Tanie urządzenia AGD – czym się wyróżniają i czy warto je kupić?

Tanie urządzenia AGD – czym się wyróżniają i czy warto je kupić?

Choć kierowanie się wyłącznie ceną oferowanych na rynku sprzętów kuchennych nie jest dobrym pomysłem, czasem nie ma wyjścia. Ograniczony budżet mocno zawęża pole manewru, przez co klienci sklepów muszą decydować się na to, na co ich stać. Czy w ten sposób da się kupić coś wartościowego?

To oczywiście zależy. Nie jest bowiem powiedziane, że tanie od razu znaczy złe. Doskonałym na to przykładem są producenci, którzy wręcz opierają swoją strategię działania na dostarczaniu produktów bardzo atrakcyjnych pod względem cenowym. Jak to zwykle bywa, zdarzają się firmy lepsze i gorsze. Z tego powodu warto poświęcić nieco czasu na analizę wszystkich dostępnych możliwości.

Tania lodówka – jak wybrać, by nie przepłacić?

W przypadku urządzeń AGD najwięcej funduszy przeważnie pochłania zakup lodówki. Tak się jednak składa, że jest ona niezbędna, by dało się przechowywać produkty spożywcze w odpowiednich warunkach.

Oczywiście wcale nie oznacza to, że musisz wydać na nią 2-3 tysiące złotych. Na rynku znajduje się bowiem wiele sprzętów, które kosztują znacznie mniej. W tym miejscu wymienić trzeba lodówki jednodrzwiowe, a więc pozbawione osobnej komory mrożącej (ta może znaleźć się we wnętrzu chłodziarki). Wyróżniają się one kompaktowymi wymiarami i, co najważniejsze, niską ceną. Najtańsze modele zakupisz już za 400-500 złotych.

Zanim jednak do tego dojdzie, musisz je dokładnie przeanalizować. Pod uwagę weź przede wszystkim:

 • rodzaj użytych materiałów,
 • solidność obudowy,
 • poziom hałasu,
 • pobór prądu (klasa energetyczna),
 • system sterowania.

Dobrym sposobem na analizę poszczególnych modeli będzie przeczytanie opinii innych klientów, którzy mieli okazję z nich skorzystać. Podane przez nich informacje stanowią dobrą weryfikację jakości wykonania. To samo zresztą tyczy się modeli większych.

A jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, że kupujesz dobry sprzęt, postaw na ofertę znanych i uznanych producentów. Dobrym przykładem będą tu lodówki Samsung, które znane są z tego, że powstają z solidnych materiałów. Co ważne, najtańsze modele tego producenta kosztują mniej niż 2 tysiące złotych.

Dobra lodówka, czyli jaka?

Jeżeli ustalisz już budżet, jaki możesz poświęcić na zakup lodówki, koniecznie musisz zająć się dokładniejszą analizą urządzeń mieszczących się w konkretnym przedziale cenowym.

Na pewno nie warto kupować pierwszego lepszego produktu z nadzieją, że okaże się on co najmniej przyzwoity. Na rynku działa tak wielu producentów, że lepiej nie ryzykować. Poza sprawdzeniem wspomnianych opinii, przydatne będą też recenzje sprzętowe oraz testy przeprowadzane przez profesjonalistów. Sprawdzają oni lodówki pod każdym możliwym kątem, dlatego mogą pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

Podobnie jak poszczególne parametry techniczne oraz funkcje – od elektronicznego sterowania, po system No Frost i oświetlenie LED. Pamiętaj o tym, że tanie lodówki nie są pod tym względem za bardzo rozbudowane. Musisz więc pójść na pewne kompromisy. W znalezieniu urządzenia, które nie kosztuje wiele, pomoże Ci porównanie oferty najważniejszych sklepów internetowych – znajdziesz je pod tym adresemhttps://www.skapiec.pl/cat/308-lodowki.html.

Tanie blendery kielichowe – ile musisz zapłacić?

Znacznie mniej problemów ze znalezieniem produktów dobrej jakości sprawia kategoria blenderów kielichowych. Kupić można je już bowiem za około 50-60 zł.

Mowa tutaj przede wszystkim o kompaktowych urządzeniach służących do rozdrabniania miękkich owoców. Nie dysponują zbyt dużą mocą, dlatego ich możliwości są nieco ograniczone. Na niskiej półce cenowej znajdziesz również blendery kielichowe do smoothie, wyposażone w sportowe butelki, które zabierzesz ze sobą na przykład w podróż, do pracy lub na trening.

To jednak nie koniec, ponieważ zwiększając swój budżet do 200 zł, możesz liczyć na dostęp do sprzętów bardziej rozbudowanych. Wyróżniają się one większą pojemnością i mocą, a także obsługą różnych funkcji, między innymi takich jak:

 • kruszenie lodu,
 • mieszanie,
 • miksowanie,
 • siekanie,
 • ubijanie piany,
 • rozdrabnianie,
 • mielenie.

Co potrafią tanie ekspresy do kawy?

Na koniec jeszcze jedna grupa urządzeń, która cieszy się sporą popularnością. Zwłaszcza wśród miłośników dobrej kawy. Czy dysponując niewielkim budżetem możesz pozwolić sobie ekspresy do kawy dobrej jakości?

W przedziale do 500 zł znajdują się przede wszystkim kawiarki i ekspresy przelewowe, jednak znajdziesz również pojedyncze modele kolbowe, a także na kapsułki. Szczególnie ciekawie prezentują się zwłaszcza te ostatnie, ponieważ w ich przypadku nie trzeba kupować zapasu kawy mielonej. Jest ona zamknięta w specjalnych kapsułkach, które wystarczy umieścić we wskazanym miejscu.

Oczywiście przed zakupem konkretnego ekspresu sprawdź jakość jego wykonania oraz kluczowe parametry techniczne (na przykład takie jak moc i pojemności). Pomoże Ci w tym rozbudowany katalog, zawierający produkty z wielu różnych sklepów online. Znajdziesz je na stronie Skąpiechttps://www.skapiec.pl/cat/307-ekspresy-do-kawy.html.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *