System CMMS i działasz non stop

System CMMS i działasz non stop

Kiedy wypada kolejny termin przeglądu Twojego samochodu? I do kiedy Twoja lodówka objęta jest gwarancją producenta? A może pamiętasz, kiedy ostatnio Twój laptop trafił do serwisu? Cóż, w firmie bywa jak w życiu. Nie zawsze pamiętamy o terminach kolejnych przeglądów, części zamienne zamawiamy w chwili, gdy stare już się zużyją, a do kart gwarancyjnych zaglądamy, gdy jest już za późno. Niestety, awaria maszyny w zakładzie produkcyjnym to poważny problem, który może skutecznie zatrzymać cały proces na kilka godzin, a nawet dni. Mając na uwadze optymalizację produkcji warto zadbać również o efektywny system utrzymania ruchu.

Kompleksowe, funkcjonalne i intuicyjne rozwiązanie jakim jest mobilny program CMMS działający w ramach systemu OptiMES to Twój klucz do sukcesu i tajemnica wysokiej wydajności procesów produkcyjnych. Innowacyjne i proste w obsłudze rozwiązanie zapewnia Ci przede wszystkim większą dostępność zasobów (OEE i OE), a także zredukuje ryzyko wystąpienia awarii. Dodatkowo zintegrowane systemy SCADA umożliwiają Ci śledzenie bieżących odczytów z maszyn, a pełną dokumentację wszystkich urządzeń produkcyjnych zmieścisz w jednej dłoni.

Mobilny – zawsze pod ręką

Zadbaliśmy o to, aby CMMS system był nie tylko kompleksowy i intuicyjny w obsłudze, ale przede wszystkim funkcjonalny. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na zastosowanie panelu mobilnego. Wystarczy tablet lub smartfon, aby wygodnie przemieszczać się po hali produkcyjnej i na bieżąco rejestrować wszelkie informacje dotyczące maszyn i urządzeń. W ten sposób niezbędna dokumentacja jest zawsze pod ręką, a operatorzy maszyn mogą samodzielnie zgłaszać wszelkie nieprawidłowości lub usterki. Co ważniejsze, w module CMMS znajdują się również informacje o przeprowadzonych naprawach, planowanych przeglądach lub zamówionych usługach serwisowych. Na tej podstawie generowane są raporty zdarzeń i problemów, które ułatwiają Ci podejmowanie odpowiednich działań z wyprzedzeniem.

Dodając moduł CMMS sprawiliśmy, że nasz program do zarządzania produkcją OptiMES stanowi istotne narzędzie wspierające Twój biznesu i skutecznie redukujące ryzyko przestoju spowodowanego awarią maszyn.

Wygodna kontrola

Kompleksowy program CMMS pozwala analizować zasoby magazynowe części zamiennych, a przy tym wysyła powiadomienia, gdy ich ilość zmniejszy się poniżej wymaganego stanu minimalnego. Co więcej, wszelkie informacje o zdarzeniach i awariach mogą być przesyłane do Ciebie na adres e-mail i/lub w formie wiadomości SMS. Jeżeli jeden z operatorów zgłosi problem z danym urządzeniem, wówczas zapis ten znajdzie się w systemie, który zaalarmuje Cię, gdy np. sytuacja będzie stwarzała realne ryzyko wstrzymania procesów produkcyjnych.

Pamiętaj wobec tego o tym, że optymalizacja produkcji to nie tylko starannie zaplanowane procesy produkcyjne, realizacja i kontrola jakości, to również sprawny system utrzymania ruchu, który pozwala zapobiegać awariom, a przy tym zapewnia bezpieczeństwo pracownikom obsługującym poszczególne urządzenia.

Sprawdź CMMS już teraz! Wykorzystaj 14 dni bezpłatnych testów.

fot. materiały prasowe
pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *