Twój e-PIT. Dlaczego warto rozliczać swoje podatki przez internet?

epity

Podczas składania rocznego zeznawania podatkowego do Urzędu Skarbowego można skorzystać z kilku udogodnień, które umożliwiają szybkie podanie jednej informacji oraz uzyskanie odpowiednich dokumentów, które rozwiązują całą sprawę. Jednym z takich rozwiązań jest skorzystanie z programu e PIT, który umożliwia rozliczenie się za pomocą dosłownie jednego kliknięcia.

Twój e PIT jako dobre rozwiązanie dla osób z dziećmi

Mając w domu małe dzieci, często zdarza się, że wyjście w celu udania się do Urzędu Skarbowego musi być odpowiednio skoordynowana z wieloma osobami, które są odpowiedzialne za pomoc młodym rodzicom. Aby dokonać zeznania podatkowego w urzędzie, należy stawić się osobiście. Natomiast dla dziecka jest to dodatkowy stres związany z nowym miejscem lub koniecznością przebywania z daleka od rodziców przez dłuższy czas, kiedy jest konieczne złożenie zeznania. PIT online rozwiązuje ten problem oraz sprawia, że Urząd Skarbowy wydaje się znacznie bardziej przyjaznym miejscem dla podatników, którzy nie mają możliwości udania się do odpowiedniej bacówki w godzinach jej otwarcia oraz wówczas, kiedy możliwe jest obsługiwanie interesantów. W naszym serwisie udostępniamy bezpłatnie wszystkie narzędzia, które są niezbędne do tego, aby złożyć e-PIT w formie elektronicznej do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Niezależnie od pory, wystarczy jedynie dostęp do internetu, a nawet w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą można w szybki oraz prosty sposób dokonać rozliczenia. Jest to możliwe na przykład w momencie, kiedy dziecko śpi lub zajmuje się nim drugi z rodziców.

epit

Złożenie zeznania podatkowego przez starsze osoby

Starsze osoby mogą mieć problem, aby odwiedzić Urząd Skarbowy w celu dostarczenia odpowiednich dokumentów. PIT 37 online umożliwia im wypełnienie obowiązku względu Urzędu Skarbowego bez konieczności wychodzenia z domu oraz narażania swojego zdrowia na uszczerbek. Mogą również skorzystać z ulg podatkowych, jakie są dostępne na stronie internetowej oraz podawane przez Ministerstwo Finansów. Takie zeznanie podatkowe jest znacznie łatwiejsze w złożeniu oraz istnieje możliwość, aby rozliczenie roczne wypełniła osoba młodsza, która doskonale zna się na urządzeniach sieciowych bez konieczności uzyskiwania uprawnień. Wówczas wystarczy ustna zgoda starszej osoby oraz jej świadoma obecność w pobliżu podczas wypełniania zeznania podatkowego.

e-PIT w działalności gospodarczej

Na stronie internetowej Twój e-PIT rozliczać się mogą nie tylko osoby fizyczne, ale również przedsiębiorcy, którzy posiadają własne działalności gospodarcze. W tym wypadku wypełnienie odpowiednich dokumentów może być w pewnym stopniu trudniejsze, ponieważ jeżeli nie jest prowadzona księgowość przez osobne biuro księgowe, przedsiębiorca nie dostaje dokumentów od pracodawcy, natomiast sam musi ustalić jakie wartości powinien wpisać w poszczególnych rubrykach. Jednak korzystając z darmowego oprogramowania ma możliwość sprawdzenia oraz zapoznania się z krótkimi informacjami, które znacznie ułatwiają wypełnienie rocznego zeznania podatkowego. Nawet w sytuacji, kiedy jest to robione po raz pierwszy ze względu na niedawno otwartą działalność gospodarczą.

Niezależnie od powodów, jakie występują, bez wątpienia rozliczanie się za pomocą dostępu do internetu jest znacznie łatwiejsze oraz daje możliwości, jakie do tej pory nie były możliwe. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na poświęcenie większej części dnia na oczekiwanie w kolejce oraz odwiedzanie Urzędu Skarbowego.

Warto wiedzieć, materiał partnera.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *