Ubezpieczenie OC dla firm remontowych na Bemowie

Ubezpieczenie OC dla firm remontowych na Bemowie

Jak chronić swoją firmę remontową przed roszczeniami klientów i kontrahentów? Jeśli prowadzisz działalność tego typu, to z pewnością wiesz, jak często zdarzają się różnego rodzaju błędy i niedociągnięcia w trakcie prac remontowych. Nierzadko oznaczają one poważne konsekwencje – w tym roszczenia ze strony niezadowolonego klienta. Ratunkiem w takiej sytuacji jest wcześniejsze wykupienie ubezpieczenia OC.

Czym jest ubezpieczenie OC dla firm remontowych?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to umowa pomiędzy towarzystwem ubezpieczeniowym a firmą remontową, którego celem jest finansowa ochrona firmy przed roszczeniami innych podmiotów. Gdy np. nasz pracownik popełni błąd, w którego skutek klient będzie oczekiwał zadośćuczynienia, koszty pokryje ubezpieczyciel. W branży okołobudowlanej obowiązek posiadania OC mają jedynie architekci i inżynierowie. Jednak obecnie wiele firm i podmiotów oczekuje, że Twoja firma będzie miała wykupione OC – bez niego trudno myśleć o nawiązaniu współpracy czy uczestnictwu w przetargach.

Zakres OC dla firm

Firmy remontowe przeżywają okres koniunktury. Na rynku fachowców wciąż brakuje – nierzadko na termin rozpoczęcia remontu klient musi czekać kilka miesięcy. Nadmiar pracy powoduje, że nietrudno o błędy i potknięcia. Konieczność dokonania poprawek to oczywiście strata czasu, znacznie niekorzystniejsze są jednak roszczenia finansowe. Ubezpieczenie OC najczęściej obejmuje (w różnych wariantach):

  • szkody spowodowane błędami pracowników lub firmy,
  • przypadkowe zdarzenia niezwiązane bezpośrednio z wykonywaną usługą (np. uszkodzenie pojazdu osoby trzeciej w trakcie przenoszenia materiałów budowlanych),
  • szkody i roszczenia wynikające z opóźnienia prac, niedotrzymania terminów,
  • roszczenia wynikające z niedostatecznej jakości prac wykończeniowych/remontowych,
  • szkody spowodowane przez podwykonawców.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia o zakres ochrony zawsze znajduje się w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia. Ubezpieczyciel określi ryzyko dla Twojej firmy, aby łatwiej dopasować zakres do potrzeb przedsiębiorstwa. Na tej podstawie wyliczy składkę ubezpieczeniową.

Ile kosztuje OC dla firmy remontowej?

Biorąc pod uwagę kwoty, jakimi zazwyczaj operują firmy remontowe, wykup OC nie jest inwestycją, która mocno nadszarpnie kieszeń właściciela. Szacunkowo rocznie za OC przedsiębiorstwo budowlane zapłaci od 700 zł wzwyż. Oczywiście im firma podejmuje się cięższych prac, tym ryzyko rośnie, a co za tym idzie – koszt OC. Natomiast odszkodowania czy inne należności wynikające ze specyfiki działań w branży są znacznie wyższe. Rachunek w tym wypadku jest bardzo prosty. Ochrona finansów firmy jest obowiązkiem właściciela i choć OC obowiązkowe nie jest, to trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo remontowe, które go nie ma.

Prowadzisz firmę remontową na Bemowie i chcesz ją ubezpieczyć? W Eurofinance wiemy, jak zadbać o bezpieczeństwo Twojej działalności gospodarczej.  Skontaktuj się z naszym biurem na Bemowie, aby uzyskać wsparcie i najkorzystniejszą ofertę dla swojej firmy.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *