Praca na swoim – siłownia jako pomysł na biznes

siłownia biznes

Powszechnie promowany zdrowy tryb życia coraz głębiej zakorzenia się w świadomości Polaków. Panująca moda sprawia, że rodacy zwracają uwagę na jakość kupowanych produktów spożywczych, potrafią bez problemu wybrać te o dobrym składzie, poświęcają więcej czasu na aktywność fizyczną. W ramach szerzącego się trendu pomysł prowadzenia własnej siłowni wydaje się być opłacalnym rozwiązaniem. Czym skusić klientów, aby stali się stałymi bywalcami?

Nieduży kapitał, spore perspektywy

Dysponując niewielkim budżetem, jedyne rozsądne wyjście to otwarcie osiedlowej siłowni. Jeszcze przed rozpoczęciem działań należy przeprowadzić badanie rynku, które pokaże, jakie są oczekiwania pobliskich mieszkańców. Atutem osiedlowej siłowni jest bliskość oraz przyjazna atmosfera. Często jest to punkt osiedlowych spotkań, co z pewnością wpłynie na lojalność i przywiązanie do marki.

Warto najpierw sprawdzić, czy w pobliżu nie znajduje się miejsce o podobnym charakterze. Tworzenie konkurencji to nie najlepszy pomysł, chyba że właściciel dysponuje okazałym budżetem. Warto natomiast sprawdzić, czy liczba mieszkańców pozwoli na prowadzenie biznesu bez strat dla konkurencji.

Siłownie osiedlowe cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko osób z okolicy. Mieszkańcy innych części miast o wiele bardziej cenią domową atmosferę, niż sieciówkowe, zatłoczone fitness kluby, gdzie koszt karnetu jest często o wiele wyższy. To kolejny plus, który przyciągnie nowych klientów na treningi w kameralnym miejscu.

Wyposażenie siłowni

To, co znajduje się wewnątrz siłowni, będzie w głównej mierze wpływać na jej sukces. Podstawowe wyposażenie to w dzisiejszych czasach zbyt mało. Klienci oczekują wielu możliwości i niebanalnych rozwiązań, które wpłyną zarówno na ich kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Bieżnie, rowerki stacjonarne i orbitreki to już tradycyjne i obowiązkowe sprzęty.

Dysponując ograniczonym budżetem warto rozważyć zakup sprzętu regenerowanego. Zaoszczędzoną kwotę można wówczas zainwestować w dobrej jakości trwałe akcesoria, takie jak stepy, maty do ćwiczeń, kettlebells, piłki, space bary czy rollery. Wysokiej jakości produkty oferuje firma Total Fitness Concept, która jest producentem akcesoriów fitness, znajdujących się na stronie apus-sports.com. Produkty objęte są kilkumiesięczną gwarancją, a ich dodatkową zaletą jest ciekawa gama kolorystyczna.

Atrakcyjny pakiet zajęć

Bogate wyposażenie siłowni to dopiero pół sukcesu. Aby przyciągnąć większą liczbę klientów, należy zaproponować im ciekawe zajęcia modelujące i wzmacniające ciało. Do popularnych należy zumba, fitness aerobic czy cross-fit, choć na popularności zyskują treningi skupiające się na równoczesnym rozwoju wydolności fizycznej, jak i wewnętrznej.

Idealnym dopełnieniem będzie zatrudnienie trenera personalnego oraz doświadczonego dietetyka. Posiadając dobrej jakości sprzęt siłowy, akcesoria, odpowiednio przygotowane sale i wykwalifikowany personel, pomysł na prowadzenie własnej siłowni z pewnością okaże się właściwą drogą do sukcesu.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *