Sklep internetowy Shopify – czy warto uruchamiać biznes online na Shopify?

Sklep internetowy Shopify

Planujesz założyć sklep internetowy? Wbrew pozorom to nie musi być trudne, nawet dla kogoś, kto nie jest obeznany z najnowszymi technologiami. Jak się za to zabrać? Potrzebna ci platforma e-commerce, taka jak Shopify.

Czym jest Shopify?

Sklep internetowy Shopify (WeCanFly.pl) to rozwiązanie oparte na gotowej platformie. Jak to działa? Wykupujesz abonament, a wraz z nim otrzymujesz dostęp do oprogramowania online, które pozwoli ci na uruchomienie e-sklepu. Tak naprawdę wystarczy skonfigurować kilka ustawień i zacząć dodawać nowe produkty, aby wystartować z pierwszym biznesem w sieci. Choć, od razu zaznaczymy, że im bardziej rozbudowany ma być sklep, tym więcej pracy trzeba będzie w niego włożyć, choć w tym mogą pomóc specjaliści, agencje Shopify.

Wracając jednak do początku, Shopify jest platformą e-commerce typu SaaS o rozbudowanych możliwościach personalizowania, dopasowywania do własnych potrzeb. W tym wypadku istotną kwestią jest konieczność opłacania miesięcznego abonamentu (o kosztach sklepu internetowego jeszcze napiszemy). Co za to otrzymujesz? Intuicyjne, proste w obsłudze oprogramowanie, które cechuje się dużą wydajnością, bezpieczeństwem oraz wygodą.

A skoro już trochę o abonamencie napisaliśmy, przedstawimy, jakie są koszty Shopify.

Shopify – cennik

Dostęp do Shopify możesz otrzymać po wybraniu jednego z pakietów. Opłaty są miesięczne, zgodnie z cyklem rozliczeniowym. Tutaj od razu podpowiemy, że wybierając roczny, dwu- lub trzyletni cykl rozliczeniowy, możesz liczyć na rabaty.

Jakie są pakiety? Podstawowy to Basic Shopify za 29 dolarów miesięcznie. Jest on przeznaczony dla osób, które dopiero startują ze swoim biznesem. Przedsiębiorcy, którzy planują intensywnie się rozwijać, powiększać e-sklep, mogą skorzystać z pakietu Shopify za 79 dolarów miesięcznie. Najdroższą opcją jest Advanced Shopify za 299 dolarów miesięcznie, to najczęściej propozycja dla rozbudowanych sklepów internetowych.

W każdej z tych opcji otrzymujesz stronę sklepu internetowego wraz z blogiem, masz możliwość dodawania nieograniczonej ilości produktów, ponadto możesz skorzystać z całodobowego wsparcia technicznego. Jakie są kluczowe różnice? Przede wszystkim w wysokości prowizji od sprzedaży, czy płatności kartą kredytową.

Korzyści z wybrania Shopify

Shopify jest jedną z platform e-commerce, aczkolwiek jeśli chodzi o rynek międzynarodowy, to cieszy się największą popularnością. W Polsce ma niemałą konkurencję, chociaż coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na rozpoczęcie pracy lub przeniesienie sklepu na tę platformę. Dlaczego?

To, co jest bardzo dużą zaletą Shopify, to łatwa, intuicyjna obsługa, a także wsparcie techniczne w razie problemów. Jeśli chcesz zacząć od razu, możesz tak naprawdę stworzyć prosty sklep w kilka godzin, a potem go rozwijać. Jeśli chodzi o design, jest on elastyczny. Możesz skorzystać z gotowych szablonów, które jedynie dopasowujesz, aby pasowały do twojej marki lub zaprojektować wygląd strony od zera (samodzielnie lub z pomocą specjalistów).

Shopify jest platformą wydajną, nie musisz bać się, że klient ucieknie ze sklepu, bo produkt zbyt długo się ładuje, a także bezpieczną. A może potrzebujesz niestandardowych funkcji? Dzięki różnorodnym rozszerzeniom dostępnym w Shopify App Store nie powinno stanowić to problemu. I to właśnie są powody, dla których tak wielu przedsiębiorców chętnie wybiera tę platformę.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *