Tracking paczek – czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?

Tracking paczek – czym jest i dlaczego warto skorzystać?

Każdego dnia tysiące paczek transportowanych przy pomocy firm kurierskich odbywa podróż po Polsce. Nadawca i odbiorca zazwyczaj nie mogą doczekać się przybycia przesyłki. Dobrze jest również kontrolować, czy paczka jest bezpieczna lub czy nie występują opóźnienia. W tym bardzo pomocny jest tracking przesyłek. Na czym dokładnie polega usługa i w jaki sposób z niej skorzystać?

Tracking, czyli zaawansowane śledzenie przesyłek

Tracking to inaczej zaawansowane śledzenie przesyłek. Wystarczy znać numer listu przewozowego, aby w dowolnym momencie dowiedzieć się na stronie kuriera, jaki jest bieżący status zamówienia i realizacji usługi. Zanim przesyłka trafi do adresata, odbywa ona dość długą podróż, zatrzymując się między innymi w centrach dystrybucyjnych. Użytkownicy, którzy zdecydują się na śledzenie przesyłek, mogą dokładnie określić, gdzie w danym momencie znajduje się ich paczka.

Najważniejsze zalety trackingu

Dzięki zaawansowanemu śledzeniu przesyłek odbiorcy oczekujący na ich przybycie mogą zaspokoić swoją niecierpliwość. Tracking pozwala lepiej zorientować się, kiedy paczka powinna trafić do adresata. Usługa jest niezwykle istotna dla klientów biznesowych, przede wszystkim prowadzących sklep internetowy. Klienci bardzo często dopytują się o aktualny status zamówienia. Możliwość korzystania ze śledzenia przesyłek buduje wysoką renomę sklepu, co w dłuższej perspektywie przekłada się na wyższą sprzedaż. Działa to również w sytuacji, gdy powstaje opóźnienie. W końcu klient dowie się, że jest ono niezależne od sprzedawcy, bo paczka znajduje się już w posiadaniu kuriera.

Nadawanie i śledzenie paczek przy pomocy brokera kurierskiego

Coraz więcej klientów, nie tylko biznesowych, korzysta z usług kurierskich za pośrednictwem brokerów, na przykład Sendit (https://www.sendit.pl/). To tanie i elastyczne rozwiązanie – każdy użytkownik ma dostęp do najniższych cen i rabatów. Porównywarkę usług kurierskich można także zintegrować ze swoim sklepem internetowym bądź kontem na portalu Allegro. To ogromna wygoda, a porównywarka pozwala dodatkowo śledzić paczki z poziomu strony, o czym więcej można przeczytać pod adresem: https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *