Roboty inwestycyjne – nowy sposób na automatyczny zarobek

roboty inwestycyjne bitcoin

Czy możliwe jest generowanie dochodu bez własnego udziału? Okazuje się, że w świecie kryptowalut od jakiegoś czasu tak! Stoi za tym dość nowy wynalazek, czyli algorytmiczne roboty inwestycyjne. Czym są i jak z nich korzystać? Dowiedz się więcej!

Czy możliwe jest generowanie dochodu bez własnego udziału? Okazuje się, że w świecie kryptowalut od jakiegoś czasu tak! Stoi za tym dość nowy wynalazek, czyli algorytmiczne roboty inwestycyjne.

Czym jest robot inwestycyjny? To oprogramowanie, które operuje środkami użytkownika na podstawie wbudowanego algorytmu potrafiącego przewidywać wahania kursów kryptowalut. Przy jego pisaniu wykorzystywana jest między innymi sztuczna inteligencja oraz machine learning.

Jak widzisz kryptoboty tworzone są przy użyciu zaawansowanej technologii. Czy to jednak wystarczający powód, aby im zaufać? Postanowiłem sprawdzić, jak dokładnie działają tego typu aplikacje i czy wiążą się z nimi jakieś zagrożenia.

kryptoportal-roboty-inwestycyjne-bitcoin-profit

Jak działają roboty kryptograficzne?

Oprócz przewidywania wahań kursów kryptowalut, automatyczny robot jest w stanie samodzielnie obstawiać zakłady i zarabiać pieniądze dla inwestora. Posiada szeroką bazę historycznych danych z giełdy kryptowalutowej i wyciąga wnioski z codziennych aktualności ze świata gospodarki.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji skanuje wszystkie posiadane informacje w przeciągu zaledwie paru sekund. Działania większości robotów np. Bitcoin Profit wyprzedzają rynek o setne części sekundy.

Szybkość działania powoduje, że roboty są w stanie wykonywać setki operacji jednocześnie na różnych rynkach. Mają przy tym możliwość wchodzenia w interakcję między sobą i innymi platformami. Największe grupy specjalistów nie byłyby zdolne do przeprowadzania analiz na tak wielu płaszczyznach w tym samym momencie.

Kryptoboty są zazwyczaj polecane głównie początkującym, ponieważ wymagają jedynie podstawowej wiedzy i umiejętności do rozpoczęcia inwestowania. Jednak również profesjonalni inwestorzy doceniają oszczędność czasu, jaką daje używanie takiego robota.

Jakimi strategiami kierują się kryptoboty?

Do zadań użytkownika w większości robotów należy ustawienie parametrów handlu i wybranie strategii, jaką będzie kierował się automat. Poza oczywiście wpłaceniem środków przeznaczonych na transakcje.

Najbardziej popularna strategia nazywana jest rynkową. Zarabia się w niej na kupnie aktywów i późniejszej sprzedaży, gdy ich kurs pójdzie w górę. Jest uznawana za najbezpieczniejszy sposób zarobku, jednak wymaga dużo cierpliwości.

Metodą również często wykorzystywaną przez inwestorów, zwłaszcza w pierwszych latach istnienia kryptowalut, jest arbitraż. Polega on na kupowaniu kryptowaluty na jednej giełdzie, a sprzedawaniu na innej z zyskiem. Niestety, teraz różnice w kursach pomiędzy rynkami są zdecydowanie mniejsze niż parę lat temu.

Najbardziej ryzykowną strategią jest trading, czyli obstawianie kursów par kryptowalutowych bez ich rzeczywistego nabywania. To na nim można najszybciej i najwięcej zarobić, ale tyle samo stracić. Jednak wykorzystywanie szybkich algorytmów przy tej strategii może być bardzo opłacalnym pomysłem.

Przed wybraniem kryptobota i jego strategii, koniecznie zapoznaj się z opiniami internautów na jego temat. Nie wszystkie są tworzone, aby ułatwiać użytkownikom zarabianie pieniędzy. Wiele z nich okazuje się oszustwem, zwłaszcza te obiecujące zawrotne zyski z małych depozytów. Żadna platforma nie ubezpiecza użytkowników od poniesionych strat.

kryptoportal-bitcoin-profit

Rodzaje robotów inwestycyjnych

Pierwsze roboty inwestycyjne pojawiły się na rynku w 2017 roku. Od tego czasu powstało ich kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset. Część z nich okazuje się oszustwami, a druga część świetnymi asystentami inwestorów. W zależności od swojego doświadczenia na giełdzie kryptowalut, masz do wyboru trzy rodzaje kryptobotów:

1. Doradcy inwestycyjni

Tego typu roboty nie wykonują za ciebie żadnych operacji, a jedynie doradzają, jak powinieneś się zachować. Znajdziesz wśród nich platformy społeczne, na których możesz śledzić profesjonalnych traderów i kopiować ich kroki.

Przeznaczone dla osób, które znają rynek na tyle, aby samodzielnie wykonywać operacje i przewidywać wydarzenia na giełdzie.

2. Roboty schematyczne

Roboty schematyczne dały początek robotom w pełni automatycznym. Posiadają wbudowane instrukcje, co robić w określonych sytuacjach. Ich algorytmy nie aktualizują się samodzielnie ani nie uczą na własnych błędach.

Obecnie tego typu roboty są już odrobinę przestarzałe. Giełda kryptowalutowa jest zbyt zmienna, aby działały na niej w kółko te same schematy. Brak dostarczenia odpowiednich aktualizacji na czas może sporo kosztować użytkowników.

3. Automatyczne roboty

Roboty, które wykonują za ciebie całą pracę związaną z inwestowaniem na giełdzie kryptograficznej. Wymagają jedynie wpłacenia niedużego początkowego depozytu. Wiele z nich posiada konto demo, na którym możesz zaobserwować, jak dokładnie działają.

Roboty automatyczne są coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Dodatkowo same się ulepszają. Ich szybkość analizowania dużych ilości danych przewyższa możliwości człowieka.

Większość z nich obiecuje skuteczność na poziomie ok. 90%. Oznacza to, że 9 na 10 operacji wykonanych przez robota przynosi zyski inwestorowi. Wydaje się warte ryzyka, prawda?

Nietrudno zgadnąć, że najlepszym wyborem na rynku są obecnie w pełni lub chociaż częściowo zautomatyzowane roboty. Posiadają wiele zalet zarówno dla początkujących inwestorów, jak i bardziej doświadczonych.

Na temat wielu popularnych kryptobotów znajdziesz liczne pozytywne recenzje w internecie. Nie tylko na ich oficjalnych stronach. Warto je przeanalizować i wybrać ten, który wydaje ci się najbardziej warty zaufania.

Już dawno minęły czasy, gdy technologia pozostawała w tyle za człowiekiem, a branża kryptograficzna jest tego najlepszym dowodem. Nie pozostaje nam nic innego, jak z tego korzystać!

pozycjonowanie stron w projekt marketing

1 komentarz - Roboty inwestycyjne – nowy sposób na automatyczny zarobek

  1. Conexant.eu pisze:

    Roboty inwestycyjne to nic innego jak strata pieniędzy. Wiele jest stron inwestycyjnych oferujących wysokie zarobki bez robota… to handlowanie jest bez robota ale osoby bez doświadczenia też mogą stracić pieniądze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *