Studia MBA – co warto wiedzieć?

Studia MBA - co warto wiedzieć?

Studia MBA to idealna propozycja dla ambitnych osób, które zarządzają firmami, są managerami różnego szczebla, przede wszystkim w branży finansowej, marketingowej, IT czy HR, a także zamierzają piastować wysokie stanowiska kierownicze. Doskonale przygotowują do efektywnego zarządzania procesami biznesowymi oraz ludźmi.

Prestiżowe studia dla praktyków

Podyplomowe studia Master of Business Administration mają charakter międzynarodowy. W Polsce organizowane są dopiero od lat 90. ubiegłego wieku, ale ich historia sięga znacznie odleglejszych czasów, bo początku lat 50. XX w., kiedy to w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy pojawiły się dwuletnie studia MBA.

Co je wyróżnia na tle innych studiów podyplomowych? Z pewnością nacisk na umiejętności praktyczne i osiąganie najwyższych kwalifikacji menedżerskich, chociaż to również wyjątkowe kompendium wiedzy dla kadry zarządzającej, kierowniczej, ale i przedsiębiorców. Programy studiów MBA powstają zawsze we współpracy z renomowanymi uczelniami zagranicznymi oraz partnerami ze świata biznesu. Wszystkie zajęcia prowadzą osoby doświadczone i z odpowiednimi kompetencjami – ludzie sukcesu, którzy zapewniają wysoki poziom nauczania oraz możliwość dzielenia się ze studentami know-how.

Studia MBA – duży krok w stronę kariery

Rosnąca popularność studiów MBA nie jest przypadkowa. Dzięki nim można uzyskać sporo niezwykle przydatnej w świecie biznesu wiedzy z zakresu finansów, prawa, zarządzania czy nowoczesnego marketingu. Niektóre programy zawierają ponadto elementy psychologii biznesu, dzięki którym rozwija się praktyczne umiejętności prowadzenia negocjacji biznesowych i stosowania innowacyjnych technik zarządzania zespołem. Kształtuje się również postawy liderskie i zapoznaje ze skutecznymi narzędziami menedżerskimi.

Dyplom MBA otwiera zatem drzwi do sukcesu i staje się cenną kartą przetargową podczas ubiegania się o stanowiska biznesowe wyższego stopnia. Jest wręcz niezbędny dla tych, którzy planują pracować w międzynarodowych korporacjach, ale także dla osób szukających swojego miejsca w polskim świecie biznesu z wyższej półki – najważniejszych przedsiębiorstwach czy spółkach skarbu państwa.
Co ważne, absolwenci MBA mają nie tylko większe szanse na objęcie lukratywnych stanowisk. To również klucz do osiągania realnie wysokiego wynagrodzenia.

Kto decyduje się na studia MBA?

Dyplom MBA jest kuszącą perspektywą dla bardzo ambitnych ludzi – otwartych na nowe perspektywy zawodowe, awans oraz odpowiednie zarobki. Jednak okazuje się, że najważniejszym motywem skłaniającym do podjęcia studiów MBA jest dostęp do najnowocześniejszej i profesjonalnej wiedzy menedżerskiej. Równie istotny czynnik to szybka rozbudowa swojej sieci kontaktów zawodowych. Za ogromną korzyść dla studentów należy ponadto uznać prestiż związany z ukończeniem elitarnych studiów MBA.

Warto podkreślić, że nie każdy może dostąpić zaszczytu bycia studentem MBA ze względu na wysokie wymagania i specyfikę studiów. Oprócz dyplomu ukończenia studiów niezbędne jest doświadczenie zawodowe (co najmniej 2-letnie, ale czasami trzeba mieć aż 5 lat doświadczenia), ale także dobra znajomość języka angielskiego. Niestety, nie są to też tanie studia, chociaż można ubiegać się o dofinansowanie.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *