Reklama wizualna niezbędna dla Twojego biznesu

reklama wizualna

Reklama wizualna wykorzystywana jest przez firmy od bardzo wielu lat, ale w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia na czym ona polega i jakie są jej największe atuty. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które poszukują odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Reklama wizualna – co to jest?

Z praktycznego punktu widzenia reklama wizualna to jedna z form reklamy, która oddziałuje na zmysł wzroku. Reklama ta zakłada zazwyczaj użycie oryginalnego obrazu w celu nakłonienia konsumentów do zakupu wybranego produktu albo do skorzystania z wybranych usług. Jak powszechnie wiadomo większość ludzi jest wzrokowcami, dlatego też reklama wizualna odgrywa bardzo ważną rolę w promocji danej firmy lub marki.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje reklamy wizualnej?

Jak powszechnie wiadomo reklama wizualna może być realizowana nie tylko na zewnątrz budynku (reklama outdoor), ale również w dowolnej przestrzeni zamkniętej (reklama indoor). W dzisiejszych czasach reklama wizualna odgrywa bardzo ważną rolę także w telewizji Internecie albo w wielu innych mediach.

Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że z reklamami wizualnymi w czystej postaci mamy do czynienia tylko w przypadku treści, które nastawione są jedynie na oddziaływania na zmysł wzroku.

Reklama zewnętrza

Jeżeli chodzi o reklamę zewnętrzną (outdoor) to najczęściej przyjmuje ona postać wielkoformatowych billboardów. Reklamy wielkoformatowe można spotkać w przestrzeni miejskiej. Najczęściej można je obejrzeć na przykład na ścianach dużych budynków albo w postaci billboardów wolnostojących.

W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się także plakaty, które umieszcza się na słupach ogłoszeniowych, witrynach i ścianach. Warto wspomnieć o tym, że plakaty są kompleksową formą graficzną, która przez wielu ludzi uznawana jest za dziedzinę sztuki.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje reklamy zewnętrznej?

Do najczęściej wykorzystywanych nośników wizualnej reklamy zewnętrznej możemy zaliczyć citylight, czyli specjalne tablice reklamowe podświetlane od wewnątrz. Reklama ta wykorzystywana jest nie tylko na przystankach, ale również wielu innych ruchliwych punktach.

Niezwykle charakterystyczną formą reklamy zewnętrznej są również litery przestrzenne, które produkowane są przeważnie ze styroduru albo PCV.

litery przestrzenne 3d

W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje car wrapping, czyli reklama wizualna na środkach transportu. Nośnikiem tej reklamy są nie tylko oklejone samochodu służbowe, ale również autobusy, pociągi i samoloty.

Do reklamy zewnętrznej możemy zaliczyć także: szyldy, k-boardy, neony, stripy (podświetlane kasetony), dmuchańce, wszelkie banery i infoscreeny.

Reklama wewnętrzna – co warto wiedzieć?

Wewnętrzne reklamy wizualne charakteryzują się nieco inną specyfiką niż reklamy zewnętrzne. Reklama indoor zazwyczaj pełni głównie funkcje informacyjne, a nie reklamowe. Jedną z największych zalet reklamy wewnętrznej jest to, że ze swoim przekazem można dotrzeć do wybranej grupy odbiorców, co jest bardzo trudne do osiągnięcia w reklamie zewnętrznej.

Reklama indoor jest również o wiele tańsza, dzięki czemu z jej dobrodziejstwa mogą skorzystać nie tylko duże firmy korporacyjne, ale również niewielkie przedsiębiorstwa. Do najpopularniejszych nośników wizualnej reklamy wewnętrznej możemy zaliczyć: kasetony, potykacze, roll-upy, neony, standy i ścianki ekspozycyjne.

Jakie są zalety reklamy wizualnej?

Zewnętrzna i wewnętrzna reklama wizualna ma bardzo wiele zalet, dlatego też z jej dobrodziejstwa korzysta mnóstwo reklamodawców. Oryginalne i pomysłowe reklamy wizualne nie tylko docierają do szerokiego grona potencjalnych klientów, ale co najważniejsze cechują się dość wysokim współczynnikiem kontaktu.

Reklamy wizualne charakteryzują się prostym i zrozumiałym dla wszystkich przekazem, dlatego też doskonale wywiązuje się ze swoich zadań. Dla większości firm największymi zaletami jest oczywiście duża skuteczność zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę stosunkowo niewielkie nakłady finansowe. Z praktycznego punktu widzenia jedyną wadą wielkoformatowej reklamy wizualne jest to, że może ona za bardzo integrować w krajobraz.

Jest to bardzo widoczne przede wszystkim w dużych miastach, gdzie nie można oderwać się od reklam wizualnych. Przy bardzo dużym nagromadzeniu reklam, jak łatwo się domyślić dość trudno jest przebić się ze swoim przekazem. Aby przyciągnąć do siebie nowych klientów warto więc postawić nie tylko na porządną reklamę wizualną dopracowaną do perfekcji, ale również znaleźć odpowiednie dla niej miejsce.

Źródło: Reklama wizualna – AnyShape Warszawa

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *