Jak wykonać serwis kasy fiskalnej?

jak wykonać serwis kasy fiskalnej

Regularne przeglądy kasy fiskalnej to obowiązek, jakiego musi dopilnować właściciel urządzenia. Serwisowanie obejmuje kilka czynności – konserwację oraz usuwanie ewentualnych usterek. O pomoc w jego wykonaniu można prosić każdy autoryzowany serwis. Informacji na ten temat udzielają sklepy, oferujące sprzedaż kas fiskalnych w Warszawie.

Kilka kruczków

Serwisowanie kas fiskalnych w Warszawie i innym mieście obowiązuje nie tylko wtedy, kiedy prowadzimy działalność gospodarczą. Należy je wykonywać nawet po jej zawieszeniu bądź po zaprzestaniu ewidencjonowania obrotów. Na pocieszenie można dodać, że liczy się data zgłoszenia do serwisu  anie dzień, w którym został on wykonany. Właściciel kasy, który zlekceważy przepisy musi się liczyć z przykrymi dla siebie konsekwencjami. Urząd skarbowy zażąda od niego zwrotu ulgi za zakup urządzenia wraz z ustawowymi odsetkami, które są naliczane od dnia wykroczenia aż do momentu jego stwierdzenia. Co więcej, organ nałoży na winowajcę karny mandat, który wynosi nawet 500 zł.

Kto serwisuje kasy fiskalne?

Kasy fiskalne w Warszawie może serwisować jedynie osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia. Zwykle jest to ktoś, związany z firmą, w której kupuje się kasę, jak Kaspol. Kasa nie jest urządzeniem, które można zanieść do dowolnego punktu z prośbą o skontrolowanie. Firma serwisująca ma 5 dni od momentu zgłoszenia kasy, na sprawdzenie, czy urządzenie działa sprawnie. Praktyka pokazuje, że przegląd trwa niewiele ponad godzinę. Dzięki temu nie ma konieczności zamykania działalności gospodarczej na cały dzień. Nie ma konieczności zawożenia kasy fiskalnej do serwisanta. Można się z nim umówić w siedzibie swojej firmy, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Co sprawdza serwisant?

Wszystkie czynności, jakie przy naszej kasie wykonuje serwisant, muszą być zapisane do książki serwisowej. Co powinno go zainteresować najbardziej? Przede wszystkim stan plomb, czyli najważniejszych zabezpieczeń. To element, w który nie ma prawa ingerować użytkownik. Kontrola obejmuje również stan obudowy, płyty głównej, modułu i pamięci fiskalnej. Testuje się poprawność działania wyświetlacza, weryfikuje oprogramowanie kasy fiskalnej w Warszawie. Efekty przeglądu wraz z ewentualnymi zaleceniami zostają wpisane do książki serwisowej.

Bywa, że zmieniając miejsce zamieszkania zmieniamy serwis naszej kasy fiskalnej. Informację o zmianie należy podać producentowi urządzenia, który powiadamia o wszystkim urząd skarbowy oraz odpowiednie serwisy. Ten dotychczasowy i nowy.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *