Tworzenie stron internetowych – co ma wpływ na szybkość ładowania się strony?

Tworzenie stron internetowych – co ma wpływ na szybkość ładowania się strony?

Tworzenie stron internetowych, to usługa, która w ostatnim czasie zyskuje ogromną popularność. Profesjonalne firmy świadczące tego typu usługi wiedzą, że w dobie tak prężnie rozwiniętej technologii i wszechobecnego internetu, posiadanie własnej strony internetowej jest niemalże niezbędne. Bez względu na branżę, każdy przedsiębiorca, by móc zaistnieć w sieci potrzebuje swojej strony www. Stworzenie jej to jedno, ale niezwykle ważne jest, aby strona płynnie funkcjonowała. Sprawdź, co ma wpływ na szybkość jej ładowania i dowiedz się, na co zwracać uwagę już na etapie projektowania.

Jak robią to profesjonaliści? Czyli tworzenie stron internetowych pod lupą!

Firma Prograffing, świadcząca usługi projektowania i tworzenia stron internetowych w Białymstoku doskonale wie, jak ważnym elementem jest prawidłowe i szybkie wczytywanie się witryny. Szczególnie w ostatniej dekadzie nabrało to ogromnego znaczenia, kiedy wyszukiwarki dodały nowe algorytmy wyszukiwania w rankingu. Według nich większą wartość mają strony płynnie działające, które wczytują się szybko i działają dynamicznie. Jak się to ma do tworzenia stron?

Otóż już na etapie projektowania trzeba na to zwrócić uwagę. Wiele kwestii widocznych jest już na początku tworzenia strony, a sam projekt potrafi zdradzić, czy dana witryna będzie „lekka” czy „ciężka”. Warto wówczas dobrze rozplanować wszelkie elementy designu oraz tak zaprojektować stronę, aby mimo dużej zawartości była stosunkowo szybka. Odpowiednia jej optymalizacja ma więc kluczowe znaczenie dla szybkości wczytywania się, a co za tym idzie dla uzyskania lepszych wyników w rankingu wyszukiwarek.

Dlaczego szybkość ładowania się strony jest tak ważna?

Wiele klientów nie zdaje sobie sprawy z tego, że szybkość ładowania się strony i odpowiedni dobór hostingu odgrywa ogromną rolę. Zaraz po samym projekcie strony, hosting i dynamika są kolejnymi wyznacznikami popularności witryny, a co za tym idzie, wpływają na potencjalne zyski przedsiębiorcy. Jak to się dzieje?

Pomyśl sobie, że potencjalny klient odwiedza Twoją stronę firmową. Po wejściu na jej adres, serwis powolnie się ładuje. W dobie tak szybkiego internetu, jaki mamy obecnie, cierpliwość potencjalnego klienta zapewne wyniesie maksymalnie kilka sekund. W efekcie, jeśli będzie musiał długo czekać na załadowanie się strony, a co za tym idzie wszystkich informacji, zwyczajnie kliknie czerwony krzyżyk i zamknie serwis, zanim ten zdąży w pełni się załadować. Końcem końców stracisz w efekcie mnóstwo klientów. A przecież strona internetowa ma być wirtualną wizytówką, której zadaniem jest przyciągnięcie klientów, a nie ich odpychanie!

O czym warto pamiętać, zlecając tworzenie strony internetowej?

Jeśli zlecasz stworzenie swojej strony internetowej i nie masz w tym temacie żadnego doświadczenia, warto postawić na profesjonalną firmę, najlepiej miejscową. Dlatego też tworzenie stron internetowych jest tutaj doskonałym rozwiązaniem, ponieważ na miejscu możesz porozmawiać z wykonawcą, przedstawić swoją wizję i uzgodnić wszelkie elementy zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności serwisu. Dodatkowo sprawdzisz także, czy dana firma faktycznie dysponuje adekwatną wiedzą i doświadczeniem. Pamiętaj również, by upewnić się, że wykonawca rozwija swoją wiedzę, ponieważ w kwestii projektowania oraz optymalizacji stron wszystko dynamicznie się zmienia.

Zlecając stworzenie strony, dobrze też uzgodnić z wykonawcą, jaki serwer będziesz potrzebować. Witryna będąca jedynie wizytówką, nie będzie potrzebowała ogromnych mocy serwera. Natomiast strona, która będzie połączeniem wizytówki i sklepu online wymaga już zupełnie innych parametrów. Wówczas warto postawić na dedykowany serwer.

Tak czy inaczej, każda profesjonalna firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych zna również dobre oferty hostingu, a co za tym idzie, możesz liczyć również na fachowe doradztwo. Przełoży się to z pewnością na efektywne i dynamiczne ładowanie się strony, a to zaś da wymierne rezultaty w postaci nowych klientów.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *