SEO sklepu internetowego – dlaczego warto w nie inwestować?

audyt seo

Sukces w branży e-commerce jest uzależniony od konkurencyjnej oferty, wysokiej jakości towaru, dobrego poziomu obsługi klienta a także promocji sklepu internetowego. Aby dotrzeć do jak najszerszego grona klientów nie wystarczy samo stworzenie sklepu w sieci. Odpowiednio opracowane metody promocji biznesu są kluczowym aspektem, na który warto zwrócić uwagę. SEO (pozycjonowanie) jest jedną z metod, która może znacząco wpłynąć na pozyskiwanie nowych klientów i rozwój firmy

Czym jest pozycjonowanie sklepów internetowych?

Poszukując czegoś w wyszukiwarce, otrzymujemy masę wyników dotyczących naszego zapytania. Kolejność wyświetlania się informacji nie jest przypadkowa, ponieważ odpowiada za nią algorytm Google. Oczywiście im wyżej w wyszukiwarce znajduje się Twój sklep, tym większa liczba klientów trafi na Twoją stronę. Każdy, kto prowadzi działalność lub sklep chce zatem pojawiać się w pierwszych wynikach wyszukiwania na kluczowe zapytania klientów. To właśnie pozycjonowanie sklepów internetowych zapewnia pierwsze miejsca w wyszukiwarce i pozyskiwanie nowych klientów.

Kto powinien zająć się pozycjonowaniem sklepu internetowego?

Pozycjonowanie sklepu internetowego może stosować dosłownie każdy, komu zależy na popularności witryny w Internecie. Największe korzyści z promocji strony w sieci mają właściciele sklepów internetowych.

Możesz samodzielnie zająć się pozycjonowaniem swojego sklepu, jednak wymaga to czasu i długotrwałych działań, a także dużej wiedzy z zakresu optymalizacji stron i narzędzi koniecznych do skutecznego realizowania i kontrolowania działań SEO. Jeżeli zależy Ci więc na efektywnym pozycjonowaniu sklepu warto skorzystać z profesjonalnych usług firmy od SEO.

Czynniki wpływające na wyniki wyszukiwania

O kolejności wyszukiwania decyduje algorytm Google zależny od kilku czynników. Dzielą się one na te związane ze stroną oraz te, które zwiększają jej popularność w Internecie.

Czynniki związane ze stroną:

 • szybkość ładowania strony,
 • unikalność treści,
 • ilość treści na stronie,
 • ilość fraz kluczowych w treści i w nagłówkach,
 • aktualizacje strony o nowe treści.

Czynniki zewnętrzne decydujące o popularności witryny:

 • liczba linków kierujących do strony na innych forach,
 • ilość stron zawierających linki przekierowujące na Twoją stronę,
 • jakość stron, na których umieszczane są linki.

Korzyści pozycjonowania sklepu internetowego?

Wysoka pozycja w rankingu wyszukiwań Google to nie jedyna zaleta pozycjonowania sklepu internetowego. Pozycjonowanie przyczynia się także do:

 • kreowania profesjonalnego wizerunku sklepu,
 • zwiększenia rozpoznawalności marki,
 • lepszej promocji sklepu,
 • zwiększenia liczby odbiorców i klientów,
 • wzmocnienia pozycji marki na rynku.

Czy warto inwestować w SEO?

Lista działań marketingowych wpływająca na promocję Twojego sklepu internetowego w Warszawie jest naprawdę długa. Pozycjonowanie to tylko jedna z możliwości, która na tle innych sposobów wyróżnia się dużą skutecznością przy małych nakładach finansowych. SEO należy więc traktować jako jedno z podstawowych działań zwiększających popularność witryny i pozyskiwania nowych klientów.

Podsumowując, warto inwestować w pozycjonowanie sklepów internetowych zachowując przy tym cierpliwość i konsekwencję działania. Aby pozycjonowanie przyniosło zamierzony efekt należy pamiętać, że to długotrwały proces, który powinien być realizowany ciągiem bez przerwy. Jeżeli chcesz stale widnieć wśród najwyższych wyszukiwań, musisz zadbać o aktualizację strony o nowe treści i linkowanie.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *