Telefonia VoIP – przyszłość komunikacji biznesowej, czy chwilowa moda?

voip

Telefonia VoIP w ostatnich latach święci prawdziwe triumfy. Jej powszechna dostępność, niska cena oraz wysoka funkcjonalność sprawiają, że sukcesywnie zastępuje ona tradycyjną telefonię komórkową i stacjonarną. Wielu użytkowników waha się jednak z jej wyborem obawiając się, że jest to chwilowa moda, która niekoniecznie musi sprawdzić się w ich przypadku. Jak to więc właściwie jest: telefonia VoIP to przyszłość komunikacji w biznesie, czy też chwilowa moda, która już wkrótce przeminie?

Telefonia VoIP – jak to działa?

Aby zrozumieć, czy telefonia VoIP jest rozwiązaniem przyszłościowym, czy też nie do końca, należy w pierwszej kolejności powiedzieć, czym właściwie ona jest i jak działa.

Skrót VoIP z języka angielskiego oznacza „voice over Internet protocol”, co możemy przetłumaczyć, jako przesyłanie głosu po protokole internetowym. Najprościej rzecz ujmując, telefonia VoIP swoje działanie opiera więc na łączu internetowym, a nasz głos jest przesyłany za pomocą Internetu, a nie infrastruktury technicznej, jak ma to miejsce w przypadku telefonii komórkowej i stacjonarnej.

Do Internetu natomiast dostęp ma dziś praktycznie każdy z nas, tym bardziej firmy, dla których jest to jedno z podstawowych narzędzi pracy. Można więc śmiało powiedzieć, że telefonia VoIP to technologia skierowana do każdego użytkownika, a szczególnie do tego biznesowego. Dlaczego właśnie dla niego?

Telefonia VoIP – idealna dla współczesnego biznesu

Telefonia VoIP oferuje bowiem to, co najważniejsze we współczesnym biznesie. Jest bowiem niedroga w użytkowaniu, niezawodna, funkcjonalna oraz zapewnia wysoką jakość dźwięku.

Oszczędność telefonii VoIP polega głownie na niskim koszcie połączeń. Wybierając operatora VoIP mamy bowiem do dyspozycji pakiet darmowych minut i dopiero po jego przekroczeniu zaczynamy płacić. Nie ma także abonamentu, który w przypadku telefonii stacjonarnej i komórkowej generuje dużą część kwoty naszych rachunków. Ponadto, połączenia w obrębie tej samej sieci są całkowicie bezpłatne i nielimitowane, a stawki za połączenia międzynarodowe bardzo atrakcyjne. Nic więc dziwnego, że telefonia VoIP podbija serca oszczędnych użytkowników biznesowych!

Telefonia VoIP to także rozwiązanie, które w większości przypadków nie funkcjonuje samodzielnie. Najczęściej jest to bowiem usługa wchodząca w skład rozbudowanych i funkcjonalnych systemów do zarządzania komunikacją głosową. Telefonia VoIP jest częścią platformy Call-Flow Management, w której skład wchodzi także wirtualna centrala telefoniczna w chmurze, widget Smart Callback i wiele innych przydatnych w każdym biznesie rozwiązań. Ma nam więc zdecydowanie więcej do zaoferowania niż tradycyjna telefonia stacjonarna i komórkowa.

Ogromną zaletą telefonii VoIP, na którą uwagę zwracają niemal wszyscy jej użytkownicy, jest także wysoka jakość połączeń. W przypadku rozmów prowadzonych za pośrednictwem Internetu dźwięk jest bowiem czysty i wysokiej jakości, a szumy praktycznie niesłyszalne. Wszystko to doskonale wpływa na komfort prowadzenia rozmów oraz usprawnia przekazywanie informacji za pośrednictwem telefonu.

Telefonia VoIP – przyszłość komunikacji głosowej w biznesie?

O zaletach telefonii VoIP można by jeszcze długo mówić. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to nowoczesna i funkcjonalna usługa, której popularność będzie stale rosła. Możemy więc pokusić się o stwierdzenie, że wkrótce zastąpi ona starsze rozwiązania na dobre wypierając telefonię stacjonarną i komórkową, przynajmniej ze świata biznesu.

Osobom, które z kolei nie są jeszcze do końca do niej przekonane, można polecić wypróbowanie telefonii VoIP – Dzinga. Ten znany i ceniony w Polsce operator daje nam bowiem możliwość założenia darmowego konta, dzięki któremu możemy zupełnie bezpłatnie sprawdzić, czy telefonia internetowa jest rozwiązaniem stworzonym dla nas.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Telefonia VoIP – przyszłość komunikacji biznesowej, czy chwilowa moda?

  1. Matylda pisze:

    My w firmie korzystamy z usług od Super VoIP i muszę przyznać, że jest to coś, co znacząco poprawia komfort pracy i ułatwia ją w dużym stopniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger