Jak samodzielnie założyć stronę WWW?

www

Założenie strony WWW nie wymaga posiadania wiedzy programistycznej. Jeśli nie masz dużych środków na stworzenie serwisu i nie możesz tego zadania zlecić firmie, załóż stronę WWW samodzielnie. Wystarczy, że wykorzystasz możliwości, jakie dają firmy hostingowe. Co musisz zrobić, żeby w kilku prostych krokach założyć własną stronę?

Zakładamy własną stronę

Niemal całkowicie za darmo stworzyć możesz nie tylko stronę firmową czy serwis informacyjny. Jak założyć sklep internetowy? On również może zacząć działać bez kosztów. Wystarczy, że wykorzystasz dostępne rozwiązania. Oto, w jaki sposób możesz uzyskać oczekiwany efekt:

  1. Instalator aplikacji – nawet jeśli wybrałeś bardzo tani hosting, to i tak prawdopodobnie możesz skorzystać z instalatora aplikacji. Jak on działa? Wystarczy go otworzyć i wejść do katalogu aplikacji, w którym możesz wybrać jeden z wielu systemów CMS i dokonać jego instalacji w ciągu kilku minut. Do twojej dyspozycji są systemy przeznaczone do założenia forum, takiego jak phpBB, MyBB czy FluxBB. Możesz też zainstalować jeden z systemów CMS, takich jak WordPress, Drupal, Joomla – w ten sposób szybko i sprawnie założysz również sklep WWW. Do dyspozycji masz także popularne systemy Magento, PrestaShop czy TomatoCart. Możesz też korzystać aplikacji do tworzenia sond, analityki internetowej czy formularzy. Co daje taki instalator? Otóż ręczna instalacja tych skryptów wymaga skopiowania plików danego rozwiązania na serwer, założenia bazy danych, a następnie uruchomienia instalacji. W przypadku instalatora pomijasz kilka czasochłonnych kroków i tym samym działanie zajmuje zaledwie kilka minut. Po uruchomieniu rozwiązania możesz przejść do jego konfiguracji, wprowadzenia niezbędnych treści i ustawień.
  2. Kreator stron WWW – to kolejne proste rozwiązanie, które możesz wykorzystać. Jak działa kreator? Firmy oferują różne pakiety. Do wyboru masz ponad 100 gotowych szablonów z wersją mobilną. Musisz wybrać odpowiedni i wprowadzić treść. Możesz edytować elementy szablonu, wprowadzać własne zdjęcia, czyli w skrócie – personalizować ten motyw. Postawienie na kreator wcale nie musi oznaczać, że twoja strona będzie statyczna. Możesz skorzystać z wielu dodatków, które sprawią, że witryna będzie atrakcyjniejsza. Jedną z opcji jest dodanie sekcji komentarzy – użytkownicy mogą oceniać zamieszczane treści, wymieniać się poglądami. Kolejnym ważnym rozwiązaniem jest możliwość dodania modułów social media. Na twojej stronie mogą się znaleźć pliki do pobrania, masz również możliwość umieszczania materiałów audio czy video. Witryna może powstać nawet w ciągu kilku minut – z zależności od tego, jak wiele zmian chcesz na niej wprowadzić.

Gotowe rozwiązania czy dedykowane?

Opisane wyżej rozwiązania, np. system WordPress, możesz za darmo zainstalować z pomocą aplikacji. Ponadto uzyskujesz dostęp do tysięcy darmowych motywów graficznych, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Dzięki wtyczkom do WP, masz możliwość wprowadzenia na swojej stronie wszystkich funkcji, jakie przyjdą ci do głowy i najczęściej możliwe to będzie bez ponoszenia kosztów. Kreator stron WWW sprawdzi się przede wszystkim w przypadku strony firmowej. Czy rozwiązanie dedykowane będzie lepsze, bardziej profesjonalne? Jest to możliwe. Jeśli jednak dopiero zaczynasz działania, to warto rozpocząć je z darmową stroną, którą z czasem możesz ulepszać. Gdy jednak potrzebujesz rozwiązań, których nie jesteś w stanie sam wdrożyć, to wówczas jedynym wyborem jest usługa wykonana przez programistę. Jej minusem są koszty, ale do plusów należy zaliczyć przede wszystkim możliwość przygotowania strony WWW w pełni zgodnej ze specyfikacją.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt przez Facebook Messenger