. Przeważnie w jednym panelu możemy liczyć na kilka ankiet miesięcznie, więc kwota nie będzie zbyt duża. Rejestrując się w kilku panelach możemy zwiększyć miesięczny zarobek nawet do kilkuset złotych miesięcznie, co wprawdzie nie pozwala na rezygnację z etatu, ale stanowi całkiem miły dodatek do domowego budżetu.

Jak zarabiać przez internet poza wypełnianiem ankiet?

Wypełnianie płatnych ankiet to tylko jeden z wielu sposobów pracy w domu. Nie jest on zbyt czasochłonny, więc warto połączyć go z innymi. Angażując się w zarabianie przez internet bardziej, możemy liczyć na zdecydowanie większe zarobki, a może i nawet takie, które pozwolą zrezygnować całkowicie z pracy na etacie.

Sieci afiliacyjne i programy partnerskie

Programy partnerskie i sieci afiliacyjne to jeden z bardziej dochodowych sposobów zarabiania przez internet, ale i zdecydowanie bardziej wymagający. W skrócie mówiąc, otrzymujemy prowizję za każdy sprzedany produkt lub usługę. W internecie wszystko odbywa się za pomocą specjalnych linków, więc wystarczy, że klient kliknie w niego i złoży zamówienie lub wyśle odpowiedni wniosek. Prowizje w zależności od branży, mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy. Do tych wyższych z pewnością zaliczyć można branżę finansową np. polecanie kredytów hipotecznych.

Własny blog, kanał na YouTube lub profil na Instagramie

Nie jest tajemnicą, że na własnej twórczości również możemy całkiem nieźle zarobić. Wszystkie trzy powyższe medią łączy wspólna cecha, czyli możliwość zarabiania. Różnią się natomiast sposobem prezentowania treści. W przypadku bloga w większości jest to tekst, w przypadku YouTube nagrania wideo, a w przypadku Instagrama – zdjęcia. Na każdym z nich możemy zarabiać na wiele sposobów np. wyświetlając reklamy, promując produkty z sieci afiliacyjnych czy umieszczając treści sponsorowane.

Praca jako freelancer

W internecie znaleźć można wiele różnych zleceń, których można się podjąć. Wiele z nich wymaga konkretnych umiejętności np. programowania, tworzenia grafiki itp. Są też, jednak takie, które nie są aż tak wymagające i wymagają jedynie nieco doświadczenia. Mowa tutaj o pisaniu treści na zlecenie czyli pracy jako copywriter. W zależności od tego, z jaką łatwością przychodzi nam pisanie artykułów, mogą to być całkiem niezłe zarobki. Nawet takie, które pozwolą zrezygnować z jakiegokolwiek innej pracy. Zleceń tego typu szukać możemy na specjalnych portalach do tego przeznaczonych.

To tylko przykładowe sposoby na zarabianie przez internet, których jest oczywiście zdecydowanie więcej.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Czy wypełnianie płatnych ankiet to dobry sposób na zarabianie?

  1. Grzesiek pisze:

    Płatne ankiety są dobre dla osób które mają czas i być cierpliwe co do pierwszych wypłat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *