Jak przygotować się na wakacje za granicą?

jak przygotować się na wakacje za granicą

Wakacje za granicą to wielkie wydarzenie w życiu każdej rodziny. Zanim jednak nadejdzie czas gorączkowego pakowania i odliczania dni do wyjazdu, warto dokładnie zaplanować podróż. Mając precyzyjny plan działania zakupy, pakowanie i trasa powinny pójść bez problemu. Mimo to wciąż pozostaje kwestia płatności zagranicznych. Rozwiązaniem tego problemu może być karta wielowalutowa.

Czym jest karta wielowalutowa?

Karta wielowalutowa to niezależny rachunek bankowy, na którym klient tworzy subkonta walutowe, które następnie doładowuje konkretną walutą, wykupując ją w kantorze online. Kartę wielowalutową można wykorzystywać zarówno w Polsce, jak i za granicą, ponieważ obsługując aż siedemnaście walut automatycznie rozpoznaje tę, w jakiej dokonywana jest transakcja i pobiera kwotę z odpowiedniego subkonta. Warto zaznaczyć, że dzięki kartom wielowalutowym użytkownicy nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem, a jedynym wydatkiem jest tak naprawdę zakup waluty.

Jak karta wielowalutowa pomoże w podróży?

Rodzinne wakacje zagraniczne bywają bogate w wycieczki i wszelkiego rodzaju atrakcje. Niezależnie od tego, czy jedziemy całą grupą czy też sami zawsze natkniemy się na jakieś wydatki — czy to pijąc kawę w podróży czy jedząc obiad na mieście. Warto więc zabezpieczyć się na takie przypadki, aby nie wydać worka pieniędzy na drobne przyjemności. Jedną z kart wielowalutowych, w jaką warto zainwestować jest IgoriaCard, którą możemy zamówić w dwóch wariantach — tradycyjnej karty plastikowej lub karty wirtualnej, obsługiwanej z poziomu aplikacji w smartphonie. Taka karta wielowalutowa gwarantuje również bezpieczeństwo zakupów, ponieważ w razie jej utraty nasze środki na bazowym koncie bankowym nie są zagrożone.

Jak zamówić kartę wielowalutową?

Aby zamówić kartę wielowalutową wystarczy udać się na stronę wybranego dystrybutora, wypełnić krótki formularz zawierający niezbędne dane i uiścić niewielką opłatę za otwarcie rachunku bankowego. Dużą zaletą kart wielowalutowych jest to, że ich użytkowanie dostępne jest już na kilka minut po otwarciu rachunku, dzięki czemu daje nam to dużą swobodę w kwestii czasowej. Kartę wielowalutową możemy założyć nawet w trakcie podróży, jednakże warto przygotować się wcześniej, bo nigdy nie wiadomo jakie niespodzianki przyniesie nam trasa docelowa.

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *