Sklepy internetowe na abonament. Czym są? Jakie mają zalety?

Sklepy internetowe na abonament. Czym są? Jakie mają zalety?

Myślisz o założeniu sklepu internetowego, ale wciąż nie możesz się zdecydować, które rozwiązanie wybrać? Ten artykuł posłuży Ci jako dobry punkt wyjścia do przeanalizowania tematu sklepów internetowych opartych na subskrypcji.

Sklep internetowy na abonament — czym jest?

Sklep internetowy na abonament jest o wiele tańszym rozwiązaniem aniżeli konstruowanie własnego sklepu od podstaw. Jeśli więc nie chcesz odkładać swoich planów wejścia na rynek e-commerce, możesz skorzystać z gotowego rozwiązania opartego na modelu SaaS. Jest to typ usługi, w którym aplikacje dostępne są z komputerów dostawców i udostępniane użytkownikom przez Internet. Tak więc wszystkie obowiązki, zarządzanie oraz wsparcie techniczne należą nie do Ciebie, a do usługodawcy — osoby, od której ,,kupujesz gotowy sklep”.

Najważniejsze zalety prowadzenia sklepu internetowego na abonament

1) Niskie koszty uruchomienia sklepu

Abonamentowe e-sklepy to zdecydowanie inwestycja, ale koszty jego prowadzenia są znacznie niższe. Jeśli zbudujesz własny sklep od podstaw na bazie Magento lub PrestaShop — będzie to koszt około 30 000 zł (rozwiązanie profesjonalne). To koszt bez uwzględnienia hostingu i innej infrastruktury potrzebnej do jego funkcjonowania. Natomiast sklep internetowy na abonament wymaga tylko jednorazowej opłaty, aby rozpocząć działalność z minimalnym zestawem funkcji wystarczającym do rozpoczęcia sprzedaży online natychmiast po uruchomieniu. Mówimy tu o kosztach o wiele niższych, np. 50 zł miesięcznie w zależności od wybranego planu.

2) Dostęp do dodatków i rozszerzeń

Sklepy internetowe na abonament są oparte na standardowych platformach. Istnieje więc szeroka gama rozszerzeń dostępnych dla każdego konkretnego sklepu. Możliwości w tym zakresie są niemal nieograniczone — możesz dostosować swój subskrypcyjny sklep internetowy dokładnie do swoich potrzeb.

3) Perspektywy rozwoju

Abonamentowy e-commerce jest stale udoskonalany i wzbogacany o nowe funkcjonalności. Korzystając z niego, jako pierwszy masz szansę na wdrożenie nowych funkcji w swoim sklepie. Dzięki temu masz do dyspozycji najbardziej efektywne rozwiązania, które pozwalają Ci lepiej rozwijać swój sklep bez ponoszenia dodatkowych opłat.

4) Wersja mobilna

Jeśli zdecydujesz się na sklep internetowy oparty na abonamencie, warto pamiętać, aby utworzyć jego wersję mobilną. Dzięki modelowi SaaS nie ma z tym żadnych problemów! Abonamentowa platforma e-commerce zapewni optymalną widoczność Twojej strony na każdym ekranie-dzięki technologii responsive web design (RWD) wszystkie towary i usługi będą mogły być łatwo odnalezione przez użytkowników niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystają.

5) Łatwe początki

Stworzenie sklepu internetowego opartego na abonamencie nie jest trudnym zadaniem. Dzięki modelowi SaaS każdy może rozpocząć sprzedaż swoich produktów w Internecie bez specjalistycznej wiedzy i drogich licencji na oprogramowanie.

Abonamentowe rozwiązania e-commerce są bardzo elastyczne i proste w obsłudze — po uruchomieniu sklepu abonamentowego będziesz mógł całkowicie skupić się na działaniach sprzedażowych, robiąc to, na czym Ci naprawdę zależy.

Podsumowanie

Sklepy internetowe na abonament to dobre rozwiązanie na start, aby sprawdzić swoje możliwości biznesowe w Internecie. Skorzystaj z szansy i rozwijaj swój biznes!

Materiał partnera

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *