Wirtualny adres – co to oznacza w praktyce?

Wirtualny adres - co to oznacza w praktyce?

W dużym uproszczeniu to szeroki wachlarz usług, na które mogą liczyć osoby planujące założenie własnej działalności gospodarczej lub prowadzące ją od dawna. Wirtualne biuro umożliwia zmniejszenie kosztów przedsiębiorstwa związanych z wynajmem powierzchni biurowej, a wirtualny adres stanowi doskonałą alternatywę dla rejestracji firmy w wybranej lokalizacji poza miejscem zamieszkania. Nie każdy przedsiębiorca chce, aby w rejestrze CEiDG znajdował się jego adres prywatny. W zależności od wybranego pakietu otrzymuje także powiadomienia i obsługę poczty przychodzącej, a także możliwość otrzymywania skanów pism.

Dla kogo dedykowana jest oferta?

Wirtualne biuro to idealna propozycja dla freelancerów, copywriterów, headhunterów, start-upów oraz wszystkich osób, które wykonują pracę zdalną. Takie ekonomiczne rozwiązanie może zapewnić początkującym przedsiębiorcom cały pakiet korzyści. Posiadanie wirtualnego adresu w samym centrum dużego miasta kojarzy się z dużym prestiżem firmy. Oferta powinna zainteresować także osoby, które nie mają czasu lub ochoty na prowadzenie stacjonarnego biura lub wykonują obowiązki związane z częstymi wyjazdami.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Zanim zdecydujemy się na współpracę z wirtualnym biurem, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, m.in.:

  • zakres usług w ramach konkretnej oferty i godziny pracy biura;
  • czy firma posiada prawo własności lokalu, w razie jakichkolwiek wątpliwości należy poprosić o wgląd do takich dokumentów;
  • czy oferuje swoim klientom okres próbny jeszcze przed podpisaniem umowy;
  • za co konkretnie będzie odpowiedzialny personel biura;
  • w jaki sposób firma przechowuje dane klientów;
  • czy wymagana jest kaucja.

W jaki sposób wybrać najlepszy adres do rejestracji firmy?

Optymalnym wyborem jest wirtualny adres firmy w Warszawie zawierający prestiżową nazwę ulicy, która znajdzie się zarówno na wizytówkach, jak i materiałach firmowych. Wirtualne biuro powinno być położone w dobrze skomunikowanym miejscu w samym sercu miasta, czyli najlepiej w bliskim sąsiedztwie centrum biznesowego. Łatwy dojazd na realne spotkania z klientami czy organizowane konferencje stanowią priorytet dla większości przedsiębiorców. Pod tym względem sprawdzi się przede wszystkim adres w pobliżu Dworca Centralnego, dzięki któremu kontrahenci mogą z łatwością dotrzeć na spotkanie z różnych części Warszawy, a także z innych miast. Polecanym przez redakcję biurem wirtualnym w Warszawie jest Vimar Office, znajdujące się na Ulicy Grzybowskiej 87 stanowi jedną z lepszych lokalizacji w stolicy, ofertę znajdziemy pod linkiem tutaj – Wirtualny Adres W Warszawie Cennik

Zalety posiadania wirtualnego adresu

Wirtualne biura powstały z myślą o rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Oferta obejmuje  utworzenie wirtualnego adresu, czyli legalne zarejestrowanie działalności gospodarczej oraz profesjonalne usługi w zakresie wynajmu powierzchni biurowej. Atrakcyjna lokalizacja w stolicy, czyli prestiżowy adres wirtualny w centrum Warszawy jest doskonałą wizytówką firmy, jak również gwarancją niskiego nakładu finansowego w prowadzony biznes. Przedsiębiorstwo zarejestrowane w biurze wirtualnym korzysta aktywnie z działań promocyjnych, takich jak umieszczenie logo w holu biurowca czy w materiałach reklamowych. Wirtualny adres jest również perfekcyjnym wariantem dla osób pracujących zdalnie z domu.

Wirtualne biuro w Warszawie

Rejestracja siedziby firmy pod wirtualnym adresem nie różni się znacząco od standardowej procedury. Współpraca z wirtualnym biurem opiera się na dwóch rozwiązaniach, takich jak podpisanie tradycyjnej umowy najmu powierzchni biurowej lub umowy usługowej. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z usługą polegającą na udostępnieniu wirtualnego adresu. Ze sposobności coworking’u, czyli indywidualnej bądź wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu, chętnie korzystają głównie freelancerzy, którym zależy na komforcie pracy poza domem oraz osoby rozpoczynające prowadzenie firmy online. Do dyspozycji takich klientów pozostaje doskonale przystosowana przestrzeń, stały dostęp do bezprzewodowego internetu czy urządzeń biurowych. Poza tym mogą oni też korzystać z pełni wyposażonego aneksu kuchennego i wielu innych udogodnień.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Wirtualny adres – co to oznacza w praktyce?

  1. Łukasz pisze:

    Fajny pomysł, dla osób które pracują zdalnie albo chcą posiadać biuro w dużym mieście a nie maja takiej możliwości. Znasz może inne firmy z innych miast które oferują taką usługę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger