Ubezpieczenie grupowe – co warto wiedzieć o tej polisie?

Ubezpieczenie grupowe

Na wakacje i wiele innych wyjazdów bardzo często wybieramy się w kilkuosobowej grupie. Zakwaterowanie, bilety lotnicze, transport do hotelu czy wyżywienie staramy się w takich sytuacjach zamówić od razu dla wszystkich uczestników wyjazdu. A co z polisami? Czy ubezpieczenie grupowe jest w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem? Udzielamy praktycznych wskazówek.

Ubezpieczenie grupowe – co to takiego?

Coraz popularniejsze ubezpieczenie grupowe, zwane również polisą grupową, to produkt, który daje możliwość zabezpieczenia się przed ewentualnymi skutkami wypadków podczas zagranicznych wyjazdów. Tego typu rozwiązania dedykowane są dla zorganizowanych grup, które podróżują w minimum 10 osób, więc sprawdzą się wtedy, gdy jedziemy na wakacje z większą rodziną czy paczką znajomych.

Posiadając ubezpieczenie grupowe, możemy być pewni, że każdy z uczestników wyjazdu będzie miał zapewnioną pomoc medyczną, ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu. To jednak nie wszystko, ponieważ pakiet można dostosować do potrzeb swojej grupy, co oznacza, że rozszerza się go również o inne dodatkowe opcje, w tym np. o ochronę bagażu podróżnego czy ochronę w czasie uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

Ubezpieczenie grupowe – na co zwrócić uwagę?

Polisę grupową znajdziemy w ofercie wielu ubezpieczalni. Aby ją zakupić, najczęściej trzeba zgłosić się do interesującej nas firmy lub do biura podróży. Przed ostateczną decyzją warto jednak sprawdzić wszystkie szczegóły danego ubezpieczenia grupowego. Często pokrycie kosztów leczenia i transportu oraz assistance nie obejmuje np. sportów wysokiego ryzyka czy konsekwencji powstałych wskutek pandemii choroby zakaźnej.

By zyskać ochronę w tych aspektach, należy wykupić odpowiednie rozszerzenia. Czy warto to robić? Koszty te nie są zbyt wysokie, a gwarantują beztroski wyjazd dla całej grupy. Dobrą praktyką jest również ubezpieczenie bagażu. Duża liczba podróżujących oznacza sporo walizek czy toreb. W takiej sytuacji łatwo o uszkodzenie lub zgubienie pakunków. Dobrze zapewnić sobie ochronę również na wypadek tego typu problemu.

Wybierając ubezpieczenie grupowe należy zwrócić uwagę nie tylko na wyłącznie czy dodatkowe opcje, ale także czas trwania ochrony oraz sumę ubezpieczenia. Czas obowiązywania polisy zwykle wynosi od 1 do 31 dni podróży. Natomiast suma ubezpieczenia to górna granica odpowiedzialności towarzystwa, które sprzedaje polisę. Decyduje o wysokości ewentualnego odszkodowania. Im jest większa, tym lepiej dla całej grupy podróżujących.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *