Tarcza antykryzysowa – firma bez ZUS

Tarcza antykryzysowa - firma bez ZUS

W ostatnim czasie, kiedy epidemia koronawirusa nie zwalnia tempa, wiele firm ma naprawdę spore problemy, żeby efektywnie pracować i utrzymać pracowników. Rząd głośno mówi o tarczy antykryzysowej, którą przygotowuje, jednak w rzeczywistości tego typu pomoc nie jest tak skuteczna jak się mówi i nie jest skierowana do wszystkich jednostek. Dodatkowo ma ograniczony zakres czasowy. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi optymalizacji podatkowej i zus. Warto wiedzieć na czym polega taka możliwość i jakie są jej zalety.

Optymalizacja podatkowa i zus – o co chodzi?

Biuro Rachunkowe Online Taxshield zajmuje się optymalizacją podatkową i zus. Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach społecznych spółki nie płacą ZUS. Ponadto przedsiębiorcy mogą zbywać udziały własnych spółek dla zysku lub pozyskania kapitału na inwestycje. Największą zaletą spółki zoo jest to, że możesz wykonać izolację finansową firmy od pieniędzy prywatnych.

Aby nie płacić składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, konieczne jest prowadzenie działalności gospodarczej, która ma formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz minimum dwóch udziałowców. Ponadto bardzo ważne jest wybranie formy wynagrodzenia, która zwalnia ze składek, czyli umowy o dzieło lub powołanie członków zarządu

Rejestracja spółki z.o.o jest bardzo prosta i można jej dokonać przez Internet gratis. Warto zaznaczyć, że wiele osób uważa, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością  musi być podwójnie opodatkowana. Jednak tak naprawdę wypłata wynagrodzeń poszczególnym pracownikom to koszt spółki. Dlatego właściciele spółki powinni być zatrudnieni we własnej działalności. Ponadto w naszym kraju obecnie trwają zaawansowane prace na podatkiem CIT 0% dla najmniejszych podatników. Taka spółka handlowa będzie jeszcze bardziej opłacalna.

Prowadzenie spółki z.o.o

Firma Taxshield oferuje usługi księgowe online i pomaga prowadzić Sp Zoo – firma bez zus. Rekomenduje ona założenie spółki z.o.o, która wiąże się z ograniczeniem odpowiedzialności za zobowiązania spółki, możliwość uniknięcia obowiązku odprowadzania ZUSu, całkowite bezpieczeństwo wspólników, możliwość wdrożenia controllingu, sprzedaż udziałów, a także niskie koszta związane z rejestracją.

Początkujący przedsiębiorcy mogą także zdecydować się na skorzystanie z tzw. ulgi na start, czyli zwolnienia z większości składek zus. Jednak taka możliwość nie jest skierowana do spółek tylko do osób fizycznych, które pierwszy raz rozpoczynają swoją działalność lub zamknęły swoją poprzednią działalność. Ponadto, aby skorzystać z tej możliwości nie można świadczyć, żadnych usług dla pracodawców, u których poprzednio się było zatrudnionym.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *