Sprężyny faliste – co to jest?

Sprężyny faliste – co to jest?

Stając przed wyborem zakupu kanapy, sofy czy fotela zwracamy szczególną uwagę na wygląd. Należy również zwrócić uwagę na trwałość i komfort w użytkowaniu. By móc cieszyć się wygodą z zakupionego mebla należy wziąć pod uwagę z jakich materiałów został wykonany. Zakupiony mebel będzie miał wygodne siedzisko jeżeli przy jego produkcji zastosowano między innymi sprężyny faliste, które cechują się swoją prostą konstrukcją.

Zig-zag to potoczna nazwa sprężyn falistych, które wykonane ze stalowego drutu o średnicy od 3 do 5 milimetrów o kształcie fal długości 200 – 1000 milimetrów, wyróżniają się bardzo dobrą wytrzymałością na zagniecenia. Te najbardziej znane systemy sprężynowe przede wszystkim są wykorzystywane w tapicerstwie meblowym podnosząc komfort i użytkowanie produktów, w których są zastosowane.

Czy meble tapicerowane takie jak np. kanapy, sofy, fotele będą wygodne zależy od zastosowanych materiałów. Wygodę zapewnią produkty, w których zastosowano sprężyny faliste. Do wykonania siedziska stosuje się druty grubsze od 4 do 5 milimetrów, zaś na oparcia druty cieńsze o grubości od 2,5 do 3 milimetrów. Do produkcji sprężyn falistych wykorzystuje się drut o różnej grubości, płaski lub o okrągłym przekroju. Aby uzyskać odpowiednią giętkość na każdy metr sprężyny wykonanych jest od 15 do 25 zagięć. Montowane do mebli za pomocą stalowych zaczepów, równolegle w niewielkiej odległości od siebie będą bardziej trwalsze przez co podniesie się komfort i trwałość w użytkowaniu mebli.

Komfort użytkowania produktów przy zastosowaniu sprężyn zig-zag jako warstwa podtrzymująca w siedziskach daje nieporównywalny komfort do produktów, w których zastosowano inne, tańsze materiały jak np. gumowe lub parciane pasy tapicerskie czy drewniane listwy sprężynujące. Sprężyny faliste wykorzystane w meblach tapicerskich spełniają bardzo dużą rolę podtrzymującą materiały zastosowane w siedzisku. Za pomocą stalowych zaczepów montowana jest sprężyna zig-zag, na sprężynę położona jest pianka wysoko elastyczna lub zwykła, następna warstwa to tkanina wysokopuszysta wykonana z poliestru zwana owata, na koniec mocowana jest tkanina tapicerska.

Tak powinien wyglądać nasz mebel w przekroju. Sprężyny faliste cechują się dużą wytrzymałością na odkształcanie, wysoką odpornością na pękanie i niską ceną biorąc pod uwagę komfort użytkowania. W Polsce jest wiele firm zajmujących się produkcją sprężyn falistych, które swoimi produktami zasilają również rynki europejskie. Do największych producentów zalicza się firma Kerson, która swoją siedzibę ma w Twardogórze, Prosper Metal z siedzibą w Żołędowie oraz Herkules znajdujący się w Jastrowie.

Więcej informacji na stronie Prosper Metal:
http://www.prospermetal.pl/

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *