Szkolenia z prawa pracy i korzyści z uczestnictwa w nich

prawo

Rozwój firmy to rozwój na bardzo wielu płaszczyznach. Nie można jednak zapominać o tym, że każdą firmę tworzą przede wszystkim ludzie, których działania przyczyniają się do jej intensywnego rozwoju.

Dlatego też to właśnie rozwój pracowników bardzo korzystnie wpływa na rozwój każdego przedsiębiorstwa. Jednym z ważnych elementów z pewnością jest znajomość prawa pracy, które reguluje wszelkie stosunki pomiędzy pracownikami i pracodawcą.

Jak poznać przepisy z prawa pracy?

Dobrym sposobem na poznanie właściwych przepisów są szkolenia z prawa pracy. Ich oferta jest bardzo szeroka, dlatego też bez problemu można znaleźć najlepiej dopasowane do wymagań uczestniczących w nich osób. Ich program jest bardzo zróżnicowany, jednakże niemalże każde szkolenie zawiera istotne informacje, które pozwolą na znaczne zwiększenie wiedzy dotyczącej prawa pracy i jego odpowiedniego stosowania.

Podstawowym dokumentem jest w tej materii przede wszystkim Kodeks Pracy. Szkolenia więc bardzo często poświęcają sporo czasu na zapoznanie kursantów z tym dokumentem, jak również z poszukiwaniem w nim odpowiednich informacji. Szczególnie ważne jest omawianie na szkoleniach zmian, które są planowane w tym dokumencie. Ze względu właśnie na wprowadzane dość często zmiany wiele osób regularnie zapisuje się na szkolenia.

Kodeks Pracy i jego zmiany

Kodeks Pracy bowiem zmienia się dość szybko. Zmiany planowane w 2019 to między innymi zmiany dotyczące urlopów, takie jak brak możliwości przesuwania niewykorzystanego urlopu, pracownik musiałby wykorzystać urlop, w innym przypadku wolni dni przepadają. Trwają także dyskusje dotyczące tego, aby wymiar urlopu był jednakowy dla wszystkich, bez względu na ilość przepracowanych lat.

Kadra kierownicza czy osoby odpowiedzialne za sprawy pracownicze to znaczna większość tych, które zapisują się na tego typu szkolenia. Prawo pracy bowiem to dziedzina, którą powinni doskonale znać. Kadra kierownicza musi bowiem wiedzieć, jakie prawa przysługują pracownikom szczególnie, jak mowa o urlopach i innych dniach wolnych. Dzięki temu mogą jak najbardziej efektywnie zarządzać firmą czy jej poszczególnymi działami, zapewniając odpowiednią obsadę na wszystkich stanowiskach.

W szkoleniach dotyczących prawa pracy bardzo wiele firm decyduje się na zorganizowanie tego typu kursów dla swoich pracowników. Wówczas mogą być one prowadzone w taki sposób, aby poruszać zagadnienia jak najbardziej związane z konkretnym przedsiębiorstwem i jego działalnością.

Nieco inne reguły zatrudniania dotyczą bowiem pracowników pracujących na umowę zlecenie czy też zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Bardzo często w przypadku tego typu szkoleń organizowane są one dla wszystkich zatrudnionych w firmie osób, tak aby każdy pracownik znał swoje prawa wynikające z Kodeksu Pracy.

W przypadku większych firm bardzo często dzieli się je na szkolenia prowadzone dla konkretnych grup pracowniczych, dzięki czemu mogą zawierać jak najbardziej dostosowane do ich potrzeb informacje. Ponadto bez problemu można również czas trwania i godziny prowadzenia szkoleń dostosować do godzin pracy.

Zobacz szkolenie z prawa pracy na rok 2019: https://www.projektgamma.pl/szkolenia-eksperckie/zmiany-w-prawie-pracy-2018-2019-1


pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Szkolenia z prawa pracy i korzyści z uczestnictwa w nich

  1. Wojtek pisze:

    Znajomość prawa pracy (chociaż podstawowa) przyda się nie tylko pracownikom działów kadr, lecz również każdemu pracownikowi – warto wiedzieć na przykład, że w umowie zlecenie powinna zostać podana stawka godzinowa, aby pracownik zatrudniony w ten sposób nie miał naliczanego wynagrodzenia dopiero po przepracowaniu pełnego miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *