Wymiana baterii w iPhone 11 Pro – dlaczego cały czas ma to sens?

Wymiana baterii iPhone 11 Pro

Bez dwóch zdań Apple może uznać iPhone 11 Pro za jeden ze swoich najbardziej udanych smartfonów, godny tytułu legendy jeszcze za swojego „życia”. Zadecydowały o tym wybitne osiągi, dość surowy i skierowany do profesjonalistów design oraz czas działania z dala od ładowarki, z którym wiele smartfonów nadal nie może się równać. Sprzedażowy żywot iPhone 11 Pro, choć pełen sukcesów, trwał dość krótko, ponieważ Cupertino wolało skierować uwagę konsumentów na następną serię flagowych iPhone’ów.

Wymiana baterii w iPhone 11 Pro – kaprys czy dobry pomysł?

O już posiadany egzemplarz trzeba więc dbać, jeśli korzystanie z tego modelu na co dzień wciąż spełnia Twoje oczekiwania – nie tak łatwo będzie go zastąpić. Wybór telefonu z drugiej ręki zawsze jest trochę kupowaniem kota w worku. Własny iPhone to jednak sprzęt, którego ewentualne problemy już znasz – czemu więc ich po prostu nie rozwiązać? Wymiana baterii iPhone 11 Pro to główna inwestycja, którą będzie należało zrealizować. Być może nawet jedyna, gdyż iPhone, którego pozostałe podzespoły działają prawidłowo, po wymianie baterii zyska drugą młodość.

Po czym rozpoznać zużytą baterię w iPhone 11 Pro?

Akumulator o pojemności bliskiej 80% pierwotnej wartości daje się we znaki nawet tak świetnemu urządzeniu, jak iPhone 11 Pro. Bateria nie ma dość mocy, by umożliwiać bezbłędną pracę iOS. Im gorszy stan baterii, tym więcej kompromisów ze strony systemu dla zachowania stabilności działania. Wspomniany pułap 80% to moment, gdy wspomaganie ze strony oprogramowania nie wystarczy. Przypadkowe resety, zawieszanie się telefonu w trakcie wykonywania względnie prostych operacji, kłopoty z głośnością czy lampą błyskową stanowią jasny sygnał, że nowa bateria w iPhone 11 Pro jest potrzebna na  wczoraj. Do tego, oczywiście, dochodzi fatalnie krótki czas pracy bez ładowania.

Wymiana baterii iPhone 11 Pro – w domu czy w serwisie?

Jeśli nie masz doświadczenia w skutecznym i bezpiecznym wymienianiu akumulatorów w iPhone’ach nowych generacji, to odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: sprawdzony serwis iPhone. Demontaż starego ogniwa wymaga specjalistycznych narzędzi oraz precyzyjnych, ostrożnych rąk dobrego technika. Rzetelny punkt pogwarancyjnych napraw Apple będzie mógł też przeprowadzić testy po naprawie i zadbać o to, by wykorzystane części były nowe, oryginalne i w pełni bezpieczne. Gwarancja na wykonany serwis także jest ogromnym atutem – w AppleFix trwa ona aż pół roku, czym przebija ofert  autoryzowanego serwisu Apple. Wymianę wysyłkową możesz zamówić z dowolnego miejsca w kraju. Wymiana baterii w iPhone 11 Pro trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, jeśli jest przeprowadzana przez fachowców mających do dyspozycji części wymienne oraz niezbędne narzędzia. Istotne jest przekazanie serwisantom telefonu pozbawionego blokad oraz naładowanego do około 20% – usprawni to etap diagnostyki. Pamiętaj też o wykonaniu kopii zapasowej – najlepiej wykonywać ją przed każdą naprawą!

Co po naprawie?

Dobry serwis wykona dodatkowe testy dla pewności, że nowa bateria pracuje wzorowo – dopiero wtedy może zostać wystawiona gwarancja. Ważne, by trwała jak najdłużej, zwróć więc na to uwagę przy wyborze serwisu. Tobie pozostanie do wykonania najważniejsze zadanie: dbać o swoją nową baterię: podłączaj ładowarkę w ciągu dnia na kilka minut, zamiast rozładowywać do zera i ładować do stu. Nowe ogniwo dzięki temu posłuży Ci dłużej i lepiej.

Materiał zewnętrzny.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *