Wielokanałowa sprzedaż WooCommerce dzięki wtyczce Allegro

allegro woocommerce

Sprzedaż wielokanałowa to niezwykle istotny model sprzedaży, szczególnie w czasach współczesnych. Jest to proces polegający na optymalizowaniu nowych i szukaniu starych kanałów dystrybucji swoich produktów. Wynika on z potrzeby dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców. Precyzyjne dotarcie do większej ilości klientów zwyczajnie oznacza wzrost sprzedaży, a co za tym idzie zysku. W swojej recenzji chciałbym opisać wtyczkę Allegro WooCommerce, która umożliwi twojemu sklepowi sprzedaż poprzez serwis Allegro.

Jak rozpocząć integrację WooCommerce z Allegro?

Allegro jest niezwykle popularnym kanałem sprzedażowym w Polsce. Każdy biznes oparty na WooCommerce powinien rozważyć wykorzystanie tego serwisu niezwłocznie. Na szczęście dwustronna integracja sklepu wraz z systemem Allegro jest bardzo prosta i nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Stworzona przez zespół WP Desk wtyczka jest łatwa w skonfigurowaniu nawet dla laika i nie sprawia żadnych trudności. Według mnie jest to duży plus, szczególnie w erze potopu niezrozumiałych i nieczytelnych aplikacji oraz wtyczek.

Czym jest wtyczka Allegro WooCommerce?

Wtyczka WP Desk Allegro WooCommerce to oprogramowanie umożliwiające integrację sklepu z platformą sprzedażową. Dzięki temu sprzedaż w obu kanałach możliwa jest poprzez zarządzanie całością biznesu z jednego miejsca – panelu sklepu. Interfejs wtyczki jest przyjazny i wygodny.

Nietrudno od w lot złapać o co w nim chodzi i czuć się w nim jak ryba w wodzie. Taka metoda integracji zaoszczędzi użytkownikom wiele czasu oraz potencjalnie zaoferuje zyski z dotychczas nieużywanego kanału dystrybucji.

Jak używać wtyczki do Allegro?

Opisywany manager sprzedaży Allegro opiera się głównie na efektywnym zarządzaniu aukcjami w serwisie Allegro poprzez platformę WooCommerce. Produkty można wystawiać pojedynczo, grupowo, hurtowo – wedle własnej wizji. Zarówno w przypadku aukcji kup teraz czy jakiejkolwiek innej, konfiguracja wtyczki zajmuje zaledwie kilka chwil.

[youtube id=”FnE1tH3FrOY”]

Oczywiście nie musisz wystawiać wszystkich produktów w danym momencie. Bardzo spodobała mi się opcja planowania sprzedaży i zapisywania szkiców. Jeśli chcesz efektywnej rotacji swoich produktów to nic prostszego. Wystarczy zaplanować wprowadzanie produktów w konkretnym czasie. Także z opisywaną wtyczką możesz śmiało odpocząć sobie na urlopie i nie martwić się zarządzaniem swoim sklepem. Pamiętaj jednak o swoich stanach magazynowych! Koniecznie powiąż swoją integrację Allegro wraz ze stanami magazynowymi WooCommerce.

Automatyzacja sprzedaży

Całość ułatwień wprowadzonych dzięki wtyczce Allegro WooCommerce opiera się na inteligentnej automatyzacji. Przykładem jest tu choćby proces publikacji produktów nawet dla dużej grupy produktów jednocześnie. Nie musisz kopiować i uzupełniać opisu swojego oferowanego towaru w każdym jednym przypadku. Wtyczka zrobi to za ciebie oraz oszczędzi czasu zmarnowanego na żmudne i nudne kopiowanie.

Dzięki szablonom aukcji stworzonych na bazie sklepu WooCommerce zarządzanie nawet tysiącami aukcji staje się dziecinnie proste i efektywne czasowo. Wydaję mi się, że stworzenie kilku prostych schematów starczy, aby mieć gotowe rozwiązanie sprzedażowe dla każdego produktu. Więcej o tworzeniu szablonów przeczytasz tutaj.

Warto też nadmienić inny niezwykle ciekawy automatyzm wtyczki Allegro WooCommerce. Pozwala ona na import i synchronizację zamówień z serwisu Allegro, a następnie obsługiwanie ich tak jak w swoim WooCommerce. W znacznym stopniu ułatwia to obsługiwanie dwóch kanałów na raz.

Oczywiście zsynchronizowane WooCommerce i Allegro dają jeszcze więcej możliwości. Przykładem jest tutaj automatyczna aktualizacja stanów magazynowych.Włączenie opcji automatycznej synchronizacji sprzedaży uprości życie każdemu biznesowi. Dzięki niej niezależnie od tego w którym kanale dojdzie do sprzedaży, stany magazynowe automatycznie aktualizują się w obu platformach.

Wtyczka Allegro WooCommerce – cichy bohater?

Podsumowując, wtyczka zespołu WP Desk ma wiele unikalnych funkcji, które naprawdę ułatwiają życie w znacznym stopniu. Jeśli prowadzisz biznes WooCommerce w Polsce, rozważ dodanie kanału Allegro do swojego sprzedażowego arsenału właśnie z użyciem tej wtyczki. Umożliwi ci to prostą integrację twojego WooCommerce z Allegro, otwierając przy tym wiele nowych możliwości sprzedażowych, skonstruowanych z myślą o efektywności i oszczędzaniu czasu.

Na pewno też trzeba oddać duży szacunek dla zespołu WP Desk. Udostępnili oni wiele poradników odnośnie swoich rozwiązań, dlatego też integracja wtyczki oraz korzystanie z wielu innych pomysłów przez nich przygotowanych jest dziecinnie łatwe. Przykładowo warto zwrócić uwagę na wtyczkę do faktur WooCommerce lub też poradnik do automatyzacji zamówień w WooCommerce.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Wielokanałowa sprzedaż WooCommerce dzięki wtyczce Allegro

  1. ZOSIA pisze:

    UWAGA!!! Ta wtyczka NIE AKTUALIZUJE CEN AUKCJI NA ALLEGRO!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *