Twoja firma też może być EKO – sprawdź jak!

eko firma

Ekologia jest w modzie! Nawet jeśli ochrona środowiska nie leży w celach twojej firmy, warto sięgnąć po nią w budowaniu wizerunku przedsiębiorstwa, a przy okazji trochę pomóc naszej planecie.

Ekologicznych patentów do wykorzystania w biznesie jest wiele – od drobnych zmian codziennych nawyków pracowników do większych, choć niekoniecznie odczuwalnych, jak np. zmiana źródła energii na eko prąd dla firm. Sprawdź sam!

Zmiana nawyków: pierwszy krok w stronę ekologii

Być może najbardziej niszczące dla Ziemi są nasze pozornie niewinne przyzwyczajenia, po które sięgamy każdego dnia. Każdemu zdarza się wydrukować e-maila czy nie wyłączyć światła przed wyjściem z biura. Przyzwyczajenie jest drugą naturą, ale na szczęście można je zmienić. Jeśli pracownicy przyzwyczają się do tego, by nie drukować dokumentów, które tego nie wymagają i gasić światło po wyjściu z pomieszczenia, firma zrobi już pierwszy krok w stronę ekologii.

Eko prąd dla firm: realne działanie na rzecz środowiska

Prawdziwe eko przedsiębiorstwo zwraca jednak uwagę na więcej aspektów. Jednym z nich może być eko prąd dla firm. Co to właściwie jest? Nic innego jak energia elektryczna z tzw. certyfikatem gwarancji pochodzenia OZE. Taka gwarancja jest potwierdzeniem, że określona ilość prądu została wyprodukowana ze źródeł odnawialnych.

Wytworzenie 1 MWh energii w tzw. miksie energetycznym sprawia, że do atmosfery trafia ok. 900 kg CO2. Eko oferta pozwala znacznie zredukować stopień zanieczyszczania środowiska. Nie wierzysz? Przeciętne gospodarstwo domowe zużywa 1 MWh energii w ciągu pół roku. Firma taką ilość prądu zużywa w dużo krótszym czasie.

Zakładając, że twoje przedsiębiorstwo na miesiąc potrzebuje 1 MWh energii, w ciągu roku tylko przez zużycie prądu przekazuje do atmosfery ponad 10 ton dwutlenku węgla. W obliczu takich danych, eko prąd dla firm to nie tylko zabieg wizerunkowy, ale wręcz konieczność. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę.

Dlaczego eko oferta to dobry wybór?

Eko oferta dla wielu osób brzmi źle, bo kojarzy się z czymś droższym od standardu. Wcale nie musi tak być! Jeśli u twojego sprzedawcy prądu tzw. zielona energia jest droższa od zwykłej oferty… zmień sprzedawcę! Na rynku znajdziesz bowiem eko prąd dla firm, którego cena nie będzie znacznie różniła się od pozostałych ofert i nie będzie przeszkodą w wyborze lepszego dla środowiska rozwiązania.

Eko prąd dla firm z certyfikatem gwarancji pochodzenia OZE to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej przedsiębiorców. Zobacz: https://poprostuenergia.pl/eko-oferta/ Różnica na rachunku za energię elektryczną jest niewielka, ale wybór zielonej energii jest realnym działaniem na rzecz ochrony środowiska, a także pozytywnie wpływa na wizerunek firmy. W czasach, gdy coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologię w wielu aspektach, firmy, które ignorują swój wpływ na środowisko, mogą zostać nawet zbojkotowane. To oczywiście najczarniejszy scenariusz, a zielona energia, czyli eko prąd na pewno go od nas oddali. No i pozytywnie, a przede wszystkim realnie wpłynie na środowisko!

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *