Tablice reklamowe – co warto wiedzieć?

tablice reklamowe warszawa

Szeroko zakrojony marketing jest działaniem, które pozwala na zdobycie nowych klientów oraz stworzenie rozpoznawalnej marki. Wszystkie prowadzone działania marketingowe powinny być dobrze przemyślane i dopasowane do rodzaju działalności przedsiębiorstwa. Jednym z narzędzi reklamowych, które sprawdza się praktycznie w każdej branży, są tablice reklamowe. Jest to rozwiązanie, które w prosty i jasny sposób pozwala przekazać odpowiednie treści. Dzięki swojej formie trafia do szerokiego grona odbiorców, skutecznie zapadając w pamięć. Warto skorzystać z tablic i zadbać o swój pozytywny wizerunek na rynku świadczonych usług.

Czym są tablice reklamowe?

Tablice reklamowe przywodzą na myśl tradycyjne rozwiązania w postaci krzykliwych tablic. Zazwyczaj kojarzone są z prostokątnym kształtem oraz podobną estetyką. Jednak współczesne tablice reklamowe, które są skutecznym narzędziem marketingowym, wychodzą poza tę definicję i gwarantują skuteczną reklamę. Jest to termin, który określa liczne metody reklamy zewnętrznej. W przeciwieństwie do tablic informacyjnych, ich reklamowe odpowiedniki nie mają na celu, tylko i wyłącznie, przekazywać informacji, jak tabliczki na drzwiach lub rozkłady jazdy.

Tablice reklamowe mają za zadanie nie tylko przekazywać informację o położeniu danej firmy, ale przede wszystkim reklamować ją. Jej głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku firmy oraz rozpowszechnienie wiadomości o istnieniu danego przedsiębiorstwa, świadczonych usługach i oferowanych produktach. Podsumowując, ma zachęcić odbiorcę do skorzystania z oferty danej firmy.

Jaki materiał do wykonania tablic reklamowych?

Tablice pełniące funkcje marketingowe wykonywane są z różnych materiałów. Wszystko zależy od preferencji inwestora, jego oczekiwań, ale także rozmiarów tablicy, przedstawianych treści oraz miejsca, w którym będzie się znajdować.

Obecnie najczęściej wykorzystuje się następujące rodzaje tablic, klasyfikowane ze względu na materiał wykonania:

  • podświetlane tablice z wykorzystanie lamp LED,
  • tablice wykonane z PCV,
  • tablice z dibondu,
  • tablice z pleksi,
  • szklane tablice,
  • drewniane tablice,
  • blaszane tablice,
  • winylowe tablice,
  • tablice wykonane z aluminium i innych metali.

Więcej na stronie producenta tablic reklamowych z Warszawy – https://anyshape.pl/oferta/tablice-reklamowe/

Wady i zalety poszczególnych materiałów

Jak widać, wybór materiałów, z których można produkować tablice, jest bardzo duży. Wszystkie materiały mają swoje wady i zalety, co wynika głównie ze sposobu ich wykorzystania i miejsca umieszczenia. Przykładem mogą być tablice z pleksi, odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz innych szkodliwych dla reklam warunków, jak np. nieustannej wilgoci. Jednak w przypadku realizacji większych reklam lepiej jest zastosować winyl, bo jet bardziej elastyczny można produkować z niego nawet bardzo duże tablice.

Co więcej, nie wymaga łączenia poszczególnych elementów, tylko jest jednolitą powierzchnią. Wady i zalety ma także piękne drewno, które kojarzy się z tradycją i ekologią, jednak nie jest odporne na warunki atmosferyczne i wilgoć.

Szkło, choć odznacza się większą wytrzymałością, może być trudne w utrzymaniu i czyszczeniu, przez o reklamy mogą stracić na widoczności. Wybierając reklamę odpowiednią dla siebie, warto wziąć pod uwagę wszystkie aspekty.

Gdzie stosuje się tablice reklamowe?

Tablice reklamowe mają bardzo szerokie zastosowanie. W celach marketingowych stosują go firmy z różnych branż. Nie bez powodu. Jest to środek skuteczny i jednocześnie efektowny, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności. Dzięki temu zdobywa wielu zwolenników wśród właścicieli sklepów, zakładów produkcyjnych, warsztatów samochodowych oraz gabinetów kosmetycznych i stomatologicznych.

Bardzo często wykorzystywane są jako informacja o położeniu firmy, sposobie dojazdu do niej i dokładnym adresie. Ponadto dzięki ciekawemu projektowi oraz estetycznemu wykonaniu taka tablica może skutecznie wpłynąć na odbiorcę, zachęcić do skorzystania z usług lub bliższego zapoznania się z ofertą. Profesjonalnie wykonana tablica reklamowa nie będzie jedną z kolejnych reklam, ale środkiem marketingowym, który przyciągnie rzesze nowych klientów.

Podział tablic reklamowych ze względu na sposób przymocowania

Jak już wspomniano, pod pojęciem tablic reklamowych kryje się ogromna liczba rozwiązań. Znajdują się wśród nich ogromne szyldy reklamowe, jak i niewielkie tabliczki. Tablicą reklamową można nazwać także wszelkiego rodzaju bannery, szyldy reklamowe, popularne kasetony, plakaty oraz inne wizualne środki reklamowe. Ze względu na miejsce i sposób umieszczenia wyróżnia się tablice reklamowe przytwierdzane do ścian oraz tablice wolnostojące.

Tablice przytwierdzane do ścian nie tylko muszą całą powierzchnią dotykać do ścian, mogą wystawać poza nie lub być przymocowane do dachu. Reklamy wolnostojące mogą być umieszczone na stelażach, które na stałe znajdują się w danym miejscu. Zazwyczaj dotyczy tu dużych szyldów. Reklamy wolnostojące mogą być umieszczone także na stelażach, które można przenieść w inne miejsce, a to z kolei ma zastosowanie w przypadku mniejszych tablic reklamowych.

Tablice wewnętrzne i zewnętrzne

Tablice reklamowe zazwyczaj mają zastosowanie jako reklama zewnętrzna. Wynika to z faktu, że częściej mają formę dużych tablic informacyjnych, pełniących także funkcję marketingową. Znajdują one zastosowanie jako tablice znajdujące się przed wejściem do danej firmy. Tablice reklamowe i wszelkiego rodzaju banery zewnętrzne to także idealny środek do przekazania informacji o dokładnej lokalizacji i dojeździe do miejsca.

Oczywiście zewnętrzne tablice reklamowe nie muszą znajdować się tylko i wyłącznie blisko miejsca, gdzie znajduje się dana firma. To także idealny sposób na reklamę w całej okolicy, zwłaszcza w miejscach, gdzie ruch jest największy. Z kolei wewnętrzne tablice reklamowe świetnie sprawdzają się w budynkach, gdzie mieści się więcej niż jedna firma. Zazwyczaj są one mniejsze, a informacje na nich zawarte bardziej skondensowane. Środki perswazyjne stosowane w takich przypadkach również są bardziej subtelne i dostosowane do mniejszego grona odbiorców.

Popularne tablice z plexi

Wśród wszystkich tablic reklamowych chyba najbardziej popularne są te wykonane z plexi. Uznanie na rynku zawdzięczają przede wszystkim swojej wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczne. Właśnie z tego względu plexi jest tak chętnie wybierana jako materiał do produkcji tablic zewnętrznych. Plexi jest odporna na różnego rodzaju opady atmosferyczne, silny wiatr oraz skrajne temperatury.

Jest to materiał, który jest delikatnie przezroczysty. Ze względu na to stosuje się go nie tylko do produkcji tradycyjnych tablic reklamowych, ale także tych podświetlanych, np. lampami LED. Przepuszczając światło, sprawia, że zainstalowane wewnątrz lampy mogą intensywnie podświetlić obraz znajdujący się na powierzchni tablicy. Warto wiedzieć, że nie wymaga to wykonywania otworów. Liczne zalety sprawiają, że uniwersalny materiał, jakim jest plexi, jest chętnie wybierany, jako surowiec do produkcji tablic.

Tablice podświetlane

Nikogo nie zdziwi, że efekty świetlne przyciągają uwagę i potęgują skutki marketingowe przesłań zawartych na takich tablicach. Wynika to z faktu, że światło bardziej przyciąga wzrok odbiorcy, a oświetlone teksty wydają się ładniejsze i ciekawsze. Dodatkowo światło dodaje reklamom nowoczesności oraz podnosi estetykę całej tablicy.

W zależności od rodzaju materiału, by podświetlić tablicę, może być konieczne wycinanie otworów. Będzie to konieczne zwłaszcza w przypadku tablic z drewna oraz nieprzepuszczalnych tworzyw sztucznych. W przypadku wspomnianej już plexi, czy też tradycyjnego szkła wykonywanie otworów będzie zbędne. Właśnie dlatego te materiały najlepiej sprawdzają się jako surowce do produkcji tablic podświetlanych.

Informacja i marketing, czyli tablice informacyjne

Wspomniano już, że tablice reklamowe łączą w sobie dwie funkcje — informacyjną oraz marketingową. Zazwyczaj ich podstawowym celem jest przekazanie klientowi odpowiednich informacji. Jest to szalenie ważne np. w przypadku nowej lokalizacji i trudnego dojazdu. Dzięki temu klient zdobywa zaufanie do danej firmy, gdyż zdejmuje ona z niego konieczność błąkania się w poszukiwaniu firmy.

Dzięki temu może łatwo zapamiętać logo firmy, jej lokalizację. Z kolei pozytywne emocje, jakie towarzyszą jasnemu przekazowi, również są zapamiętywane przez klienta. Dlatego też może okazać się, że dobrze wykonana i przemyślana tablica informacyjna może okazać się lepszym narzędziem marketingowym niż drogie kampanie reklamowe w radio lub telewizji.

Od czego zależy cena tablicy reklamowej?

Ceny tablic reklamowych rozkładają się w naprawdę bardzo szerokich widełkach. Jest to wynik wielu składowych, które mają wpływ na koszt produkcji i zaprojektowania takiej tablicy. Koszt jest uwarunkowany stopniem skomplikowania projektu. Bardzo istotny wpływ na koszt tablicy będą miały także takie kwestie jak rozmiar tablicy, jej kształt, materiał wykonania, przeznaczenie itp.

Z wyższą ceną trzeba liczyć się także w przypadku tablic podświetlanych. Lampy LED, ich instalacja oraz dopasowanie do tablicy generują dodatkowe koszty. Warto pamiętać, ze wpływ na cenę ma także miejsce zakupu tablicy. Te kupowane bezpośrednio u producenta są zazwyczaj tańsze niże te od dystrybutorów i pośredników. Wynika to z faktu, że każdy kolejny pośrednik dokłada dodatkową marżę, a u producenta płaci się tylko za pracę włożoną w wykonanie tablicy oraz materiały.

Gdzie zamówić tablice reklamowe?

Tablicę reklamową najlepiej zamówić zatem u producenta (np AnyShape.pl). Warto sprawdzić, czy oferuje on także usługi związane z projektowaniem tablic. Produkcja tablicy powinna rozpoczynać się od wywiadu z klientem, który określi jego oczekiwania. Następnie powinien zostać wykonany projekt tablicy, który uwzględni wszystkie najważniejsze aspekty jak wymiary tablicy, materiał wykonania oraz szczegółowe aspekty wizualne.

Wykonanie tablicy powinno odbywać się na podstawie projektu, a każdy etap powinien być kontrolowany co do jakości produktu oraz zgodności z projektem. Tak wykonana tablica z pewnością będzie spełniać oczekiwania najbardziej wymagającego klienta.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *