Na co zwrócić uwagę podczas wybierania programu lojalnościowego?

wybieramy program lojalnościowy

W dzisiejszych czasach, firma bez dobrego pomysłu na promocję jest złą firmą. Oprócz licznych zabiegów marketingowych coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na wprowadzenie u siebie programów lojalnościowych. Jak jednak wybrać ten, który będzie najbardziej dopasowany do działalności naszego biznesu? Sprawdź nasze porady!

Po pierwsze, określ swoje cele

Aby skutecznie i w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje nam dany program lojalnościowy, musimy najpierw określić, co konkretnie chcemy uzyskać dzięki jego wdrożeniu. Czy chcemy, żeby klienci częściej korzystali z naszych usług? A może chcemy, by skuszeni atrakcyjnymi zniżkami, jakie oferuje im specjalna karta, robili u nas większe zakupy?

Te i inne cele można zrealizować dzięki www.zencard.pl lub innym firmom oferującym programy partnerskie. Wybór sposobu działania jest w dużej mierze zależny od nas, dlatego tak ważne jest, aby już na początku jasno określić swoje oczekiwania.

Po drugie, spraw, by usługa była jak najbardziej przystępna

Nikt nie będzie chciał korzystać z programu lojalnościowego, który przy realizacji bonusu sprawia nam więcej kłopotu niż daje korzyści. Usługa partnerska powinna być przede wszystkim wygodna dla klienta – dlatego warto spróbować usług  ZenCard, które są „podpięte” pod terminal płatniczy.

Kupujący w naszym sklepie na pewno chętniej będą zapisywać się na taki program, który nie będzie wymagał od nich noszenia przy sobie dodatkowych i zbędnych, z ich punktu widzenia, kart potwierdzających uczestnictwo w danym systemie benefitowym.

Po trzecie, dawaj realne zachęty

Ten punkt w zasadzie rozumie się samo przez się – jeśli chcemy, by nasi klienci częściej i chętniej korzystali z naszych usług, musimy realnie zaproponować coś, co ich do tego zachęci. Nie bój się dać sporej zniżki, jeśli masz w perspektywie zwrot z tak dokonanej inwestycji.

Dobrze ustawiony program lojalnościowy nie tylko „zarabia na siebie”, ale potrafi też przynosić naprawdę pokaźne zyski.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *