Rozlicz PIT bez wychodzenia z domu

pit

Dla naszych przodków samo słowo „PIT” wywoływało wszelkie negatywne emocje. Strach przed popełnieniem błędu, wezwania do Urzędu Skarbowego czy też masa poświęconego czasu – na szczęście to już minęło. Wraz z możliwością wypełnienia deklaracji przez internet wszystko się zmieniło. Nie trzeba już osobiście stawiać się u urzędnika czy też płacić fachowcom od rachunkowości, tylko możemy w kilka minut wypełnić własne zeznanie. Dlaczego warto rozliczać PIT internetowo? Jakie są tego zalety? Odpowiedzi na te oraz inne pytania padną w poniższym tekście.

Rozliczanie PIT to maksymalna oszczędność czasu oraz pieniędzy

Obecnie każdy z nas korzysta ze smartfona czy też komputera. Jeszcze przed wielu laty nikt nie myślał, że będzie możliwość internetowego rozliczania rocznego zeznania podatkowego. Okazało się, że jednak stało się to faktem i nie trzeba być już na łasce urzędnika. Gdybyśmy mieli szukać największej zalety w internetowym rozliczaniu deklaracji, to powiedzielibyśmy, że jest to oszczędność czasu. Rozliczenie pit online zajmuje raptem parę minut i nie trzeba korzystać z pomocy z zewnątrz, ponieważ zarówno na stronie rządowej, jak i w programach komputerowych wszystko zostało dokładnie wyjaśnione.

Każdy, kto miał „przyjemność” składania PIT osobiście ten wie, że często kosztowało to niemało pieniędzy. Ciągłe dojazdy to wydatki na dojazd i też zwalnianie się z pracy, które trzeba było odrobić na pewno nie wpływały pozytywnie. Teraz można rozliczyć PIT niezależnie od tego czy jesteśmy w domu, czy też nie. Możemy to zrobić kładąc się spać, ale również w innym miejscu. Dostęp do narzędzi jest całą dobę przez 7 dni w tygodniu, więc osoby pracujące po 12h nie muszą się martwić, że nie zdążą z wypełnieniem rocznego zeznania.

Rozliczenie PIT – im szybciej, tym lepiej

Często pojawiają się pytania w stylu „kiedy rozliczyć PIT?”. Najprostszą odpowiedzią jest, że jak najszybciej. Wynika to przede wszystkim z praktyczności takiego rozwiązania. Raz, że będziemy mieli to z głowy, a co najistotniejsze, otrzymamy pieniądze w krótszym terminie. 15.02.2022 to termin udostępnienia wstępnej rocznej deklaracji PIT-37, PIT-36 i PIT-38 i PIT-28 i już wtedy warto wypełnić swoją deklarację.

Nie ma przymusu szybkiego wypełniania deklaracji podatkowej. Można znaleźć informację, że w razie krótkiego terminu realizacji rozliczenia PIT można zwrot uzyskać w 45 dni. Jest to termin umowny, ponieważ często się okazuje, że pieniądze na konto bankowe trafiają już po 2,3 tygodniach. 2.05.2022 jest terminem ostatecznym, który pozwala na wypełnienie oraz wysłanie deklaracji na własną rękę. Po tym terminie nie będzie już takiej możliwości i w naszym imieniu zrobi to urzędnik, natomiast nie będziemy mieli żadnej kontroli nad zeznaniem oraz wniesienia jakichkolwiek zażaleń.

W dzisiejszych czasach rozliczenie PIT jest naprawdę bardzo proste i nie trzeba już stresować się koniecznością jego uzupełnieniem. Internetowe narzędzia znacznie uprościły całą procedurę. Należy pamiętać, że po wysłaniu deklaracji otrzymamy UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które warto przechować na dysku przynajmniej do momentu otrzymania zwrotu na konto.

Materiał zewnętrzny.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *