Tworzenie stron www – czym kierować się przy projektowaniu witryny internetowej?

projektowanie stron www

Strona www to wirtualna wizytówka firmy. Od jej jakości często zależy to, w jaki sposób klient odniesie się do naszej działalności i czy będzie chciał nawiązać z nami współpracę.

Dlatego profesjonalnie przygotowana witryna to priorytet każdego świadomego przedsiębiorcy.

Podstawowe funkcje strony www

Każda strona internetowa powinna być skonstruowana tak, aby klient szybko i bez trudu mógł znaleźć na niej interesujące go informacje. Musi więc zawierać elementy takie tak:

  • Opis działalności
  • Zakres sprzedawanych produktów lub proponowanych usług
  • Możliwości kontaktu

Oczywiście dla urozmaicenia strony www i podniesienia jej wartości warto zamieścić na niej również informacje mówiące o tym :

  • Komu dedykowane są produkty/ usługi
  • Co wyróżnia nasza działalność spośród innych
  • Dlaczego warto z nich skorzystać

Przemyślany tekst

Witryna internetowa ma być wizytówką firmy, dlatego znajdująca się na niej treść powinna być  merytoryczna, spójna, napisana przystępnym, lecz ładnym i poprawnym językiem. Dobrze jest szczególnie zadbać o styl swojej wypowiedzi oraz interpunkcję. Płynne, starannie napisane teksty po prostu lepiej się czyta.

Nie warto zanadto się rozpisywać – klienci będą odwiedzali Twoją stronę nie po to, by zaczytywać się w treści, lecz by znaleźć interesujące ich informacje. Dlatego ważne jest, żeby przekaz był prosty, zwięzły i czytelny.

Bardzo ważna estetyka

Wygląd strony www jest tym, co jako pierwsze – jeszcze przed przeczytaniem treści – zostanie ocenione przez klientów. Powinien więc być on estetyczny i przyjemny dla oka.

Niezwykle ważny jest wybór odpowiedniej wielkości oraz kroju pisma. Zbyt mała czcionka spowoduje szybsze męczenie się wzroku podczas czytania i prawdopodobnie zniechęci do dalszej lektury.

Tak samo, jak zbyt ciasno upakowany tekst. Powinien być on czytelny i przejrzysty. Prawidłowo skonstruowana strona internetowa, to taka, którą łatwo skanować wzrokiem. Sprzyja temu  logiczne ułożenie tekstu, podzielenie go na akapity oraz panele tematyczne i wytłuszczenie najważniejszych informacji.

Na nasz wzrok dobrze działa kontrast, dlatego użycie go podczas konstruowanie strony www przynosi pozytywne efekty.

  • Dużo lepiej czyta się tekst kontrastujący z tłem, niż ten, który się z nim zlewa.
  • Należy jednak uważać na nadmiar kolorów – bardzo rozpraszają i męczą wzrok. Szczególnie niebezpieczna jest kolorowa czcionka, którą po prostu trudno odczytać.
  • Niebezpieczne są również liczne ozdobniki tekstu, takie jak ramki i ornamenty, które często wprowadzają chaos i rozpraszają wzrok.
  • Warto natomiast zainwestować w dobrej jakości fotografie, które swoją tematyką odpowiadają profilowi witryny.

O przejrzysty, ale i efektowny projekt Twojej strony zadbają specjaliści z Green Parrot: https://greenparrot.pl/nasza-oferta/www/

Pozycjonowanie

Optymalizacja tekstu na potrzeby SEO (zobacz: https://greenparrot.pl/blog/skuteczne-kampanie-seo-gwarancja-wzrostu-widocznosci-witryny/) jest niezwykle ważna, ponieważ to od niej zależy widoczność naszej strony w wyszukiwarkach. Aby osiągnąć jak najlepszy wynik, konieczne jest przeprowadzenie wnikliwej analizy i sprawdzenie, z jakich fraz kluczowych korzystają użytkownicy szukający danego zagadnienia. Należy również dokładnie przemyśleć adres witryny, tak aby był on jak najbardziej intuicyjny. Pozycjonowanie jest czasochłonne i wymaga wiedzy dużej wiedzy, dlatego wielu przedsiębiorców zleca to firmom zewnętrznym.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *