Własny sklep podczas epidemii? Trzy pomysły na biznes internetowy w dobie koronawirusa!

biznes-a-pandemia

Choć epidemia koronawirusa przyniosła ze sobą ekonomiczną recesję i popłoch wśród części przedsiębiorców, branża internetowych zakupów przeżywa prawdziwy boom. Nic dziwnego – pod wpływem nałożonych ograniczeń Polacy zmuszeni byli przestawić się na wygodne zakupy online. Zastanawiasz się nad wykorzystaniem tego trendu? Jeżeli tak, to specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy trzy pomysły, dzięki którym założysz własny biznes internetowy!

Własny sklep z biżuterią

Już dawno minęły czasy, w których biżuterię kupuje się w stacjonarnych salonach sprzedaży. Najnowszym krzykiem mody są niewielkie sklepy internetowe prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców oferujących unikalne ozdoby. Sprzedaż online biżuterii to szczególnie świetny pomysł dla kobiet, które znają się rynek i rozumieją potrzeby konsumentów. Niezależnie od tego, czy asortymencie sklepu znajduje się ręcznie robione rękodzieło, czy biżuteria sztuczna z hurtowni online, dobrym pomysłem jest podkreślenie niezależności oferowanych produktów. Jeżeli zaplanujesz skuteczny marketing internetowy i zaoferujesz klientkom wyjątkową biżuterię, której nie kupią nigdzie indziej, twój sklep powinien okazać się niezwykle dochodowym przedsięwzięciem!

Napisać ebooka… A potem go sprzedać

Niezwykle popularnym sposobem na biznes online jest tworzenie własnych ebooków i sprzedawanie ich za pośrednictwem księgarni internetowych… Albo własnej strony lub bloga! Jeżeli posiadasz jakąś specjalistyczną wiedzę w niszowej dziedzinie, lub potrafisz w szybkim tempie wyszukiwać nowe informacje, napisanie dłuższego poradnika nie powinno być dla ciebie problemem. Wydawnictwa działające w branży wciąż szukają nowych autorów, którzy dostarczaliby czytelnikom wartościowej wiedzy zawartej w formie atrakcyjnych ebooków. Wystarczy, że napiszesz tekst, a chętne wydawnictwo zajmie się resztą. Działając jako niezależny twórca ebooków nie ponosisz nadmiernych kosztów, a dzięki współpracy z innymi firmami nie musisz martwić się o marketing i dystrybucję. Dużym plusem są też elastyczne formy rozliczeń – wypłacane co miesiąc tantiemy lub jednorazowe wynagrodzenie za całość napisanego tekstu.

Dropshipping, czyli sprzedaż bez ryzyka

Marzysz o własnym sklepie internetowym, ale boisz się, że w razie porażki zostaniesz z magazynem niesprzedanego towaru? Dropshipping to rozwiązanie dla ciebie! Taka forma biznesu online polega na sprowadzaniu z zagranicy (najczęściej z Chin) tanich produktów, a następnie oferowanie ich poprzez serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe. Gdy spojrzeć na Allegro, łatwo można zauważyć, że w przypadku dużej części sprzedawanej na platformie elektroniki jest wysyłana… z Chin. Sprzedawcy pełnią jedynie rolę pośrednika, który zamawia produkt u chińskiego dostawcy na adres polskiego klienta i zarabia przy tym sutą prowizję. Własny biznes w takiej formule ma jednak dość poważną wadę – dropshipping ze względu na duże koszty wysyłki z zagranicy sprawdza się jedynie w przypadku droższych produktów w rodzaju wspomnianej elektroniki.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *